apq apq komentáře u knih

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Asi budu mít opačný názor než většina, ale mě tohle dílo moc nenadchlo. Přesněji řečeno, téma sama o sobě je dobré, ale mohlo jít podle mě mnohem lépe zpracovat. Od autora jsem přečetla již několik knih, všechny se mi líbila, ale tahle mi přišla docela slabá.

27.08.2023 1 z 5

Do posledního okamžiku Do posledního okamžiku Traudl Junge

Kniha byla velice zajímavá a poskytuje zas nový nevšední pohled na "běžný " život Hitlera. Oceňuji, že autorka zapsala své vzpomínky brzy po válce, takže čtenář nemá pocit, že si náhle po několika desetiletích vzpomněla, jak tomu poměrně často bývá.

25.08.2023 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Od autora jsem četla již Smrtku, a tak jsem se rozhodla pustit do další jeho knihy.
Musím říct, že se mi kniha velice líbila. Samotné téma je zajímavé a v budoucnosti možná dost aktuální. Sucho je napsané čtivě a děj plynule ubíhá. Autorův popis čtenáře vtáhne a je velmi realistický. Přiznám se, že i já jsem sáhla po sklenici vody častěji, než obvykle.
Postavy byly zajímavé. Některé sympatické, některé méně, ale Jacqui mě nesmírně vytáčela a nechápala jsem, proč se jí hned zkraje nezbavili.
Jedinou výtku mám ke konci, kdy nebylo vysvětleno, proč se situace náhle zlepšila a Bezvodí pominulo.
Knihu ale stejně doporučuji.

24.08.2023 5 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Příběh autora je velice zajímavý, přibližuje nám svůj život od účasti v prvních bojích, v Osvětimi až po samotný útěk a poválečných soud.
Název knihy mě trochu zklamal, přece jen jsem očekávala, že většina knihy bude o samotném útěku, přesto ale dílo hodnotím kladně, neboť autorovo zachycení života v Osvětimi je poutavé, napsané čtivě a čtenář si můžeš lépe představit chod koncentračního tábora.

24.08.2023 3 z 5

Den císařů Den císařů Simon Scarrow

Další skvělý díl.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Za mě asi nejlepší kniha z české poezie a to jsem vyloženě nepřítel poezie.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Vůbec mě to nezaujalo a žádná postava mi nebyla sympatická.

22.08.2023 1 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Ale jo, kniha není špatná, příběh je zajímavý a krom některých záludných slov, se to čte docela dobře. Konec je podařený.

Antigona Antigona Sofoklés

Četla jsem v rámci maturitní četby a zrovna nadšená jsem z toho nebyla, a to ráda čtu. Samotné téma není vyloženě špatné, ale nečte se to dobře.

22.08.2023 2 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Já vám nevím, četla jsem hodně knih, takže má s čím porovnávat, a tohle nemůžu hodnotit kladně, přestože bych chtěla. Podle mě se kolem tohoto díla dělá jen zbytečné haló. Prostě a jednoduše, příběh o pedofilním párečku zakončený tak překombinovaně, až to připomíná spíš frašku.

22.08.2023 1 z 5

Půjdu do pekla spokojen - Adolf Eichmann: životní dráha masového vraha Půjdu do pekla spokojen - Adolf Eichmann: životní dráha masového vraha Roman Cílek

Knížka je zajímavá a dobře se čte. Doporučuji.

Putování po pravěku Putování po pravěku Bořivoj Záruba

Knížka mě moc nezaujala ani kdysi ani nyní.

22.08.2023 3 z 5

Nejlepší přítelkyně Nejlepší přítelkyně Mary Bard

Kniha mě moc nezaujala, chyběla mi pořádná zápletka.

22.08.2023 3 z 5

Džungle uprostřed bažin Džungle uprostřed bažin Jan Dungel

Kniha obsahuje krásné obrázky.

22.08.2023 5 z 5

Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Rudolf Höss

Zajímavá kniha z druhé strany. Myslím, že rozhodně není na škodu si to přečíst.

22.08.2023 4 z 5

Kdo financoval nástup Hitlera k moci: 1919-1933 Kdo financoval nástup Hitlera k moci: 1919-1933 James Pool

Kniha je velice podrobná a dočetla jsem se spoustu informací, o kterých jsem vůbec nevěděla.

22.08.2023 4 z 5

Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Betty Truck

Kniha je velice zajímavá a obsahuje zas nové informace.

Vražda v minulém čase Vražda v minulém čase Marie Milovská

Přes nízké hodnocení, jsem se do knihy pustila a musím říct, že se mi líbila. Jedná se o pohodovou detektivku ze školního prostředí.

Kočár do Vídně Kočár do Vídně Jan Procházka

Kniha byla zajímavá a téma nevšední. Bohužel jsem si ne se všemi jazykovými prostředky poradila.

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Tuto knihu jsem četla poměrně dlouho, chvílemi se mi nečetla nejlépe. Přesto není špatná, a proč si ji nepřečíst?