Dietwithstyle Dietwithstyle komentáře u knih

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Troufnu si říct, že tohle je jedna z nejlepších a zároveň nejděsivějších knih, které jsem četla. Velmi oceňuji, že se autorka nevěnuje jen osudu hlavních protagonistů, ale popisuje nám příběh těch, o kterých se téměr nemluví, a přesto byli tak důležití. Přestože o atentátu vím hodně, jelikož manželova rodina je příbuzná s jedním z parašutistů, i tak jsem se dozvěděla spoustu nových informací. Veselé čtení to rozhodně není, ale je to příběh, který by si měl přečíst každý.

18.11.2022 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Už hodně dlouho se mi nestalo, že bych se od knihy nemohla odtrhnout a četla do brzkých ranních hodin. Dilema si to ale žádalo. Od určitého okamžiku jsem se modlila, aby přišla nějaká zápletka a děj se začal ubírat trochu jiným směrem. Ale vlastně to, že žádná taková zápletka nepřišla, bylo největším překvapením. Velmi silný příběh napsaný tak dobře, že člověk téměř na vlastní kůži cítí nejistotu, zoufalství a bolest hlavních postav.

29.04.2022 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Tohle je opravdu výborná kniha. Po celou dobu zábavná, z textu úplně dýchají pocity hlavní hrdinky a konec je krásně nepředvídatelný. Prostě super, doporučuji všem.

08.10.2021 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Není pochyb o tom, že Do vody nepatří mezi oddychové knížky..ale mě teda bavila moc. Když pominu ten počáteční zmatek v postavách, tak je příběh velmi napínavý a konec nečekaný. Maličko víc se mi asi líbila Dívka ve vlaku, ale opravdu jen trochu.

03.08.2021 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Autorku jsem znala diky podcastum, a proto jsem se rozhodla i pro jeji knihy. Vubec jsem nevedela, do ceho jdu, takze to bylo trochu prekvapko. Prvni stranky rozpacite, ze se jedna o tak zavazne tema, ale pozdeji me to pohltilo a hodne bavilo. A jestli nebe funguje tak, jak je v knizce popsano, tak uz se o sve zesnule blizke vubec nebojim :))

23.09.2023 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Opravdu povedeny pribeh, ve kterem se krizi osud vyjimecneho domu a nasi male zeme. Chvilemi jsem si rikala “Proc se tam ted objevila tahle nova postava?”, ale nakonec to vsechno jako celek davalo velky smysl. Schvalne jsem si po celou dobu cteni knihy nehledala zadne fotky vily, abych si ji mohla predstavovat a podivala jsem se az po precteni. Urcite mam v planu jet se tam podivat, protoze pribeh me opravdu chytl za srdce.

12.02.2022 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Nejsem si jistá, jestli je to příběh pro sedmileté děti, možná bych ho doporučila spíš o něco starším čtenářům. Každopádně je velmi poučný, každý si v něm najde to svoje. Nejen děti, ale i dospělí. Asi mě nikdy nepřestane udivovat, jak propracované kouzelné světy dokáže Rowlingová vymyslet.

15.01.2022 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

První kniha, kterou jsem od Bryndzy četla a musím říct, že se mi dost líbila. Vlastně ani nijak nevadí, že se jedná již o páté pokračování. Celý příběh je dost tajemný a konec za mě nečekaný, i když některé věci byly poměrně dost jasné.

13.09.2021 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Kniha se mi četla lépe než první díl, text se mi nezdál tak náročný. Příběh fajn, dozvěděla jsem se dost zajímavé věci o Bangkoku

25.12.2023 4 z 5

Pravda nebyla k dostání Pravda nebyla k dostání Lucie Hlavinková

Nejprve mi připadalo zvláštní, že je příběh psán z pohledu patnáctileté (a dost naivní) holky, skoro mi to připadalo jako kniha od Lanczové :D Ale potom jsem se začetla a nemohla jsem se odtrhnout. O hlavním tématu knihy jsem vůbec nevěděla, takže tím si mě kniha získala o to víc.

