Fulgrim

Fulgrim https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396915/bmid_fulgrim-6Tc-396915.jpg 4 62 62

Ve třetím tisíciletí je lidstvo na vrcholu moci. Zatímco Velká křížová výprava vedená vojevůdcem Horem zdárně dobývá galaxii, Fulgrim, primarcha Císařových dětí, vede svoje bojovníky do války proti nelidskému nepříteli. Z krve této válečné kampaně jsou zaseta semena, která zavedou hrdou legii ke zradě a strhnou ji do temných hlubin zkaženosti. Graham McNeill navazuje na události po masakru na Isstvanu V a v dalším vzrušujícím románu ze série Horovo kacířství vypráví příběh o tragickém selhání primarchy Fulgrima.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Polaris

Fulgrim , 2007

thorir
12.01.2024 5 z 5

Další díl a další příběh z dob legendárního Horova kacířství. Tentokrát je zaměřeno na primarchu Fulgrima a Císařovy děti. Je to studie posedlosti po dokonalosti, příběh nekonečné pýchy a neodvratného pádu. Je to odporná a nezadržitelná cesta do lepkavé pavučiny chaosu, do spárů Temného prince, slastná a zkažená cesta do tenat té, která žízní.

Je to cesta postupné korupce, plíživého našeptávání ke zradě a pochybnostem a neúprosného démonického vlivu Empyreanu. Je to trnitá cesta šílenstvím, slastí a bolestí, krví a hnusem, potěšením a zoufalstvím, cesta za hranice rozumu, za hranice šílenství. Je to pohled do hlubiny, pohled do temnoty a tentokrát se hlubina i temnota žádostivě a hladově dívá zpět.

Je to kakofonie příšerných zvuků, násilí, drcených kostí, ohavné a bezbožné smrti, sexu a panen extáze. Warp bere vše a ta, která žízní se kroutí slastí a lačně konzumuje, jako neuchopitelný hladový had, jako hemžící se červi, jako něco hnusného, slizkého a ohavného a zároveň neodolatelně svůdného ve své odpornosti.

A tak se milénia trvající plán zrady nezadržitelně blíží ke svému cíli.

Laxativum
08.05.2023 5 z 5

Komentář jediným slovem: Frustrace!
Kdo dočetl, tak ví...

B4LU
29.01.2023 4 z 5

Pýcha předchází pád, edice W40k. Když člověk odhlédne od toho, že kniha jede podle zcela totožné šablony jako její předchůdkyně (včetně postav - od prvních zmínek o libovolné z nich je vám zcela jasné, jakou úlohu budou plnit), ten pád nafrněného primarchy a jeho legie do otevřeného šílenství je vpravdě velkolepý.

Frizer
18.12.2022 4 z 5

Turbulentní cesta k šílenství. Úžasné čtení pro fanoušky WH40. Část v Opeře, kterou jsem četl asi 3x, je naprosto skvělá. Fulgrim je okázalá a zároveň skvělá postava a všichni, "kdo si pamatují " dostanou svůj díl šílenství

Alvari
31.01.2022 5 z 5

Pohled na události před a po Isstvanu III, tentokrát z pohledu Fulgrima a jeho Císařových dětí. Postupná korupce Fulgrima a jeho válečníků, tragický příběh Ostiana a Sereny, neskutečná Slaanesh párty a nakonec brutální jatka na Isstvanu V. To tedy bylo něco.

marek4156
19.11.2021 5 z 5

Po přečtení budu asi potřebovat terapii, aneb když absolutní narcis vyfasuje čepel ve které je tak náhodou uvězněn vyšší démon Slaneeshe a následně sebou vezme celou legii
Celou dobu sledujeme pomalý (a velice zvrhlý) pád legie Císařových dětí do navoněných a jistě velice příjemných pařátů Slaneeshe

I tak se mi tato kniha líbila, znovu se objevují až do ohromných výšin vystřelené extrémy 40K a jeden z nejtragičtějších příběhů univerza

Doporučuji si potom přečíst povídku "The Ancient Awaits" od stejného autora pokud chcete vidět ať alespoň jednou dostane Fulgrim na klepec

Boldrick
20.05.2021 5 z 5

Opět naprostá bomba. Skvěle podaný pád do šílenství jedné z nejlepších legií Císařových. Sice jsem čekal trošku sofistikovanější našeptávání, ale i tak skvěle napsané. Úžasná je i linka obyčejných lidí. Ta dekadence, byť stále přístupná, je správně drsná.
I když je WH hlavně pro fanoušky, nebojím se tohle doporučit každému fandovy fantasy.

Kuschleba
08.05.2021 4 z 5

Psát hodnocení na knihy ze světa W40k a především ze série Horovo kacířství je v podstatě poměrně jednotvárná záležitost. Celé je to zběsilá braková jízda, epická space opera megalomanských rozměrů s hrdiny většími než sám život, guilty pleasure jako hrom, silně návyková záležitost cílená pro masochistické čtenáře libující si v tom, když "sympaťáci umírají mladí" (abych citoval klasika) a přežívají jen padouši, zatímco celý svět se nezastavitelně řítí do čím dál tím větší katastrofy. A Fulgrim není výjimkou. Ostatně co taky chcete od světa, jehož slogan zní: "In the grim darkness of far future there is only war."? Skotačící jednorožce?

OlafSveinsson
28.08.2019 5 z 5

Pecka! Sledovat Císařovy děti a jejich primarchu Fulgrima při pomalém pádu do šílenství je občas smutné, občas (velmi) nechutné ale hlavně neskutečně napínavé, ať už během bitev nebo v poklidnějších pasážích. Zase jsem si tu krvavou a temnou budoucnost užil, i když být citlivější povaha, možná bych měl noční můry. Ale to bych zase nečetl WH40k, takže pohoda :-)

Warhammer

Graham McNeill