AlexandraBane AlexandraBane komentáře u knih

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tak pohádka nám skončila, tímhle dílem začíná drama.

01.05.2022 5 z 5

Asi můj nejoblíbenější díl.

22.04.2022 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Tolik emocí na tak málo stranách. Smutné a depresivní čtení. Které ale můžu jenom doporučit

30.03.2022 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Skvělý díl a vynikající série! Harry je prostě klasika!

20.05.2022 5 z 5

Opět skvělý díl.

14.05.2022 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Nádherný příběh o lidské vytrvalosti.

09.01.2022 5 z 5

Tohle bylo senzační, stránky mi pod rukama ubíhaly jedna radost. "Vylomeniny" Alana a jeho kumpánů byly boží!

22.03.2024 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tak tohle se mi hodně líbilo. Z dílů, které, jsem přečetla, asi nejvíc. Čte se to hodně dobře ani jsem se nerozkoukala a byla jsem na konci.

08.10.2023 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Nádherný vánoční příběh, úplně zahřál u srdce.

30.12.2022 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Bylo to čtivé, ale podobně jako u Mlhy nad Shadow Sands (čtu trochu na přeskáčku) se žádné překvápko nekonalo.

19.02.2022 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Příběh Grahama a Quinn mi zlomil srdce. I přes nepřízeň osudu, se ti dva k sobě náramně hodili.

I když jsem sama bez partnera, bez dětí a děti ani mít nechci. Tak těchto dvou mi bylo vážně líto.

19.05.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Tohle byla síla. Všem můžu jenom doporučit

26.01.2023 5 z 5

Než vzpomínky vyblednou Než vzpomínky vyblednou Tošikazu Kawaguči

Nebylo to špatný. Ale předchozí díly byly lepší. Už to nebylo ono, kouzlo jakoby vyprchalo. Pokud vyjde něco dalšího už to číst nebudu

16.03.2022 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak už to byla jedna velká nádhera

25.02.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na styl, jakým je to napsané. Později už se to četlo samo. Jenom přemýšlím, co pro mě bylo horší, jestli číst o Zuzaniným utrpení v koncentračních táborech nebo její návrat domů a život s násilnickým mužem. Člověk si pak pokládá otázky, po tom co prožila, proč s ním zůstávala? Proč od něho neodešla? Stejně jako nedořešená záležitost s Janem. Ten konec, nějaké to ukončení celého jejich příběhu tam prostě chybí.

30.10.2020 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

To byla síla. Hlavně z deníku se mi chvílemi řádně navalovalo.

03.05.2024 5 z 5

Krásný a dojemný příběh. Obdivuji hlavní hrdinku kolik toho musela v tak náročné době zvládnout

23.03.2024 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Úžasná kniha

09.01.2024 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Podobně jako první díl, ani druhý díl mi příliš k srdci nepřirostl. Sice jsem ho přečetla jako nic a v některých momentech trnula společně s postavami. Asi jediné co ocením jsou historické reálie o naší zemi a náhled do toho, jako to vypadalo v hornických rodinách.

04.03.2022 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

To byla síla. Julie mi byla nesympatická od první stránky, takovému člověku bych nesvěřila dítě jakéhokoliv etnika. Byla zahleděná pouze do sebe a své představy o dokonalé holčičce, vůbec jí nezajímalo, jaké má Agnes problémy.

02.10.2021 5 z 5