Ešína Ešína komentáře u knih

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Seriálu se mi podařilo úspěšně vyhnout ale knížce už ne. Ta se četla překvapivě dobře. Byla čtivá, vtipná a sexy. Simon s Daphne se skvěle doplňovali a Anthony mi také přirostl k srci.

14.08.2022 4 z 5

Poučná, krásná a bohužel i smutná kniha. Obdivuji sirův optimismus, že se lidstvo poučí ze svých chyb. Bohužel si myslím, že je to běh na hodně dlouhou trať. Každopádně jsem toho názoru, že by si tuto knihu měl přečíst každý, aby si tyto problémy alespoň uvědomil.

01.04.2022 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Pro mě povinná četba, kterou jsem musela přečíst a k mému údivu mě bavila. Podtext knihy je zajímavý. A myslím, že i právě kvůli této knize, jsem si uvědomila co nám čtení knih vlastně dává. ...Díky.

25.07.2021 3 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Co více dodat .... než to, co již bylo vyřčeno ... Kniha zakončuje velkolepý příběh trilogie, který stojí opravdu za to! Tolkien byl génius.

25.07.2021 4 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Nestává se moc často abych u knihy ronila slzy, ale tady se mi opravdu draly do očí. Krásně napsaný příběh. Zvláště vztah hlavní hrdinky s jejím otcem.

26.11.2020 5 z 5

Tak to čumim jako péro z gauče. Nechápu, jak to mohl všechno ustát. Kniha byla místy čtivá, místy byla nudná. Ale musím ocenit jeho brutální upřímnost.

02.07.2023 3 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Harry Hole opět nezklamal. I když je to takový tragéd prostě mu fandíte. Příběh tohoto dílu zařazuji k těm lepším. Připadá mi, že Nesbø píše každým dílem líp a líp a čtenáře vodí za nos víc a víc.
Geniální.

28.04.2023 4 z 5

Skvělé čtení. Nevím co napsat nového, když vše už bylo vyřčeno.

17.02.2023 5 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Když se mě někdo zeptá, jaké jméno si představím, když slyším nejlepší rocker? Dave Grohl.. Největší frajer a skvělý hudebník. Dave prožívá zajímavý život, který stojí za sdílení v knize. Nahlédnutí do světa nejen jeho velké lásky k hudbě ale i jeho rodině. Tohle je jen střípek jeho života a já jsem ráda, že nám dovolil do něj nahlédnout.

12.09.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Wow. Za mě jednoznačně spolu s Kavárnou v Kodani nejlepší díl série. Pohodové, romantické, čtivé, plné krásného prostředí a chutného jídla. Postavy byli opět velice sympatické. Nemůžu se dočkat Izzy a jejího hradu.

02.09.2022 5 z 5

Říše neřesti Říše neřesti Meghan March

Stejně jako u Mounta i u téhle série proběhlo ukončení skvěle. Kane a Tempe byli super. Nenapadlo mě, že na konci za tím vším bude ten kdo byl... :) Epilog byl vážně dojemný. Nemůžu se dočkat s čím autorka přijde přístě.
A Mount? To je stejně prostě největší frajer...

13.07.2022 5 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Toto dílo jsem zhltla za pár hodin. Líbila se mi. Hodně zajímavá a napínavá zápletka. Trochu jiná než u ostatních knih tohoto žánru, což jsem uvítala. Aubrey byla fajn a Andrew mi byl hodně sympatický. Takový šťastný konec si zasloužil.

07.06.2022 5 z 5

Král Král Devney Perry

Tak tenhle příběh byl přesně podle mého gusta. Miluji sesiál SOA a tohle mi ho trochu připomínalo. Čtivé, napínavé, romantické, tak akorát erotické a nakonec uspokující díky epilogu. I když ten nedokončený konec mě trochu irituje. Spoustu toho zůstalo tajemstvím, proto doufám, že v dalším díle se dočkáme rozuzlení.
PS: Dash a Bryce byli super a moc mi k sobě seděli.

22.05.2022 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Trochu pomalejší rozjezd ale Jo Nesbø to přeci nemohl rozpálit hned na začátku. S Harrym se ale vůbec nemaže, to tedy ne. Příběh byl dobrý, proto knize odpustím i trochu toho amaterského chování australské policie. A z konce mezi Harrym a Briggitou mě zamrazilo.

16.05.2022 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Po přečtení Kavárny v Kodani jsem věděla, že se mi i tento díl bude líbit. Ale říkala jsem si že lepší určitě nebude. Omyl... Další příjemné dobrodružství.

19.01.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Po přečtení Hotýlku na Islandu jsem se rozhodla že musím zkusit i další knihy a vůbec nelituji. Kavárna v Kodani se mi líbila o něco více. Příběh ubíhal rychle a svižně. Opravdu příjemně hřejivé čtení. Těším se až se dostanu k další knize.

26.11.2021 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů Harryho.. Geniální .

25.07.2021 4 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Miluji Tři muškerýři. Snad úplně všechny zpracování. To jen ukazuje, jak je toto dílo skvěle napsané. Nadupaná klasika dobrodružstvím.
Jsem si jistá, že se k této knize budu vracet ještě několikrát.

25.07.2021 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Vůbec nechápu, že jsem tuhle knihu tak dlouho odkládala. Naprostá pecka. Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla.

25.07.2021 5 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Po Hypotéze lásky jsem si řekla, že se musím pustit do další knihy. A dobře jsem udělala. Milý a roztomilý, tak bych popsala tenhle příběh. Moc se mi líbila chytrá Bee. Její styl a její občasné žvanění bylo super. A Levi? Omg Levi byl cukrouš.
PS: Dávám čtyři hvězdy kvůli stejnému vzorci jako u Hypotézy.

23.12.2023 4 z 5