Dejnau Dejnau komentáře u knih

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Tenhle dlouhý pochod mi dal zabrat..
Všechny emoce (kromě vykonání potřeby:)), myšlenky i bolestivé kroky k cíly jsem prožívala s nimi jako kdybych běžela vedle nich. Jsem na konci a živá.

03.01.2023 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Jojo Moyesová je pro mě spisovatelka, kterou jsem znala pouze z regálu. Knihu jsem dostala pro radost a přečetla ji za pár hodin. Splnila účel na 100%! Jak dějem, přístupem přátel v těžkých chvílích, tak dobrosrdečností všech (kromě tchána..)!!

19.03.2022 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Zde platí, že méně (stránek) je někdy více..
Knihu bych si sama nejspíš nevybrala. Zapůjčila mi ji slečna v letadle a rozhodně nelituji. Skvěle napsána.

27.09.2022 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Billy.. To je srdcař, milý soused, kolega z kanclu, zachránce spravedlnosti, atd. Zuřivě jsem četla jednu stránku za druhou. Bohužel pak přišlo válečné povídání, které mě nutilo jej prostě nečíst a přeskakovat. U konce knihy jsem stále doufala, že se Billy ukáže s vysvětlením u sousedů v Midwoodu nebo jak si kvete Dafne s Walterem:) Za mě by klidně stačilo 300 stran, a proto hvězda dolů.. Velmi chválím zmínku na hotel O. v Coloradu.

10.08.2022 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Cujo.. milý a hodný pejsek, který byl ve špatnou chvíli na špatném místě.
Čtení mi rušila nudná práce Vika a Rogera. Každopádně jsem nečekala až tak smutný konec.

07.06.2022 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Tuhle knihu jsem přečetla během jednoho deštivého odpoledne. Děj mě úplně pohltil a já se s hlavní hrdinkou sžila během chvilky. Chválím i provedení obalu:)

Jak je psáno v jednom komentáři..
Zfilmovat by nebylo vůbec marné.

12.06.2021 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Knihu jsem měla vypůjčenou, ale jelikož jsem také ,,sběratel”, tak určitě zakoupím a přečtu někdy zase znovu. Nemyslím si, že je to nereálné. Dnešní doba je jiná, zvláštní a někdy zvrácená. Za mě od začátku do konce super:)

10.08.2022 5 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Miluji levanduli a tato kniha pro mě byla dárkem.
Příběh mě stáhl do dění po pár řádcích a určitě si ji přečtu ještě jednou, někdy.
Jako relax od reality je nejlepší volbou.

07.07.2020 5 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Na klíně mi leží můj Ragdollák a já stará cíťa brečím jak želva..
Nádherná kniha!

11.06.2022 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Film jsem viděla kdysi na střední.
Utkvěl mi v paměti. Když jsem zjistila, že je i kniha, tak jsem ji musela mít a jsem velmi překvapená. Závěr v knize se mi líbil mnohem více než ve filmu.

14.03.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Vždy jsem si kladla otázku..
,,První knihu anebo film...?”

Chatrč jsem první četla a poté viděla. Kniha průměr, film super.
Takže jsem chtěla zkusit opak..

Film zařazují mezi své oblíbené a kouknu znovu (někdy).. Vše jasné a srozumitelné, bez psaní nějakých taháků kdo je kdo.. Což nemůžu o knize říct, protože se člověk musí soustředit minimálně na 100%, aby pochopil kdo, co a hlavně kdy.. Myslela jsem si, že horší knihu než Sex ve městě už nenajdu, ale stalo se tak.. Za mě slabotka a upřímně i ztráta času (dne)..
Hvězdu dávám za námět k filmovému zpracovávání a pár úsměvných vět..

24.11.2020 1 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Vtipný příběh čtyř kamarádů od úžasného Patrika Hartla, kteří se chtějí ujistit zda žijí tak, jak chtěli, když byli plnoletí.

23.02.2023 5 z 5

Gilmorky prostě můžu.. O to víc mě mrzí, že kniha je slátanina myšlenek za pochodu.. Nemám ráda tenhle výraz co se týče knih, ale nemůžu jinak..

16.03.2022 1 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Tahle kniha mě nadchla o něco méně než Není úniku. Konec knihy mi přišel celkem sci-fi.. Nesmrtelný Hello Kitty co vzplane byl na mě už trochu moc v kombinaci s ohnivou show co vytvořil James..

16.02.2022 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Děj zajímavý, ale kniha pro mě byla zdlouhavá a ne tolik zajímavá jako filmové zpracování.

11.06.2021 2 z 5

Zahrada stínů Zahrada stínů Virginia Cleo Andrews

Tuhle knihu jsem objevila vyřazenou v knihovničce na vlakovém nádraží v Mikulově při čekání na spoj. Přiznám se, že jsem si ji původně vzala kvůli barvě (fialové provedení) a odložila ji na později s tím, že jí dám šanci třeba na dovolené. Přečetla jsem ji jedním dechem a určitě si ji nechám.
Po dlouhé době kniha, která mě bavila od začátku do konce.
Napětí, zápletka, prostě doporučuji.

24.09.2020 5 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Jelikož tenhle seriál či film miluji nejvíc ze všech, tak tahle kniha mě velmi zklamala..
A evidentně ne jen mě.. Jsem člověk, který humor miluje, ale zde jsem ho ani jednou nepotkala.. Za mě velký palec dolů.

29.03.2020 1 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Pohádkový příběh dvou zamilovaných lidí, kteří po velkém odloučení spolu zůstali v dobrém i zlém až do smrti.
Sen každého člověka, který tohle nepoznal.. Těším se i na film a hlavně další knihu od Nicholase S.

23.11.2023 5 z 5

Blíženci Blíženci Stanislav Rudolf

Další poklad z knihobudky, který nezklamal.

21.06.2021 5 z 5

Pokušení lásky Pokušení lásky Nora Roberts