Aghatte Aghatte komentáře u knih

Kniha ďábelských zaříkadel Kniha ďábelských zaříkadel Vanessa Crawford

Moc hezký souboj dobra a zla.
Povedené dílko, bylo to super!

01.06.2024 5 z 5

Zajatkyně na hradě Egenstedt Zajatkyně na hradě Egenstedt Susanne Michels

Pěkně napsaný napínavý příběh s detektivní zápletkou a proradným ničemou.
Bavilo mě to a cesta vlakem pěkně uběhla.
Super obálka, kt. ovšem nemá s obsahem nic společného. Ale to neva. Rozhodně ten lepší díl z edice.

01.06.2024 4 z 5

Smrt přichází ve znamení zvěrokruhu Smrt přichází ve znamení zvěrokruhu Dagmar Galas

To byla tak strašně divná a zbytečná kniha.
Chtěla jsem číst něco nekomerčního, tudíž jsem sáhla po knize z nakl. Nová forma, ale vůbec se mi nelíbila. Ani historická část, ta snad byla ještě tragičtější než příběh ze současnosti.

31.05.2024 1 z 5

Duch jeho zemřelé ženy Duch jeho zemřelé ženy Jane Robinson

Velmi rozpačité.
Střídaly se zde dvě roviny:
A) Buď se naši dva hlavní protagonisté objímali a donekonečna opakovali "miluji Tě a život bez Tebe nemá smysl"
(ovšem až do svatby se drželi forem, a ona spala v jiném křídle jeho sídla). Nevím, z jakého roku je originál, případně do jakého roku byl děj zasazen, ale už tam byly telefonní budky, anžto on nedělal nic jiného, než že jí volal a řešil, proč to nebere.

B) Nebo tam duch jeho zemřelé ženy řádil jako černá ruka.

Snažila jsem se přistoupit na vlnu, fajn, je tam duch, budu to brát vážně a vžiju se do jeho/jejího strachu, ale prostě ty výlevy lásky a zároveň nedůvěry a pochybností mezi tím mi to nedovolily. Ona ani nevěděla, že už jednu ženu
měl. Neustále se někde válela v mdlobách na zemi, ale to neva, hlavně když ho miluju, ale radši mu neřeknu, že vidím a slyším peklo v celé své kráse.
Nemuselo to být špatné, ale bylo. Nebýt vlaku, tak to ani nedočtu.

25.05.2024 1 z 5

Krušná cesta ke štěstí Krušná cesta ke štěstí Henry Seymour (p)

Celé to působilo jako taková nepříliš zábavná soudnička z cyklu Stalo se...
Autor - vzhledem, že má i celou sérii Ulička láska - se nějak vzhlédl v prostituci, mně však celý příběh vůbec nesedl. Hlavní hrdinka byla jako výkonný stroj bez emocí, manželství jejího nápadníka byl také jen chladný kalkul, no a potom zásah Yardu.., to už bylo spíše k smíchu.
Přečteno ve vlaku, ale nerada.

25.05.2024 2 z 5

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Mám ráda obyčejné příběhy, nevadí mi čist jen tak o životě.
ALE zde je to příliš povrchní a pasivní. Bez vývoje, bez pointy.
Zklamání veliké.
Hvězdička za přírodu a prostředí.
Knihu jsem si koupila, a posílám dál, nikomu ji nedoporučím ani nepůjčím, a sama ji už nikdy číst nebudu.
I obálka už nepůsobí minimalisticky nýbrž lacině.

19.05.2024 1 z 5

Vánoční návraty Vánoční návraty Alexander Stainforth (p)

Hoooodně nenáročné.
Krásná obálka.

17.05.2024 1 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Fuj, to byl hnus. Nemám na to nervy
Rozpadající se vyšinutý magor,
Utrpení unesených.
Skvěla psycholožka, která mi lezla krkem, a ten konec…
Jak se za živa odřezávají prsty a za živa se pohřbívá, já odcházím.
Chudák autorka, ta se svou fantazií musí žít.

