Matčin hrob přehled

Matčin hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478249/bmid_matcin-hrob-pgP-478249.png 5 1085 1085

Když dva malí chlapci při hře v lese nedaleko parkoviště pro karavany najdou pohřbené tělo, policejní náčelnici Josie Quinnové se začínají vracet nepříjemné vzpomínky. I ona si v tom lese jako dítě hrávala, co nejdál od své nevyzpytatelné matky Belindy Roseové. Josie ale nemůže své vzpomínky dál potlačovat. Dentální analýza totiž prokáže, že nalezené tělo patřilo mladé ženě, která byla zavražděna před třiceti lety. Ženě jménem Belinda Roseová… Josie svou matku neviděla už léta a nechce na tom nic měnit, ale nepopiratelné spojení mezi ní a případem ji donutí oživovat věci, které chtěla nechat zasunuté hodně hluboko. Když se detektiv Josie Quinnová blíží k odhalení tajemství, které navždy změní život nejen jí, je nalezeno další tělo. Najednou je jasné, že někdo z jejího okolí se nezastaví před ničím, jen aby udržel pravdu hluboko pohřbenou. Dokáže Josie vybojovat bitvu s démony ze své minulosti, aby dokázala ochránit další nevinné životy?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Her Mother's Grave , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Matčin hrob. Přihlašte se a napište ho.

mapet85
04.05.2024 4 z 5

V poradí tretí diel série americkej autorky sa začína nálezom kostrových pozostatkov v lese, kde sa ako dieťa hrávala hlavná vyšetrovateľka Jossie Quinnová. Zistí sa, že ide o ženu ktorá bola zavraždená pred tridsiatimi rokmi a volala sa Belinda Rosová. A tu nastáva problém. Jossina matka, s ktorou ale už dlhé roky nie je v kontakte má totiž rovnaké meno. Kto je teda nájdená žena? Respektíve, kto je Jossina matka?

„Nepáčilo sa jej hovoriť o matke. Posledných šestnásť rokov sa aktívne snažila na tú ženu nemyslieť. Zobrala jej toho veľa. Nezaslúžila si už ani o trochu viac Jossinho času či duševnej energie.“

Sympatická Jossie spolu s jej tímom Noahom a Gretchen sa snažia odhaliť stopy vedúce k vyriešeniu vraždy mladej ženy. Kapitoly, kde sa postupne dostávame na koreň záhade sa striedajú s tými z minulosti, v ktorých nám autorka približuje neľahké detstvo hlavnej vyšetrovateľky. Nejde o pekné čítanie, ale práve toto striedanie dodalo príbehu gradáciu a napätie. Podobne ako pri dvoch predchádzajúcich knihách, aj táto je písaná len z pohľadu Jossie, a aj keď sa stretávame s viacerými postavami, nejde o prekombinovaný príbeh, ktorý prinesie nejaké to prekvapenie, či zvrat.

„Živo si pamätala, ako často a náhle jej matka prichádzala a odchádzala, opustila ju na niekoľko mesiacov a potom sa vrátila, keď to najmenej čakala, prehnala sa jej životom ako tornádo a všetko zničila.“

Tento prípad sa mimoriadne osobne týka Jossie, ktorá sa musí vysporiadať s démonmi minulosti a napriek tomu, že by som ňou za jej prílišnú akčnosť možno trošku zatriasol, po tom, čím všetkým si musela prejsť, si ešte viac získala moje sympatie. Celú sériu určite odporúčam čítať po poradí a keďže vidieť autorkin posun a zlepšenie štýlu, za mňa ide zatiaľ o najlepší diel série, ktorý prináša veľmi zaujímavé rozuzlenie a udrží vás v napätí až do poslednej strany.

Za poskytnutie knihy ďakujem : @grada_sk

keiko33
01.05.2024 5 z 5

Počúvané ako audiokniha. Tretí príbeh detektívky Quinnovej a zatiaľ najlepší. Musím uznať, že autorka má neskutočnú fantáziu, niekedy až trochu na škodu. Príbeh detstva Josie odhalil desaťročia starých zločinov. Všetky tajomstvá som postupne tušila ešte pred odhalením. Keď dávate poriadny pozor, autorka vás navedie. A tu je pekne ukázané, že aj keď máte zlé detstvo, môžete byť dobrý a slušný človek ako Josie, ale aj zlý ako Lila. Všetko záleží ako sa k svojej budúcnosti postavíte. Vždy keď čítam takéto príbehy o ľuďoch z karavanu, alebo z nejakej zlej štvrte, tak si hovorím, že ta Amerika nieje až také terno. No a po tom, ako si Josie vyriešila minulosť, tak sa snáď konečne zameria na budúcnosť a možno dá šancu dobrému chlapovi.

eDex
29.04.2024 5 z 5

Povedeny dil, velmi ctivy.
Stridani dvou linii dodavalo pribehu napeti a gradaci.
Vsechno ostatni tu uz bylo napsane. Velke doporuceni.

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

Vychází Jenom nestvůra, Jako stín a další knižní novinky (40. týden)

02.10.2022

10 nejprodávanějších eknih (prosinec)

10.01.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Matčin hrob v seznamech

v Právě čtených13x