BooksLoverAnn8 BooksLoverAnn8 komentáře u knih

Přístav volá Přístav volá Jaroslav Foglar

Nádherná kniha o přátelství! Příběh člověka rychle vtáhne do děje a čtenář si připadá, jako by byl jednou z postav v knize.
Opět obsahuje to co mě na knihách od Foglara tolik baví.
A kdo nezkusil nebo nezkusí po přečtení knihy žít Modrým životem?
Kniha byla velmi napínavá a dojemná a určitě se k ní ještě někdy vrátím.
Určitě doporučuji, protože kniha za přečtení rozhodně stojí!

Dobrodružství v zemi nikoho Dobrodružství v zemi nikoho Jaroslav Foglar

Tato kniha mě velice rychle vtáhla do děje a nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Příběh je napínavý, vtipný, dojemný a místy tajemný. Častokrát jsem si přála všechna ta dobrodružství zažívat s postavami, jak ty pohodové a veselé chvíle, tak i ty temné a nebezpečné. Kniha o radostných a veselých chvílích, kniha o nebezpečí a tajemnu, kniha o všem dobrém i špatném. Ale především kniha o velmi pevném a věrném přátelství, které by měl poznat každý z nás...
Děkuji pane Foglare, za tak krásné knihy, které mne neuvěřitelně baví a naplňují.
Jsem za ně moc ráda a velmi si jich vážím.

Tajemná Řásnovka Tajemná Řásnovka Jaroslav Foglar

Velmi hezká kniha s kvalitně napsaným obsahem.
Čtení jsem si moc užila, a chvílemi jsem si přála být v příběhu s postavami také...

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Po shlédnutí seriálu Záhada hlavolamu z roku 1969, který se mi opravdu líbil, jsem věděla, že si budu chtít přečíst i knihy téhož příběhu.
Kniha mě opravdu nadchla a její čtení jsem si velmi užila!
Už od začátku děje si čtenář připadá jakoby byl součástí Rychlých šípů a všechna ta dobrodružství zažíval s nimi.
Od knihy je skoro nemožné se odtrhnout, jak se do toho člověk velmi snadno začte.
Knihy jsem si zamilovala a patří vůbec mezi moje nejoblíbenější.
Autor dokázal velmi tajuplně a tajemně popisovat vše, co se v příběhu odehrává.
Velmi knihy doporučuji všem, kteří mají rádi dobrodružství a chtějí je zažít i s postavami v příběhu.

28.03.2021 5 z 5

V nemilosti V nemilosti Dick Francis (p)

Sid Halley... Bývalý úspěšný žokej, který pří brutálním pádu z koně přišel o ruku, a proto se rozhodl, že se vydá na pomoc všem obětem krádežím, přepadením a vražd. Jako detektiv je opět nejen úspěšný, ale i oblíbený, bohužel ne nadlouho. Při vyšetřovaní nového, velmi brutálního případu, kdy zločinec usekává nohy dostihovým koním, nařkne Sid ze zločinu svého přítele a miláčka celého národa. Sid se náhle octne v kruhu pomluv a nadávek, a v novinách se o něm bude psát, jako o hloupém a falešném detektivovi, který zradil svého přítele a chce si dokazovat, že on je ten, koho by měli mít všichni rádi. Sid se ale i přes to vše vzchopí, dopadne zločince a očistí své jméno. Během příběhu dojde k několika přepadením, sebevraždám a pokusům o vraždu. Seznámíme se s několika lidmi a navštívíme několik zajímavých míst.
Sida mám velmi ráda, je to milý a bystrý muž a jsem moc ráda, že se objevuje ve více knížkách. Kniha mě opravdu moc bavila! Příběh byl napínavý a čtivý a od knihy se nešlo odtrhnout.
Velice doporučuji!

26.12.2020 5 z 5

Risk Risk Dick Francis (p)

Opět velmi čtivá kniha, jejíž čtení jsem si moc užila!
Příběh byl velmi promyšlený a poutavě napsaný. Nechybělo v něm napětí a nebezpečí, čtenář se u knihy i zasmál a mnohokrát zamyslel.

21.12.2020 5 z 5

Cílová rovinka Cílová rovinka Dick Francis (p)

Velmi čtivá a napínavá kniha o žokeji, který převezme firmu obchodující s drahokamy po smrti svého staršího bratra. Během příběhu dojde k několika přepadením, vloupáním a vraždám. Derek - hlavní hrdina, který je velmi milý a inteligentní, se zaplete do cesty podvodníkům a bude to právě on, komu bude hrozit veliké nebezpečí. V knize se Derek seznámí s novými lidmi, místy, bude se muset naučit, objevit, převzít vše, co patřilo k práci a životu jeho zesnulého bratra a převzat to do svých rukou. Autor nás několikrát zavede i do "dostihového světa" - dostaneme se na dostihy a do blízkosti nejen majitelů a trenérů koní, ale i do blízkosti dostihových koní. Kniha mě velmi bavila a její čtení jsem si moc užila.
Určitě doporučuji.

19.12.2020 5 z 5

Hra na fanty Hra na fanty Dick Francis (p)

Další, velmi čtivá knížka od DF, která mě moc bavila a její čtení jsem si velmi užila!
Příběh byl napínavý, dojemný, vtipný a zajímavý. Nemohla jsem se od něho odtrhnout a přečetla jsem ho velmi rychle.

07.12.2020 5 z 5

Stín kapradiny Stín kapradiny Josef Čapek

Pro mě vůbec první přečtená knížka od Josefa Čapka. Knihu jsem dostala k narozeninám a velice mě zaujala. Miluji detektivky a velice mě zajímalo, jaká tato kniha bude. Sice byla napsána trochu složitější formou, než tou, na kterou jsem zvyklá, ale nenechala jsem se zastrašit - udělala jsem velmi dobře! Kniha mě moc bavila a přečetla jsem ji jedním dechem.
Autor mě krásně zatáhl do kruhu všeho dění a já se z něho doteď nemůžu dostat ven, jak nad tím pořád přemýšlím. Dva chlapci, kteří zabijí hajného a utíkají před zákonem po lese, během toho se vloupají do jednoho z obydlí, napadnou dívku a dojde k dalším vraždám. V příběhu jsou krásně popisované postavy, krajina, myšlenky a děj.
Velice se mi kniha líbila a určitě se k ní ještě vrátím, doporučuji!

18.11.2020 5 z 5

Poslední šance Poslední šance Dick Francis (p)

Další napínavá, čtivá, dojemná, dobrodružná a místy vtipná knížka od DF.
Hlavního hrdinu Sida mám moc ráda a velice mě těší, že se objevuje i v dalších knižních dílech.

05.11.2020 5 z 5

Do černého Do černého Dick Francis (p)

Kniha mě opět moc bavila!
Zatím mě žádná kniha od DF nezklamala a troufám si i říct, že mě žádná z knížek už určitě nezklame. V knize se opět objevil velice sympatický hlavní hrdina, který měl za úkol napsat životopis o trenérovi dostihových koní. Během jeho pobytu u rodiny trenéra se seznámí s novými lidmi, pozná nové přátele, ale i nepřátele. Začne jezdit na dostihových koních trenéra a začne být součástí trenérovi rodiny.
Nebyla by to knížka od DF, kdyby se tam neobjevily stopy po kriminalismu, proto se tam samozřejmě objeví. Hlavnímu hrdinovi jde několikrát o život, a nejen jemu, ale i jeho přátelům...
Kniha mě bavila, jelikož byla napsána velice čtivou a napínavou formou.
Určitě doporučuji všem fanouškům DF a dostihového sportu jako jsem já.

31.10.2020 5 z 5

Rozcestí Rozcestí Dick Francis (p)

Další úžasná knížka, která mě opět nezklamala!
Knížky DF jsou velice čtivě a poutavě napsané. Kniha byla napínavá, dojemná, vtipná a dobrodružná.

28.10.2020 5 z 5

V šachu V šachu Dick Francis (p)

Další úžasná knížka od DF!
Moc se mi líbilo a bavilo mě, že se děj odehrával v dostihovém vlaku, přijde mi to jako velice dobrý nápad.
Opět mi velice sedl hlavní hrdina, děj byl napínavý a velice čtivý .
Určitě doporučuji.

22.10.2020 5 z 5

Motiv koní Motiv koní Dick Francis (p)

Trošku jsem se bála, že když se děj a hlavní hrdina tolik neodehrává v dostihovém světě, že mě to nebude moc bavit...
teď už ale vím, že jsem se mýlila!
Kniha mě velice bavila a přečetla jsem ji opravdu rychle. Opět nechybělo dobrodružství, napětí, smutné, ale i veselé momenty.
Kniha se mi četla moc dobře.

15.10.2020 5 z 5

Bič Bič Dick Francis (p)

Nevím, jak to DF dělá, že mě zatím ani jedna jeho knížka neomrzela!
Čtivá, napínavá a krasně napsaná knížka, ve které mi opět velice sedl hlavní hrdina.

13.10.2020 5 z 5

Sázka na outsidera Sázka na outsidera Laura Hillenbrand

Jedním slovem nádherný příběh!
Krásně, dojemně, zajímavě a místy i vtipně napsaný příběh.
Seabiscuit byl úžasný kůň zachráněn třemi muži rozdílných povah, které spojovala jedna vášeň - zachránit a proslavit tohoto jedinečného koně.
Příběh jsem přečetla jedním dechem a určitě se k němu budu chtít jednou vrátit.
Moc doporučuji!

13.10.2020 5 z 5

Dávat koním křídla Dávat koním křídla Petr Feldstein

I když mám o něco radši Josefa Váňu, neznamená to, že mě kniha nebavila... naopak! Kniha mě velice mile překvapila a krásně se mi četla. Objevovalo se tam plno zajímavých, dojemných, ale i veselých chvílí. V knížce byly i krasné fotografie, které jsem nikdy předtím neviděla.
Kniha je krásně napsaná a velice čtivá.

26.09.2020 5 z 5

Mezi koly Mezi koly Dick Francis (p)

Nevím, jak to Dick Francis dělá, že mě jeho knížky tolik baví!
To je neuvěřitelné!
Příběh byl opět napínavý a dramatický s velice promyšlenou a zajímavou zápletkou (stejně jako u jeho ostatních knížek).
Hlavní hrdina byl opět skvělý, stejně jako všechno ostatní v příběhu.
Knížky Dicka Francise miluji a moc mě baví číst.
Určitě doporučuji!!

16.09.2020 5 z 5

Chladná zrada Chladná zrada Dick Francis (p)

Nevím co dodat...
další skvělá knížka od D. F. - napínavá, dobrodružná, čtivá,...
moc doporučuji!

14.09.2020 5 z 5

Za trest Za trest Dick Francis (p)

I když se kniha tolik nepohybovala v dostihovém světě, jako třeba ostatní, ale v politickém, moc mě bavila!
Děj byl napínavý a čtivý.
Opět mi velice sedl hlavní hrdina (jak jen to D. F. dělal?!)
Od knihy se mi zase nešlo oddtrhnout - příklad toho, že u detektivek D. F. se opravdu ani na chvíli nenudíte.
Moc doporučuji!

05.09.2020 5 z 5