Tři nesplnitelné úkoly

Tři nesplnitelné úkoly
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488488/bmid_tri-nesplnitelne-ukoly-Tn8-488488.jpg 4 12 12

Dobrodružný příběh o zvědavé dívce, rodinné kletbě a prastarém tajemství. Princezna Mim vyrůstala obklopena tajemstvími. V den, kdy se narodila, její matka zemřela a na rodinu byla uvalena kletba. Kolem zámku byly postaveny vysoké hradby, za které nesměla ani nahlédnout. Jenže Mim se nikdy nepřestala pídit po tom, co za nimi je. Nová vychovatelka, která na zámek dorazí, zásadně změní její život. Nález staré alchymistické knihy ji pak zavede na nebezpečnou výpravu, během níž potká ušmudlanou mořskou pannu, nafoukaného létajícího chlapce a nejhloupějšího alchymistu na světě. Dokáže Mim rozplést prastaré tajemství, vrátit na zámek radost a dozvědět se pravdu o sobě samé?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Three Impossibles , 2021

nicandra
05.09.2023 4 z 5

Milý příběh s odbytým koncem. Takhle to vyznívá krutěji, než to ve skutečnosti je - odvaha, naděje, netušená síla zvídavé mysli, to jsou ty přísady k elixíru z této knihy. Výborná směsice - a pak se najednou všechno, ale fakt VŠECHNO úplně promíchá a usadí se v ne zcela uvěřitelném skupenství, a ještě v neskutečné rychlosti... Ten konec fakt zamrzí.

M.C.SMITH
16.12.2022 4 z 5

Tohle byla opravdu pohádka. Myslím, že kdyby mi bylo tak deset či jedenáct let, knihu bych slupla jako malinu.
Příběh byl čtivý a napínavý.
Trochu mi vadilo, že všichni měli cizí jména a najednou se tam objevila slečna Mráčková. A Mim v jedenácti letech nosila boty na vysokém podpatku. To mi trochu vadilo, ale na příběh to podle mne nemělo žádný vliv.
Kniha byla dobrá a bylo příjemné se vrátit na chvíli do dětských let.
Určitě stojí za přečtení a mladé slečny budou nadšené.

Mirka320
19.08.2022 2 z 5

Původně jsem hledala úplně jiného autora se stejným jménem. Tato je zařazena do dětské literatury, řekla bych pro děti od 10 let. Není na škodu si občas přečíst i tento žánr a dát volnost představivosti a fantazii.

bupilla
16.03.2022 4 z 5

Tak toto je skvelá knižka, prečítala som ju jedným dychom a to už dávno nie som dieťa, naozaj dávno :)
Detských kníh som prečítala veľa a táto má medzi nimi výnimočné miesto, jednoznačne patrí medzi moje TOP :)
Príbeh je výborne vymyslený a vyskladaný, pútavý, ani chvíľočku som sa nenudila a dychtivo som čítala ďalej a ďalej :)
Ten fantasy svet je za mňa dosť originálny - tie bytosti, to prostredie - výborné.
A pointa príbehu tiež veľmi fajn a s presahom.
Príbeh plný akcie a zvratov, ale pritom nie plytký a nekĺže len po povrchu.
A so štipkou naozaj vydareného humoru :)
Odporúčam malým aj veľkým čitateľkám, ako oddychovka je to naozaj krásne a inšpiratívne čítanie :)

Autorovy knížky

Susie Bower