apq apq komentáře u knih

Proměna Proměna Franz Kafka

Knihu jsem četla v rámci maturitní četby a mohu zpětně říct, že to byla jedna z mála knih k maturitě, které či člověk bude pamatovat. Napětí, zajímavý děj, dobře se to četlo a knihu jsem si vytáhla při maturitě, za což jsem byla ráda.

19.08.2023 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Poslední díl série jsem dočetla už jen z nostalgie k prvotnímu dílů. Postava Zvona mě vůbec nebavila a ten konec mi přišel značně překombinovaný a měla jsem z toho pocit, že sám autor nevěděl, co s tím.

18.08.2023 2 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Druhý díl byl opět čtivý, ale děj mě již tolik nebavil, jako ten první. Tónisté mě ale vůbec nebavili.

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tuto knihu jsem objevila čirou náhodou a moc se mi líbila. Velice originální námět a děj rychle a svižně ubíhá. Hlavní postavy jsou v celku sympatické, hlavně Citra.

Vítejte v Pekle Vítejte v Pekle Roman Bureš

Na tuhle knihu jsem se hodně těšila, ale jsem lehce zklamaná. Spousta povídek je jen vytržená část děje z jiných knih, což mi moc nedalo, vzhledem k tomu, že jsem je již četla. Ty ostatní byli většinou fajn.

Kanibal z Milwaukee Kanibal z Milwaukee Don Davis

Na tuhle knihu jsem se těšila, ale bohužel jsem byla zklamaná. Neustále rozebrání nepodstatných detailů jako je snad stavba města, historie, volby, počasí (nadsázka),... mi přišlo poněkud zbytečné ještě k relativně malému počtu stran. To, že autor ani nevěděl, jakou barvu očí měl Dahmer, vůbec nehodnotím. Celkově mi nepřijde nejvhodnější, že kniha byla publikovaná ještě za Dahmerova života, takže chybí spousta faktů ohledně jeho smrti.

18.08.2023 2 z 5

Římská čest Římská čest Simon Scarrow

Knihy Simona Scarrowa mě baví všechny, stejně jako i tato, ale abych byla trochu objektivní, tak mi tahle přišla již taková lehce natažená, přestože děj byl sám o sobě napínavý. Taky mi vadila nepřítomnost Catona v první polovině. Myslím, že by bylo pomalu vhodné sérii zakončit, dokud si ještě zachovává dobrou úroveň.

Chrt na vřesovišti Chrt na vřesovišti Lucy Daniels

Pejsek ve sněhu Pejsek ve sněhu Lucy Daniels

Dalmatin na útěku Dalmatin na útěku Lucy Daniels

Gorilí máma Gorilí máma Lucy Daniels

Opuštěná kobylka Opuštěná kobylka Lucy Daniels

Morče ve skleníku Morče ve skleníku Lucy Daniels

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Přestože bych od takto vychvalované knihy čekala trochu ještě víc, líbila se mi a byla čtivá. Vraha jsem neodhalila, přestože mě taky v průběhu párkrát napadl.

Lazar Lazar Lars Kepler

(SPOILER) Další čtivá kniha od dvojice autorů. Děj rychle odcípal a napětí bylo stále přítomné, přestože jsme vraha/y znali. Hvězdičku odebírám z toho důvodu, že mi to přišlo trošku takové natažené s postavou Jurka, jakoby se autoři ještě snažili využít slávy s tímto zaporákem.

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Kniha se četla dobře, mohlo být ale méně stránek a chyběla mi nějaká pointa.

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Další zajímavý a napínavý thriller od autorky. Závěr byl velice nečekaný a překvapil mě.

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Takové pohodové čtení, kde vás přesto zajímá, jak to dopadne.
Kniha byla zajímavá, ale z velké části krajně přitažená za vlasy. Také mě velice vytáčelo, jak sama Brünhilda a i její přátelé o ní mluvily jako o Blumové, tahle přece nikdo ve skutečnosti nemluví.

27.07.2023 3 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Tak tohle bylo něco. Dlouho jsem nečetla knihu, která by mě až takhle zaujala. Autor vykreslil peklo opravdu velice realisticky. Člověka při čtení mnohokrát napadne, co když na tom skutečně něco je? Každopádně tuhle knihu jen tak nezapomenete a jistě o ní bude ještě dlouho přemýšlet.

02.04.2023 5 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl