boeink boeink komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Jen bych opakovala to, co psali jiní čtenáři. Dechberoucí kniha, asi na deset hvězdiček.

25.02.2021 5 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Nechápu, jak si někteří čtenáři mohli být už v půlce knihy jisti pachatelem. Já jsem podezřívala průběžně snad skoro všechny postavy a jistá si byla až na konci. Za mě super, dobře to odsejpá, dobře se to čte. Fieldingová je prostě Fieldingová..

22.02.2019 5 z 5

Země bezpráví Země bezpráví Boyd Morrison

Úžasné - já výlety do 14. století miluju a tenhle byl moc vydařený. Kniha skvěle zachycuje atmosféru dávných časů, kdy krev při rytířských soubojích teče proudem, čest je nadevše a možná je na obzoru i trocha romantiky. Této knize nechybí vůbec nic, je to krásný historický román, bavila mě každá jeho stránka. Taky musím pochválit pěknou obálku, která na druhé straně slibuje další díl..co už, budu se těšit.

21.05.2024 5 z 5

Červená nit osudu Červená nit osudu Mirka Skočílková

(SPOILER) Jsem trochu na rozpacích...všechny knihy paní Skočílkové hodnotím kladně, jsou čtivé, ze života, možná si u nich trochu popláčete.
Tato kniha není výjimkou, ale už mám trochu pocit, že to zavání Keleovou-Vasilkovou (jejíž knihy úplně nemusím, jsou dobré tak maximálně k vodě). Mám problém s tou osudovou láskou. To jako fakt? Tchán? Doufala jsem, že to takhle nedopadne, protože pro mě je toto opravdu nepředstavitelné, i kdyby tchán vypadal jako Brad Pitt. Představuju si, jak se ti dva objímají, drží za ruku a děti na ně volají: Mami! Dědo! a vůbec to nikomu nepřipadá divné. Ale v tom jsem asi jediná, protože jsem v komentářích žádnou zmínku na toto téma nenašla.
No a ty hrubky!
Chybí mi přečíst jediná kniha autorky. Možná někdy.

08.05.2024 3 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Pěkné, dojemné i vtipné čtení o bezmezné psí lásce. I když máme kočku, jsme přesvědčeni, že se nám v ní vrátila moje psí slečna Daisynka, takže na to jejich převtělení věřím. První díl se mi sice líbil víc, přesto mě i tenhle pohladil po (kočko-psí) duši.

19.03.2024 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Malé ženy jsem poprvé četla, když mi bylo asi čtrnáct. Dlouho jsem odsunovala dobu, kdy si ji přečtu znovu. Bohužel, vydání, které se mi dostalo do rukou, je plné překlepů, a ty mi čtení dost narušovaly. Taky nechápu, proč jsou přeloženy osobní jména, i to mi vadilo.
Nicméně dílo, které napsala paní Alcottová, je přes všechny nedostatky překladu, klasikou, která je stále skvělým, milým čtením.

07.01.2024 4 z 5

Stíny nad Pecan Hollow Stíny nad Pecan Hollow Caroline Frost

Kniha mě nalákala krásnou obálkou hned, když jsem ji poprvé viděla. Líbivý je i její název. Říkala jsem si, že příběh v ní ukrytý určitě bude stát za to.
Nespletla jsem se, stál za přečtení. Je ale poněkud temný a tíživý, o zvrácené lásce, slepé důvěře a touze, ale taky o síle mateřské lásky. Čtenáři nezbývá, než otáčet stránku za stránkou a držet Kit a její dceři pěsti..

22.10.2023 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Chtěla jsem hodnotit průměrně a nepsat žádný komentář. Když ale všechny kousky mozaiky zapadly na své místo a já dočetla ten nejlepší, nejzajímavější epilog, jaký jsem kdy četla, rozhodla jsem se počet hvězdiček zvýšit. Za mě tak 9/10.

06.05.2023 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Knihu jsem četla poprvé někdy v -nácti letech, kdy jsem postupně probírala mamčinu knihovnu, v době, kdy jsem přecházela od knížek pro děti a mládež ke knížkám pro dospělé. Nechápu, jak jsem se jí tehdy mohla prokousat, protože to teda není žádná lehká četba. No - asi právě proto.
Teď jsem si koupila nové vydání do své vlastní knihovny. Jde o klasické dílo, které v ní má právem své místo.

27.02.2023 4 z 5

Neúplná mozaika Neúplná mozaika Joy Fielding

Kniha, kterou jsem četla opakovaně a znovu se mi líbila. Je to podle mě jedna z nejlepších knih mé oblíbené Joy.

21.01.2023 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Při čtení knihy, která je vyprávěna retrospektivně, se musí číst pozorněji. Není to úplně styl, který by mi seděl, ale v této knize mi to vůbec nevadilo, bylo to jako odkrývat další a další vrstvy příběhu. Téma potratů je stejně tak silné jako kontroverzní, názory různých lidí se liší. Jodi mě dokonce donutila pohlížet na problém z různých úhlů, pochopit postoje všech postav.
Nic není černobílé.

21.11.2022 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Možná do půlky knihy to byl takový sladký románek s velmi mladými hrdiny. Přijde mi absolutně nereálné, aby dva zamilovaní dobrovolně takhle promarnili pět let svého mládí. Přece když mě k někomu táhne srdce, tak za ním jdu a kašlu na to, co jsme si domluvili, ne?!
Druhá polovina knihy mě chytla více, četla jsem ji na jeden zátah. Coleen to s emocemi opravdu umí, navíc opravdu oceňuju, jak šetřila s erotickými scénami, takže nakonec se mi kniha líbila.

28.02.2022 4 z 5

Tohle byla fakt moc příjemná pohodička. V průběhu čtení jsem se často uchechtávala vtipným situacím vyplývajících z běžného života s malými dětmi.
Moje druhá přečtená kniha od této autorky a mě se její styl a vtipné glosy moc líbí.
P.S.: Že bych začala znovu běhat? ;-)

21.12.2021 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Teda to byly éra, Zdena a Jiřina. Nebylo by špatný si takhle na stará kolena užívat! ;-) Při čtení jsem se chvílemi nahlas řehtala, až mi tekly slzy. Fakt super jsem se bavila.

08.06.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Co říct? Typický Backman. Střípky příběhu do sebe pomaloučku zapadají s lehkostí a vtipem, jak to jen Backman umí. V jeho knihách všechno souvisí se vším.

19.02.2021 4 z 5

Obhajoba Britty Steinové Obhajoba Britty Steinové Ronald H. Balson

Obhajoba Britty Steinové je silný lidský příběh odehrávající se na pozadí reálných historických událostí v Dánsku za 2.sv. války. Na takových knihách se mi vždycky líbí, že se dozvím něco nového, co jsem dosud nevěděla a můžu to probrat se svým mužem, který má o válečných událostech široké povědomí.
Je to první kniha tohoto autora, kterou jsem četla, příběh, který prostřednictvím Britty vypráví, se mi moc líbil. Trochu mě ale rušilo, jak to z Britty lezlo "jak z chlupaté deky", při vší úctě ke stáří, vždycky, když jsem se plně ponořila do čtení, Britta byla unavená a vyprávění musela přerušit a tím jsem se z příběhu vytrhla i já.
Proto ubírám jednu hvězdičku. Určitě si od autora přečtu jeho předešlé knihy.

04.03.2024 4 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Opravdová jednohubka na jeden volný den. Čtivý thriller, který nezavřete, dokud nedočtete, což při rozsahu 240 stran není žádné umění. Děj navíc rychle odsýpá, takže otáčíte stránky a zanedlouho jste na (celkem překvapivém) konci. Když ale srovnám s Pomocnicí, tak ta mě nadchla více. Nicméně, Freida umí psát fakt dobře a těším se na další knížku.

25.02.2024 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Je mi trochu líto, že moje děti už odrostly, protože tuhle kouzelnou knížku bych jim četla moc ráda. Svět fantazie mě tak pohltil, že jsem se v něm pohybovala i po usnutí. Rozhodně to není čtení jen pro děti. Já se v téhle pohádce cítila moc dobře.

19.12.2023 5 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Už se stalo mým zvykem v předvánočním čase sáhnout po nějakém tom vánočním příběhu. Tento mě ale až tak nevtáhl a nevyvolal ve mě to správné předvánoční těšení. Nicméně kniha o plnění vánočních přání, sousedské sounáležitosti a samozřejmě taky o lásce se mi četla dobře. Pro navození Vánoc si možná přečtu něco dalšího..pokud to stihnu:-).

29.11.2023 4 z 5

Na králův příkaz Na králův příkaz František Niedl

Na králův příkaz se Ondřej zúčastní tří válečných tažení, kromě toho opravuje tvrz Rohatec, chrání majetek a miluje svou mladinkou Chiaru.
Mě tohle čtení vážně hrozně baví, vždy se ráda ocitnu ve 14. století, tentokrát jsme se blíže poznali s králem Janem Lucemburským. Jeho vtipné rozhovory s Ondřejem příjemně odlehčují drsnou atmosféru na bitevním poli.
Ondřej si teda celkově neláme hlavu, s kým mluví, zda s králem nebo posledním poddaným, se všemi jedná stejně a to mě moc baví.
Super čtení!

30.09.2023 5 z 5