cl3rick cl3rick komentáře u knih

To To Stephen King

Nejhororovější knížka, jakou jsem kdy četl.

21.08.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Asi nejdepresivnější knížka, jakou jsem kdy četl. Klobouk před Orwellem, protože málo kdo by si dovolil takový konec, jaký byl tady.

22.12.2014 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Po dočtení mě napadá asi jediná věc. Jak mám sakra vydržet čekat další svineckej rok na pokračování? V tomhle docela závidím naším východním bratrům, že objevili Holea před náma. Jinak Přízrak jako kniha musím uznat měla trošku pomalejší tempo uprostřed, které se ale na konci změnilo v opravdu zběsilou jízdu. Která skončila... jak skončila.

26.10.2014 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Po velice nepovedené dvojce se série Metro vrátila ve výborné formě. Řekl bych, že kvalitativně třetí díl předčil první díl a to svou syrovostí a naštěstí absenci fantasmagorických jevů. K naprosté spokojenosti mi chyběl pouze lepší konec. P.S. Tahle série si přímo říká o seriálové zpracování.

18.08.2019 4 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Seriál je samozřejmě lepší, ale i tak je kniha dostatečně dobře čtivá. Ale nedokáže prostě vyjádřit ty emoce, jak tomu bylo na televizní obrazovce.

19.10.2014 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Při čtení jsem byl naprosto pohlcen tou atmosférou krásné Florencie, takže jsem si o to užil. Má to hlavu a patu, je to nabité akcí a konec mě vlastně potěšil. Docela se těším na filmovou verzi.

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Četlo se to opravdu parádně. Těším se na seriál, akorát se bojím, že to nejlepší, vrahovy myšlenky a monology v tom zaniknou a ty byly prostě nejlepší.

30.08.2017 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Ňouma Nick a jeho manželka.... Amy. Zamilovaná to dvojice, s jedním háčkem. Inu má to přes 500 stránek, ale i tak jsem to přelouskal za 2 dny. Nešlo přestat. Perfektní thriller, který byl věrně a skoro dokonale převeden na filmové plátno. Mazec.

19.10.2014 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Neuspokujici konec.

28.04.2020 3 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Dítě číslo 44 se dobře četlo, bylo to napínavé, ale konec mi přišel brutálně useknutý a vlastně nemastný. Jinak cestovaní křížem krážem po tehdejším Svazu se mi dost líbilo. Snad film dopadne dobře.

19.10.2014 4 z 5

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

Ostrov jsem četl, až po návštěvě kina, ale efekt mindfucku byl na konci pokaždé stejný. Jen u té knihy jsem se u konce skoro až klepal a měl nervy jako na trní a to přesto, že jsem věděl jak to skončí. Fakt neskutečné.

Jádro Jádro Peter V. Brett

Superní zakončení jedné z nejlepších ság, co jsem kdy četl. Jen by to asi mohlo být o něco delší.

31.08.2018 4 z 5

Batman: Návrat temného rytíře Batman: Návrat temného rytíře Frank Miller

Asi nejlepší komiks, jaký jsem kdy četl, epický příběh, epická bitva na konci a celé to vyznění bylo perfektní. Joker konečně dostane, co si zaslouží a vlastně i Muž z oceli. Co se týče animované zpracování, tak nemohlo dopadnout lépe. Stejně geniální jako komiks. Rád se k tomu budu vracet. Díky ti Millere.

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Nejlepší fantasy sága a Bouře pro mě nejlepší díl. Neuvěřitelné zvraty, nečekaná úmrtí, skrytá tajemství, prostě vše, co Martin umí tak nádherně prodat. Má to sice přes tisíc stránek, ale i tak jsem to dal jedním dechem. Nezapomenutelné.