17.05.2024 1 z 5

Klub děsu Klub děsu Robert Lawrence Stine

“ Prosím Vás, pane vrahu, nezabíjejte mě..,
To byla děsná ptákovina, proč je to všude tak drahý? Co na tom je, čist se to nedá, obálky děsné,
Nechápu to :-/
A jako čtení pro děti? To jako fakt?

15.05.2024 odpad!

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Jak je psáno u více komentářů.
Téma zajímavé, pro našince neotřelé,
Ale zpracování povrchní, ploché, bez vývoje postav.
Působí to jako reportáž a ne román.
Dalo by se z toho vytěžit mnohem víc, bohužel se tak nestalo.
Jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila, byla bych moc zklamaná. Našt. naše skvělá knihovna měla ihned k zapůjčení, tak ji mám kam odnést zpět. V Knize by asi reklamaci nebrali…

15.05.2024 2 z 5

Na dně Temné řeky Na dně Temné řeky Leslie Wolfe

Další z řady nudných průměrných detektivek, kdy od 26.str víte, jak to asi bude, a ono je.
Testy DNA se zde prodávaly zřejmě v trafice, takže jsme jen unaveně sledovali, to je tvůj syn, to není jeho dcera, to je její otec, ale není to její matka, působilo to jako představení pánů Cimrmanů.
Kay mi nepřišla ničím výjimečná, a vůbec nic o ní nevím. Jaká je, kdo to je, co má ráda, prostě nic, jen někdo, kdo to vyšetřuje.
Kladně hodnotím absenci násilných scén, pouze z textu se dalo vytušit, že k něčemu došlo, bez nechutného barvitého líčení.
Vracím do knihovny kde zapadne mezi ostatní Temné, Křiky, Řeky, Hlasy, Výkřiky a Ticha.

13.05.2024 2 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Sascha Rothchild

Kniha mě dosti nudila.
Autorka je scénáristka, ale ani jako film si to nedovedu představit. ( Nejspíš by připomínal ty šílený filmy ze současné americké či kanadské produkce, co dávají na Nova Lady, a na které se prostě koukat nedá. Všechny mají přívlastek "mrazivý Thriller", a všechny jsou slaboduché bláboly a úděsným hereckým obsazením - tak to ve mně kniha evokuje).
Hlavní hrdinka byla ukázkový psychopat, ač se nás snažila přesvědčit o opaku.
Často jsem ztrácela pozornost, a celé nudné pasáže jsem jen přelítla.
Alarmující pro mě bylo vylíčení života v Miami, kdy děti fetují, opíjejí se a spí s kde kým již na základce, volně se dostanou do všech klubů a lajny jsou jim doslova vnucovány. A všem to přijde naprosto normální.
Také mě překvapuje, že se všichni ( pokud přežijí ) následně dostanou na vysoké školy.
Jak jsem přeskakovala, unikla mi třetí mrtvola, ale to nevadí, knihu vracím do knihovny a do večera bude zapomenuta.
Kdybychom všichni beztrestně zabili toho, kdo si to podle nás zaslouží, nebo jen proto, že se nám nelíbí jeho chování, moc by nás na světě nezbylo. Nemají mé sympatie, ani Ruby ani Sasha.
Naprosto nevhodná nicneříkající obálka i název.

12.05.2024 1 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Nejsem cílová skupina, a zřejmě jsem ani nikdy nebyla…
Tohle dnešní holky baví?

11.05.2024 2 z 5

Pes spráskaný Pes spráskaný Pavlína Kiesslingová

To je hrozná kniha.
Literárně úplně příšerná, samé šla jsem nešla jsem, a ty popisy mučení, jakoby člověk četl přehled zpráv.
??Vztah plný emocí, vzrušení, touhy??? ta láska je tedy hodně skryta.
Chudák chlap, který potřebuje nechat se mydlit, pálit, depilovat, svazovat, ponižovat a válet ve štěrku - s tím člověk nakonec nic neudělá, když se tak narodí, ale ta hlavní hrdinka..., studená bezcitná kráva.

"Milan moc nechtěl, ale nakonec šel"
"Milan šel v teniskách, já v holinkách"
"Po nějakých pěti minutách na mě šel ten stav ze slivovice"
To na mě šel ten stav po pár stránkách :-D

Děsný, děsný, děsný.
jestli můžete, knize se vyhněte, ani ze zvědavosti ji neotvírejte.

