apq apq komentáře u knih

Celý život Celý život Robert Seethaler

Přestože kniha není kdovíjak napínavá, prostředí a atmosféra Alp je dobře vykreslena. Našlo se i několik situací, které mě prekvapily, a které jsem nečekala.
Libilo se mi, že v těch 120 stránkách byl odvyprávěn celý život hlavní postavy.

15.01.2024 4 z 5

Písně temnoty Písně temnoty Anthony Ryan

Hodnotit tuto knihu pro mě není vůbec jednoduché. Sérii Stín krkavce miluji, a tak jsem sáhla i po této knize. Bohužel jsem lehce zklamaná. Jak již je zmiňováno ve spoustě komentářích, kvalita povídek je značně rozdílná. Lord výběrčí mi přišla nejlepší, zato Souboj dvou zel ani snad nestojí za čtení.
Co mě ale nejvíc zklamalo, tak tím je nevyužitý potenciál. Autor mohl napsat mnoho zajímavých povídek a dovysvětlit nevysvětlené, ale bohužel tuto možnost nevyužil.

10.01.2024 2 z 5

Děvčátko a nacista Děvčátko a nacista Franco Forte

Kniha se mi v celku líbila, byla čtivá. Námět je velice originální. Nacistovi, který se rozhodně nedá nazvat zapáleným nacistou, zemře dcera a on se snaží zachránit židovskou dívku, která mu ji připomíná.
Děj mi bohužel mnohokrát přišel nerealistický, chování hlavní postavy občas naivní.
Kniha na mě působí jako young adult literatura

07.01.2024 3 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Musím říct, že jsem mile překvapená. Od knihy jsem si nic neslibovala, ale velice rychle jsem se začetla a chtěla vědět, jak to bude dál. Kniha je velice čtivá, prostřední zajímavé, hlavní hrdinka chvíle velmi sympatická, chvílemi se chová dost podivně, s čímž jako problém vyloženě nemám.
S čím už ale mam menší problém, tak to, že Warwick, který má působil dojmem toho nejvíc sexy chlapa pod sluncem na mě působil jako nechutný slizoun.
Ale jinak se mi knížka líbila, možná někdy přečtu další díly.

07.01.2024 4 z 5

Sloni mají paměť Sloni mají paměť Agatha Christie

Kniha nebyla špatná, dobře se četla. I zápletka byla zajímavá. Ale prostě mi tam něco chybělo. Možná to, že celé to vyšetřování okolo mi přišlo takové chvílemi nepodstatné. Anebo je prostě možné, že jsem ovlivněná filmem, který mi přišel lepší.

07.01.2024 3 z 5

Sama čepel Sama čepel Joe Abercrombie

Kniha se mi líbila, takové pohodové čtení. Všechny tři hlavní postavy jsou zajímavé a postupně se vyvíjí. Četlo se to dobře a bavilo mě to, ale když se na to zpětně podívám, tak se děj nijak zásadně neposunul. Uvidíme, co přinese další díl.

31.12.2023 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

S prvním dílem série jsem rozhodně spokojená. Kniha je napínavá od začátku do konce, hluchá místa téměř nejsou. Prostředí, areál věznice, je velice zajímavým prostředím a čtenář hlavní postavě fandí. Kiva mi byla celou dobu sympatická, ale na poslední stránce mě autorka vyvolala zmatek, a nemám tušení, jaký postoj k ní nyní zaujmout. Uvidíme v dalším díle, který si rozhodně přečtu.

31.12.2023 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Tak takhle kniha mě velice překvapila. Myslela jsem si, že mě ničím nepřekvapí, ale opak je pravdou. Od začátku až do konce napínavé. Obě hlavní postavy mi přišly s každou další stranou méně a méně sympatické. Ale postupně jsem se utvrzovala v tom, že Tod jednoznačně mnohem zvracenější.
Konec byl nečekaný a potěšil mě (spoiler: bála jsem se, že z toho Todd snadno vyvázne)
Další spoiler: zabíjení toulavých zvířat a bezdomovců mi nepřišlo u Dussandera příliš logické, vůbec to k jeho postavě nesedělo, a to z mnoha důvodů.

13.12.2023 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Na tuto knihu jsem narazila zcela náhodou, a byla jsem mile překvapena. Děj je napínavý a rychle ubíhá.
Ocenila bych možná podrobnější popis postav, ale jinak dobrý.

13.12.2023 5 z 5

Maso Maso Martin Harníček

Knihu hodnotím jako rozhodně zajímavou, námět je velice originální. Hlavní postava mi byla s téměř každou další stránkou méně sympatická, ačkoliv její chování svým způsobem dávalo smysl.
V textu by se ale nemusely tak často opakovat informace, které zazněly v předchozích řádcích.

03.12.2023 3 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Tato autorčina kniha je zcela odlišná. Na samotnou vraždu se sice čeká dlouho, ale není to vyloženě na škodu. Vrah i zápletka jsou nevšední a velice nečekaný.

18.10.2023 5 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Agatha Christie

Dobře čtivá kniha, kde chcete vědět, kdo je vrahem. Vrah vskutku nečekaný.

18.10.2023 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Kniha je napínavá od začátku do konce, dobře se to čte, nejsou hluchá místa. Vrah překvapivý a nečekaný.
Rozhodně doporučuji.

07.10.2023

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Knihu mám přečtenou už potřetí a stále jsem nadšená. Neuvěřitelně propracovaný děj.

07.10.2023

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Kniha se dobře čte a samo téma je zajímavé a nevšední. Hlavní postavy mají jak sympatické, tak nesympatické vlastnosti. Mám však pár výtek. Letopočet psaný písmeny byl vyloženě iritující. Opakující se myšlenky to samé. Autor mohl zmínit, do jaké míry to je podle skutečnosti (I když nedělám si iluze).
Ps: byla jsem ráda, že byla záchraněna Růžena místo sobecké, líné a namyšlené Mileniny matky, která ještě k tomu okradala vlastní rodinu.

23.09.2023 3 z 5

Slzy katovy schovanky Slzy katovy schovanky Sabine Martin (p)

Kniha mě velice bavila, zajímavá od začátku do konce. Děj byl dobře promyšlený.
Hlavní hrdinka je sympatická, její manžel Wendel po většinu času neuvěřitelný zbabělec. Von Säckingen překvapil.
Doporučuji.

18.09.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Další kniha od autora. Motiv vraha mi přišel i docela svým způsobem logický, ale vrah mi moc neseděl.

15.09.2023 3 z 5

Sněhurčina rakev Sněhurčina rakev Kerstin Signe Danielsson

Zvládla jsem 40 stránek a musela jsem to odložit, dalších 400 stránek bych již nezvládla. Za mě hrozná ztráta času. Děj se poměrně vleče a nijak mě to neoslovilo.

09.09.2023 1 z 5

Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti James M. Cain

Kniha obsahuje dvě novely, obě jsou čtivé a zajímavé. Druhá se mi ale teda líbila o trochu více. V první teda nechápu absenci pošťáka, ale budiž.

09.09.2023 5 z 5

Mengele Mengele David G. Marwell

No, jak bych jen vyjádřila své pocity? Knihu jako celek hodnotím vcelku kladně. Přestože jsem o Mengelem přečetla docela dost knih, i zde jsem se dočetla spoustu nových informací. Mám však ale pár výtek. Jak již naznačuje komentář pode mnou, autor v podstatě bagatelizuje Mengeleho zločiny v Osvětimi a spíše ho staví do role obyčejného vědce, který jen hold využil příležitosti. Dále mi některé informace přišly zbytečné.

06.09.2023 3 z 5