artlucie artlucie komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Prostě krásná klasika o naivní lásce v těžké době. Z dnešního pohledu těžko uvěřitelné, mladé lidi už to běžně nejspíš moc neosloví, ale já to miluju, včetně toho závěru..

10.09.2022 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Takové knížky miluju! Od začátku vtáhnou do děje, i když se toho zprvu zas tolik neděje, člověk se nenudí ani na jedné stránce. Všechny informace, dialogy, všechno tu sedí a je vysvětlené. Kniha dočtená s absolutním pocitem uspokojení.
Nejlepší série o přátelství a spolupráci.
Upřímně doufám, že Craven nasadí tempo a dočkáme se alespoň jedné knihy ročně.

08.08.2022 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nemám slov. Vypravěčka má tolik rovin, že se rychle zařadila blízko vrcholu mých oblíbených knih o holocaustu. A přitom je to spíš kniha o vině a odpouštění, o vyrovnání se s minulostí, o rozhodování.. Doporučuji přečíst. Zanechalo to ve mně hlubokou stopu.

04.03.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Zcela zklamaně přiznávám, že jsem se zase jednou nechala "nachytat" recenzemi. Naslouchače jsem našla kdesi v seznamu knih s nejlepšími zápletkami. Uff.. vážně? Já vám nevím, 2/3 knihy jsem se prostě jen nemohla dočkat, až se něco začne dít. Nakonec se něco dělo, ale všechno se semlelo tak rychle, že si to člověk ani pořádně neužil. Krom toho se nemůžu zbavit dojmu, že jsem četla úplně jinou knihu, než jakou tu (téměř) všichni opěvují.

14.03.2018 2 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Musím dát plný počet, všechno tu skvěle hrálo - postavy, příběh, prostředí. . Překladatelské poznámky byly fakt úlet, krom toho ale paráda. Přečteno během pár večerů a hned jdu na druhý díl.

09.05.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Tohle se nedá hodnotit slovy, musí se to přečíst a procítit. Silná kniha, tragicky nádherná, ale vážně nádherná. Ta energie vložená do výzkumu je obdivuhodná a epilog mě, jak je u Ruty zvykem, srazil na kolena. Je neuvěřitelné jak selektivní jsou hodiny historie a kolik toho člověk ještě neví, byť čte o válce už léta.
Líbila se mi stavba knihy. Krátké kapitoly umocňovaly chuť ke čtení. Člověk mohl od knihy kdykoliv odejít, když kapitolky byly na dvě tři strany. Ale prostě nechtěl. Přečteno na dvě tři sezení. A říkám to velmi výjimečně, ale četla bych rozhodně znovu.

08.06.2020 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Moje první kniha od Klevisové; četla se moc dobře, pomalé poklidné tempo mi překvapivě nevadilo, absence brutality byla příjemnou změnou oproti jiným knihám stejného žánru. Přečtu si další, určitě ano.

15.05.2022 4 z 5

Hmm.. ne! Tohle bylo celé tak nějak špatně. Nemůžu si pomoct, ale tohle byla naprostá kravina. Četla jsem všechny knihy HP a doufala jsem, že to bude důstojné pokračování, ale úplě mi to kazilo dojem z předešlých knih. Forma divadelní hry mi nevadí (i když ruku na srdce, tohle bych vážně na divadle chtěla vidět, jak by zpracovali neustálé střídání scény, času a kouzla a tak), nicméně tady nefungovalo vůbec nic. Pro mě obrovské zklamání.

27.11.2017 1 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Týdny jsem kolem ní chodila a nemohla se rozhodnout, jestli jí koupit. Nakonec to bylo skvělý rozhodnutí. Celý víkend jsem se kvůli ní nevyspala, ale stálo to za to. Za mě moc povedená věc, v určitých fázích příběhu jsem obviňovala snad každého a stejně mě překvapilo, jak to všechno bylo. FIlm jsem ještě neviděla, ale jsem na něj zvědavá.