10.05.2024 odpad!

Když nás temnota miluje Když nás temnota miluje Elizabeth Engstrom

Bože,
Za celý den jsem nic neudělala, jelikož jsem otevřela tuto knihu a prostě ji musela přečíst.
Pouze krátká pauza na vydýchání znepokojivě sugestivní Temnoty, hned do městečka, kde si nelze neklást otázku, tak kdo je tady vlastně ta Zrůda?

Paní napsala 15 knih, doufám, že toto je malá ochutnávka, na co se máme těšit v budoucnu.
Knihu jsem pořídila za 60 kč, tomu se mi ani nechtělo věřit.

06.05.2024 5 z 5

Sváteční vražda Sváteční vražda Ada Moncrieff

Vydržela jsem to do strany 77, ale to se vážně nedalo.
Vrah byl jasný z jedné věty, ale všechno to mezi tím, to bylo utrpení.
Rádoby vtipné dialogy, skeče, zvraty, neustálé omílání téhož, dolévání sklenek, a náš šotek pozorovatel s očima jako dva korálky… to je prostě víc, než jsem ochotna snést.
Hezká obálka. Víc kniha nemá.

06.05.2024 1 z 5

Pokoj se starými vitrinami Pokoj se starými vitrinami Viola Larsen

Mně se to líbilo.
( Četba opět ve vlaku )
Miluju, když chudá dívka, jak jinak než siroteček, náhodou zdědí kufr plný peněz a starou faru s tajemstvím k tomu :-D
Psáno čtivě, sice mírně hystericky, ale v mezích snesitelnosti.
Četla jsem spousty knih v krásných obálkách, pevné vazbě, PC 399 a s nápisem Bestseller, které byly mnohem větší ptákovina než tento sešitek.
V edici patří k lepším a na řadu po Maje Merling, která mi padla do noty, přijdou dílka této autorky.
Pro chlapy to ale vážně nebude.

05.05.2024 5 z 5

Hrob s bílými růžemi Hrob s bílými růžemi Maja Merling

Pěkné, trochu moc překombinované, ale Maja píše dobře, bavilo mě to a cesta vlakem pěkně uběhla.

27.04.2024 3 z 5

Zajíci, utíkej Zajíci, utíkej Alexander Gordon Smith

(SPOILER) Už je toho vážně trochu moc.
Opět jsme zpět u doručovatelek a Prasáka, náš nesmrtelný Honza vyvázl jentaktak, a neustálé zrady z vlastních řad, to už ani jinde pátrat nemusí, nebavilo mě to.
A poslední tři stránky plků o toastech, to mělo být vtipné? Mě postřelili, mě mučili, heč.
Já nemám prst, tak hele, já mám díru v hrudníku…
ADHD zřejmě nemá jen Kettova dcera.
A Keith, Keefe, Kett, to není dobrá volba pro čtenáře.

26.04.2024 1 z 5

Julie a Černý lord Julie a Černý lord Mia Arrow

Poněkud zmatený příběh psaný nepříliš květnatou mluvou.
Julie byla unesena tajemným lordem do tajemného starého sídla plného starých krámů. Navíc uprostřed bažin. A s tajemným němým sluhou.
Následně se oba ( myšleno Julie i lord ) chovali dost nelogicky, chudák čtenář vůbec nechápal, co to jako má být. Totální schíza. Den, noc, hlasy, tajemná žena, vidiny, zase noc, hrobka, svatba, žádná svatební noc, ani pokus, zato 5x pokus o vraždu, a asi 100x pokus o útěk.
Po všech těch zmatcích přišel useknutý konec, kdy ve třech větách nám to bylo osvětleno. Pak vše dalo smysl, ale samotné podání příběhu tedy velmi nepřesvědčivé. Bláznivé, zároveň nudné, zmatené až chaotické.
Krásný název a obálka, která ale příliš nekoresponduje s obsahem.
Za mě velké zklamání. Šlo z toho nápadu / ten byl dobrý, když to konečně čtenář pochopil, o co vlastně celou dobu šlo / vytěžit mnohem více.

24.04.2024 1 z 5