Any26 Any26 komentáře u knih

Z pilnosti Z pilnosti Jiří Oulík

Moc, moc bavilo. Jsem ráda, že jsem tuhle knížku ulovila v knihovně v sekci "vyřazeno z fondu - k rozebrání". Opravdu mile mě překvapila!

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

I pokračování téhle série stojí za to. Kniha mě hodně bavila a byla jsem do ní úplně "zažraná".

Archiv Archiv Victoria Schwab

Tahle knížka je naprosto boží. Tyhle dvě postavy - to je prostě TOP! Zaručuji, že se u knížky budete 100% bavit a budete nadšení z celého prostředí, které autorka kouzelně vytvořila.

08.12.2023 5 z 5

Pátračka Gilda a Mrtvá schránka Pátračka Gilda a Mrtvá schránka Jennifer Allison

Tahle knížka (série) mě v dětství hodně bavila. Gilda se mnou prakticky všude cestovala :DD

Pátračka Gilda a Jezerní panny Pátračka Gilda a Jezerní panny Jennifer Allison

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Boží knížka, boží série. Pamatuji si, že kvůli téhle knížce jsem nešla spát, dokud nebyla dočtená!

08.12.2023 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Před dvěma lety jsem to hodnotila 4 hvězdičkami. Dnes při zpětném zamyšlení bych Na západní frontě klid ohodnotila 5 hvězdičkami. Ta surovost vyprávění a krutá realita celé knížky ve mě dodnes zanechává silný dojem.

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Bohužel mě knížka nebavila. Špatně se mi četla. Vančura zřejmě nebude můj šálek kávy.

Ptákovina Ptákovina Milan Kundera

Svým způsobem se mi kniha dost líbila a bavila mě.

Svět v zrnku písku Svět v zrnku písku William Blake

Je to William Blake, takže prakticky sázka na jistotu, že se to bude dobře číst.

Vždycky Jane Vždycky Jane Jenn Bennett

Nebyla to špatná knížka. Děj byl fajn, celkem se mi právě že i líbil. Ale z nějakého důvodu se nedokážu přinutit k vyššímu hodnocení.

Sundat se jak fénix Sundat se jak fénix Martina Babišová

Knížka mě svým způsobem bavila. Četla se lehce a rychle.

Rty s příchutí vína Rty s příchutí vína Aleš Novotný

Nemůžu si pomoct, pro mě to ale byla docela slabá knížka. Jistě, poukazuje na vážná témata dnešní doby, ale opravdu mě nijak nenadchla.

08.12.2023 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Jestli chcete co vědět, tak je to vážně prima knížka. Já jen, že co mě vážně nadchne je kniha, kterou člověk dočte, načeš by si přál, aby byl s autorem ohromnej kamarád a moh mu zatelefonovat, kdy se mu zachce. A jestli chcete co vědět, tak to tahle kniha fakticky je. Bez legrace.

A teď teda vážně. Jsou tomu cca 2 roky, co jsem tuhle knížku objevila a prakticky jedním dechem zhltala. Myslím si, že tahle knížka se skvěle hodí právě do tohohle pochmurného počasí (podzimní-zimní). I když možná ne tak samotná knížka jako obecně Salinger. Salinger byl skvělý spisovatel a jeho díla mě zkrátka baví.
No prostě, Holden Caulfield mi nějakým způsobem přirostl k srdci, i když z jeho chování člověk kolikrát nemusí být dvakrát nadšený.

Pozn. čteno v cizím jazyce. A jsem ráda, že jsem se právě tímto způsobem vrátila k této knížce.

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

To bylo naprosto boží!!! Od knížky se vůbec nedalo odtrhnout. Strašně milý a hezký příběh s nemalou dávkou humoru. Doporučuji všem, kdo hledají knížku, do které by se mohly plně ponořit, zapomenout na všechno okolo, a jen si odpočinout a vychutnat příběh dvou knihomolů.

22.11.2023 5 z 5

Milenec rudé komisařky Milenec rudé komisařky Jan Bauer

Knížku jsem si kdoví proč půjčila z knihovny. Nějaký měsíc mi jen tak ležela doma. Až jsem si řekla měla bych tomu dát alespoň šanci, když už jsem si ji přinesla domů - uvidím po pár stránkách, při nejhorším toho nechám a budu číst něco jiného. A ono se stalo, že mě ta knížka neuvěřitelně chytla. Od samého začátku byla čtivá a z děje jsem byla nadšená. Hltala jsem jednu stránku za druhou a nemohla jsem se odtrhnout. Kniha zkrátka hodně překvapí. Proto doporučuji!

21.10.2023 4 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Ideální na cesty v MHD. Krátké "kapitolky". Krásně zpracované. Vtipné a oddechové. Bavila jsem se.

21.10.2023 4 z 5

Wonderfull today: George Harrison a Eric Clapton - Mí osudoví muži Wonderfull today: George Harrison a Eric Clapton - Mí osudoví muži Pattie Boyd

Neuvěřitelně dojemné...
A to je vše co k tomu mám, nemá smysl nic víc dalšího psát. Ti, kdo si chtějí přečíst si ji přečtou.
---
Doporučuji.

21.10.2023 5 z 5

Peer Gynt Peer Gynt Henrik Ibsen

Bylo to zajímavé čtení, takové neobvyklé... Přesto jsem ráda, že jsem si Peera Gynta přečetla. Závěr se mi líbil nejvíce.
(3,5 hvězdičky)

21.10.2023 3 z 5

Bob Dylan: No Direction Home Bob Dylan: No Direction Home Robert Shelton

Docela doost hezky zpracovaná kniha o Bobu Dylanovi. Obrázky téměř na každé stránce - což je úplně skvělé a je to zážitek jen při samotném listování. Celkově po grafické stránce je to za mě výborně odvedená práce.
Co se týče obsahu samotné biografie, nepřišlo mi to vůbec špatné. Líbilo se mi, že se to skládá z osobních rozhovorů s Dylanem, a vyloženě jsou to rozhovory pro tuto knížku, navíc je to psáno člověkem, který k němu měl nějakým způsobem dost blízko.

23.09.2023 5 z 5