26.03.2017 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Hodnotím knihu, ne hrůznost a opravdovost námětu... zdálo se mi to ploché, zle provázané a ač se kniha četla dobře, nezanechala takovou stopu, jakou měla. Mělo se to celé víc "zakousnout".

28.04.2023 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Uf, co k tomu říct.. silný příběh, který mě svým způsobem vrátil do dětství (kdy jsem četla knížky pro mládež a vehementně malovala a neuklízela po sobě) a zároveň ve mě probouzel tu racionální dospěláckou stránku. Chtělo se mi na některé postavy zakřičet a Báru chránit.
Konec byl jiný než jsem očekávala a příběh se do mě pořádně otiskl.

22.03.2020 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Skvělé, originální, několikrát jsem knihu odložila, ale vždy se s očekáváním vrátila. Hodně nutí přemýšlet, ale zároveň nabízí vážně pěkný čtenářský zážitek.

21.08.2023 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Na knihách Ruty Sepetys je nejlepší to, že vás učí historii, aniž byste si to uvědomovali. Historické romány mě povětšinou k smrti nudí, ale Ruta to píše jinak, mnohem líp. Trochu naivně místy, cílí to přeci na mládež, ale čtivě.

27.11.2021 4 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Opět skvělý. Craven píše parádní příběhy, je originální, překvapivý. . Těžko říct, který díl byl lepší. Tilly a Poe jsou moje oblíbená dvojka ;)

09.05.2021 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Léta jsem knihu odkládala a měla jsem proč.. Zajímavé téma a propojení té historie s stb a tak mohlo fungovat naprosto dokonale, kdyby to bylo napsané jinak. Ty zápisy z jednání, posudky a tak beztak nebyly autentické, tak se s nimi mohlo pracovat tak, aby člověka bavily, a víc se věnovat vyprávění příběhu a spojování těch informací dokupy... To dobré, co pro mě kniha udělala je to, že budu hledat jiné knihy s podobným námětem.

05.10.2020 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Hodně silné a fascinující, jak bývá u Jodi Picoult zvykem. Hlodalo mě to ze všech stran, že jsem do poslední vteřiny nevěděla, co se přesně stalo. A nakonec člověk stejně skončí s hlavou plnou otázek bez odpovědí. Ale bavilo mě to, moc. Člověk je najednou vděčný za svůj úplně obyčejný, nudný život.

03.04.2019 4 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Opět naprostá paráda. Trošku jsem čekala akčnější závěr, ale už jsem spíš rozmlsaná a hledám chyby tam, kde nejsou. Autor si drží laťku a už se zase těším na jeho další kousek.

02.12.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Ve stručnosti - nebylo to kdovíjak nezapomenutelné, i když se to četlo dobře a některé osudy i charaktery byly vážně zajímavé. Ke konci už jsem se musela do čtení nutit.

18.12.2020 3 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Nebýt zdarma získaná, asi bych si rvala vlasy za zbytečnou koupi. Jsem evidentně moc náročná na knihy, zhýčkaná vším tím dobrým, co mám načteno.
Ze začátku jsem se sice vcelku začetla, ale tak od půlky už jsem počítala stránky do konce. Nechci se v tom zbytečně patlat, ale vážně mě zcela nezajímalo, kdo vraždil, a změť jmen a hlavně příjmení mi kazila dojem ještě víc. Prostě to nehrálo.

15.04.2020 1 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Ač nerada, musím hodnotit tak, jak hodnotím. Kniha mě zklamala. Možná je to obdobím, ve kterém se odehrává, možná ne, těžko říct, ale celá kniha na mě působila jako slohová práce, která se dostala do úzkých... Běžně mi nevadí podobné konce, člověk má možnost zapojit fantazii, ale tady příběhu něco chybělo a já na to čekala až do konce, ze přijde to pojítko, které knihu slepí. Nepřišlo. Netřeba dál rozebírat, prostě mi to vůbec nesedlo.

20.05.2019 2 z 5