Veď mě dál, cesto má

Veď mě dál, cesto má https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491795/bmid_ved-me-dal-cesto-ma-W3u-491795.jpg 5 19 19

Třicet let toulání po světě promítl autor v době covidových omezení do napsání cestopisné knihy plné atraktivních zážitků. V textu zve své čtenáře na pestrou jízdu po šesti kontinentech naší nádherné planety. Například po stopách hobita Froda, za antickými hrdiny Středomoří, za pouštními nomády, do bájné Kolchidy za zlatým rounem nebo pod nekrásnější zaledněné štíty And či Kavkazu. Setkávání s odlišnými kulturami je pro něj studnicí dobrodružných i zábavných historek, poučení i pokory.... celý text

vendulka0344
06.11.2022 5 z 5

Druhy díl
Doporučuji za přečtení :-) skvělá kniha

Bart911
24.08.2022 5 z 5

Překvapivě čtivá kniha. Podává barvitý obraz různých cestovatelských destinací, které autor jako průvodce cestovky navštívil. Svěží jazyk, barvitý popis krajiny, kultury, zvyku a historie odráží dobrou znalost místních poměrů a osobní zkušenost. Vše je navíc proloženo vtipnými zážitky psané s nadhledem a laskavým humorem. Čtenář tak získává plastický obraz a má pocit, že je sám účastníkem cesty.

paba007
17.08.2022

Druhý díl? Asi ano, více od autora nebylo k zakoupení k nalezení. Stejně příjemné, jako prvý díl. Budu sledovat, co zase vyjde.

Váňa62
15.08.2022 5 z 5

Druhý díl příjemného a poutavého čtení. U některých popisovaných zážitků se u mne opět dostavil pocit, jako bych je sám prožil. Doporučuji přečíst!

marysch
14.08.2022 5 z 5

Doporučuji, skvělá kniha :-)

Chennai
12.08.2022 5 z 5

Zpravidla první kniha bývá nejlepší, ale v tomto případě se mi “dvojka” líbila ještě o trochu víc. Opět spousta neuvěřitelných historek z mnoha míst planety. Těším se na další!

Radja1
09.08.2022 5 z 5

Pro všechny cestovatele, kteří chtějí dojít kousek dál, než vede ta nejjednodušší cesta cizinou. Pro ty, kteří se rádi dozví další příběhy z cest, které někdo prožil, ale i pro ty, kteří chtějí vzpomínat, protože už vyjet nemohou. Bezvadný dárek pro každého cestovatele, ale i lehká knížka, která se hodí na cesty přibalit do batohu. Dobrodruh, pozorovatel a vtipný glosátor neuvěřitelných historek v osobě autora vás bude bavit.

Majaja1
09.08.2022 5 z 5

Další kniha tohoto autora a opět plnà skutečných historek, příjemně čtivà a vtipná.

gabriela2391
02.08.2022 5 z 5

druhá kniha se mi líbila o malinko více než ta první (nutno dodat že i ta první byla čtivá). Autor opět servíruje spoustu vtipných historek z cestování. Ilustrace doznaly značného zlepšení, snad si autor udrží stoupající kvalitu i směrem k dalším vydaným knihám.

jaroslav9503
02.08.2022 5 z 5

Popis sveta do kapsy, zadna encyklopedie, ale lidske pridbehy z cest, ktere v zadnem zemepise neobjevim, dobre!

kojak111
19.05.2022 4 z 5

I druhá kniha autora je sympatické čtení se spoustou zajímavostí, legend i veselých příhod, čte se moc příjemně.