Disease Disease komentáře u knih

Byla jedna holčička Byla jedna holčička Ed McBain

Matthew Hope leží v komatu a v komatu je taky celá struktura vyprávění. Tohle mě fakt nebavilo a bylo mi úplně fuk, jak to dopadne.

22.05.2024 2 z 5

80 milionů očí 80 milionů očí Ed McBain

Taková jednohubka "hlavně ať se něco děje". Od McBaina jsem četl lepší, nicméně kvalitu to má stále solidní.

20.05.2024 3 z 5

Slzy ostrý jak břitva Slzy ostrý jak břitva S. A. Cosby

Asfaltová pustina byla hodně přímočará, tohle je trochu členitější, ale na spádu to neubírá. Krásný jazyk (i díky skvělému překladu) a LGBT nadstavba, která nepůsobí agitačně.

20.05.2024 5 z 5

Podobenství o rozsévači Podobenství o rozsévači Octavia Estelle Butler

Dle mého soudu se nejedná až tak o dystopii, ale spíš o postapo. Nicméně ohledně té "nejdůležitosti" si nejsem úplně jistý (pokud samozřejmě nebudeme řešit politiku, jako třeba aktuálně u Eurovize). Slušně napsané, ale znovu si to na rozdíl od McCarthyho Cesty nedám.

15.05.2024 3 z 5

Octobriana Octobriana Ondřej Kavalír

Je to v podstatě taková standardní pláštěnkářská rubačka, ale kresba je velmi solidní. Nejzajímavější je ovšem doslov Tomáše Prokůpka.

09.05.2024 3 z 5

Gemer: Den první Gemer: Den první Daniel Majling

Daniel Majling trochu zvážněl, alespoň v první polovině a ještě ke všemu se tu rozchází muž se ženou! a ne naopak, no považte! :-) Druhá polovina je už klasika, parkrát jsem vybuchl smíchem. Beru to jako rozjezd trilogie, kde se hlavně seznamujeme s postavami. Na druhé čtení vcelku to bude možná opět na plný počet.

09.05.2024 4 z 5

Ztracené dívky Ztracené dívky Alan Moore

Jako pastiš na tři známé romány fajn a dobové umístění (Svěcení jara, Sarajevo) potěšilo. Ale i tak zajímavé spíše po výtvarné stránce. Nejsa puritán, jako někteří zde, erotika mě nijak nepohoršovala, jen vzhledem ke kresbě nechávala chladným.

06.05.2024 4 z 5

Nikdo není vinen? Nikdo není vinen? Eduard Fiker

Spíš sociální román, kdy detektivní linie není až tak důležitá. Na dobu vzniku dobře vykreslené postavy a prostředí, i když jsou tu takové dobové manýry.

29.04.2024 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Jako taková oldschool detektivka fajn, jen mi trochu vadilo, že většina postav byla dost defektní, takže jsem měl pocit panoptika. Doufám, že autorka v takovéto sociální bublině nežije.

29.04.2024 3 z 5

Asfaltová pustina Asfaltová pustina S. A. Cosby

Takovéhle knihy se psaly (a točily podle nich filmy) naposled v 70s, dnes už jen v komiksech Eda Brubakera nebo Jasona Aarona. Vzhledem k době vzniku je tohle napsané samozřejmě o mnoho obratněji.

25.04.2024 5 z 5

Ze sídliště Ze sídliště Jonas T. Bengtsson

Zatím nejlepší Bengtsson, parádně odvyprávěno. Doufám, že tu brzy vyjde i Submarino.

19.04.2024 5 z 5

Vraky Vraky Michael Robotham

V hlavní roli opět Ruiz a tentokrát je to na plný počet.

02.04.2024 5 z 5

Hlídky Hlídky Ed McBain

Slabší kousek od McBaina. V podstatě jen suchopárný popis jedné akce. Dost mi to připomínalo ty nudnosti od Scortii a Robinsona.

02.04.2024 2 z 5

Nechte svět za sebou Nechte svět za sebou Rumaan Alam

Po knize jsem sáhl, protože se mi líbil film, ale tentokrát nebyla knižní předloha lepší... Autor nějak tápe v tom, co chce vlastně napsat.

02.04.2024 1 z 5

Prachy, prachy, prachy Prachy, prachy, prachy Ed McBain

Z novější McBainovy tvorby je tohle jednoznačně nejlepší. Košatý příběh se povedlo parádně udržet a akčnější finále nepůsobí lacině.

25.03.2024 5 z 5

Zpověď kleptomanky Zpověď kleptomanky Florence Noiville

Taková delší anekdota, využitá hlavně k poučení čtenáře. Do tramvaje v pohodě.

25.03.2024 3 z 5

Vodní hrob Vodní hrob Martin Goffa

Určitě to nejlepší z Terence. Poklidné a tajemné tak, že nějaké vysvětlení by to celé rozbilo.

19.03.2024 5 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Ed McBain

87. revír, jak ho mám rád, několik dějových linii, které ho oživují.

18.03.2024 4 z 5

Zmenšující se muž Zmenšující se muž Richard Matheson

Titulní novela ja klasika, ale i přes zvládnutou psychologii poněkud zestárla. Povídky jsou lepší, i když kvalita je kolísavá, nicméně po psychologické a literární stránce je to na padesátá léta hodně nadpůměrné. Kromě provařených kousků jako Duel nebo Tlačítko zaujal nejvíc Test, to je majstrštyk se vším všudy.

18.03.2024 4 z 5

Solar Solar Ian McEwan

Škoda, že se nepovedlo udržet laťku první části, takhle zbyl jen McEwanův skvělý literární styl, i když tentokrát lehce houellebecqovský.

18.03.2024 3 z 5