06.10.2023 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších HP dílů. Četla jsem asi tak po desáté a přesto mě v příběhu vždycky něco překvapí.

12.07.2023 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Když jsem sáhla po norském autorovi, rozhodně mě nenapadlo, že se dozvím tolik věcí o Austrálii. V první třetině knihy pro mě bylo občas náročné orientovat se v postavách a průběhu děje, ale poslední třetina mě chytla a nemohla jsem jít spát, aniž bych knihu dočetla. Jsem zvědavá na další díly.

25.06.2023 4 z 5

Na pár krokov Na pár krokov Rachael Lippincott

Příběh Stelly a Willa je určitě zajímavý, zejména tedy jeho poslední třetina, a kromě toho se moc dobře četl. Avšak knize přikládám trochu jiný význam. Nejspíš měla zvýšit povědomí veřejnosti o cystické fibróze, což jako zdravotník samozřejmě oceňuji, a také je jejím smyslem to, aby si lidé uvědomili, že některé věci nejsou tak samozřejmé, jak se nám někdy zdají. Určitě se podívám ještě na film.

17.02.2022 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Do cílové skupiny tohoto příběhu jsem věkově patřila tak před 13ti lety, ale protože zásadně nepropadám davovému šílenství, tenkrát jsem se rozhodla, že nebudu číst knihu, kterou čtou úplně všichni. Filmy jsem ale kdysi viděla, první a druhý dokonce víc než jednou. Letos jsem si řekla, že si to ze zvědavosti přečtu. A musím chtě nechtě přiznat, že mě to fakt chytlo a přestože příběh znám, byla jsem dost napnutá :D Takže si postupně přečtu všechny díly.

29.02.2024 5 z 5

Četla jsem hodněkrát a baví mě to čím dál víc. Pasáže s myslánkou jsou moje nejoblíbenější, opět geniální pokračování.

25.12.2023 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tak tohle bylo super. Do 3/4 knihy jsem vubec netusila, kdo je vrah, coz je vyborny. A tu posledni ctvrtinu jsem trochu tusila, ale nevedela jsem jak a proc. Takze velmi dobre napsano. Urcite si prectu i dalsi knihy od autorky.

15.09.2023 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Většinou nečtu anotace knih, protože mám ráda překvapení. A tak jsem si řekla, že po řadě historických a válečných příběhů si přečtu něco současného od Jojo Moyes. No, jak se to vezme :-D Každopádně mě kniha pohltila, jen se mi první přechod mezi dvěma dějovými linkami zdál poněkud násilný. Čím více se potom příběhy hlavních hrdinek prolínaly, tím víc mě kniha bavila.

27.08.2023 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Po úžasném prvním díle přišel na řadu druhý, který je bohužel slabší. Což se dalo čekat. Chvílemi jsem měla pocit, že se příběh trochu vleče a teprve ke konci dostal nějaký spád. A bohužel snad každá z hlavních postav měla aspoň jednu chvíli, kdy bych jim za jejich chování dala facku Ale samozřejmě si přečtu i třetí díl, jsem zvědavá na závěr příběhu.

01.11.2022 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Moje prvni kniha od teto autorky a cetla se moc hezky. Libily se mi popisy atmosfery i islandske krajiny. Pribeh samotny byl trochu predvidatelny, ale moc me bavil :) Urcite si prectu dalsi knihy od autorky.

20.07.2022 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Tohle je druhá kniha od B. A. Paris, kterou jsem četla a líbila se mi moc. Jednu hvězdičku musím strhnout za to, že v reálném životě by něco takového asi nebylo možné, ale na druhou stranu - po knihách často saháme proto, abychom na chvíli unikli realitě. Kniha je velmi poutavě psaná a posledních asi 50 stran jsem musela přečíst jedním dechem, prostě jsem se nemohla odtrhnout. Ten závěr mě dost dostal, protože narozdíl od jiných čtenářů jsem ho nečekala.

22.01.2022 4 z 5