Vorové v zákoně - vůdcové zločinců postsovětského světa

Vorové v zákoně - vůdcové zločinců postsovětského světa https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325591/mid_vorove-v-zakone-vudcove-zlocincu-po-luc-325591.jpg 5 1 1

Tato kniha ukazuje především na osobnost nejvyššího představitele zločinců – vora v zákoně – i na vývoj jeho původně velmi dogmatických představ, specifické morálky a tradic směrem k současnosti. Zřejmě právě bohatá vězeňská zkušenost vorům umožnila přežít v nelidských podmínkách gulagovských táborů a pokračovat tak ve „vorovské věci“ do současnosti včetně všech jejich zvyků, tradic a religiózních představ. Kniha tak umožňuje jasněji pochopit dějiny a život v SSSR a Rusku ve 20. a 21. století.... celý text

kopeceli
01.05.2024 5 z 5

Velmi zajímavé, i když nelehké čtení. Kniha je pojatá jako vědecká práce, klade tedy na čtenáře větší nároky, než je třeba při běžném čtení. Nicméně, koho téma zajímá, jen stěží najde kvalitnější zpracování. Detailně mapuje a vysvětluje systém a vývoj vorovství a zločinnosti v zemích bývalého Sovětského Svazu s přesahem do dalších zemí, kam po perestrojce zločinci odcházeli. Myslím, že zvídaví a přemýšliví čtenáři tuto knihu musí ocenit.
Mne překvapilo udávané časové rozhraní vzniku vorovství. Netušila jsem, že kořeny leží v takové minulosti.

Marek Dluhoš
česká, 1973