Evkaha Online Evkaha komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jak děj knihy člověka vtáhne dovnitř a vypustí ho až na konci. Silný a smutný příběh. Po přečtení něčeho takového si vždycky víc vážím toho co mám.

02.01.2024 5 z 5

Co si pamatuju, ve škole jsme došli k tématu 2. světové války někdy v polovině devítky (2004/2005) a rozebíraly se různé bitvy v Evropě a na Česko už nezbyl čas (byly důležitější věci než řešit dějepis) natož řešit události, které se staly tady ve Slezsku. To vše zjišťujeme až pomocí podobných knih, návštěv muzeí, televizních dokumentů apod. Na události v Životicích jsem narazila až s Karin Lednickou, co zmínila v knize Šikmý kostel (zase tak moc téma války nevyhledávám), takže bylo jasné že musím doplnit sbírku i o Životice. Mrazí z toho co bylo napsáno a asi i víc z toho co nebylo a pracuje zde jen moje fantazie. Pro mě lepší zdroj informací než stroze napsané učebnice a jiné brožury literatury faktu.

03.03.2024

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Viděla jsem film v kině a líbil se mi, skvělé herecké obsazení. Ke knížce jsem se dostala nedávno a to jen proto, že mi chyběla kniha do výzvy a narazila jsem na všechny díly najednou v knihovně. Jsem za to mooooc ráda. Dost jsem se nasmála a nemohla si pomoct, ale čtveřice František, Josef, paní Tichá a pan Spock byli ve filmu tak skvěle obsazení, že jsem si ani nikoho jiného představit neuměla a úplně je v těch situacích vidím Určitě se ke knihám někdy vrátím a na film kouknu taky

10.01.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první zkušenost s panem Bryndzou a určitě né poslední. Napínavý děj, nic se netáhne, krásně to utíká. Sympatické krátké kapitoly, když se nedá číst v kuse.

16.01.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tato kniha se mi líbila. Zase trošku jiné téma. Bylo by fajn, kdyby "sebevrah" měl svojí půlnoční knihovnu, kde by si uvědomil, že tím nic nevyřeší a dostal možnost to napravit

23.04.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Stručné, výstižné, emotivní.

13.01.2024 5 z 5

Líbilo se mi to. Reálný pohled na práci kriminálky. Viděla jsem několik dílů 1. oddělení a devadesátky mě zatím minuly... No budu to muset napravit. Co se týče pana Moravce, budu doufat, že se mi do rukou dostanou i další rozhovory.

25.10.2023 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika ke které se vždycky ráda vrátím.

06.05.2023 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Takové milé pohodové čtení. Úplně jsem dostala chuť zajet si do Dánska, o tom jak se při čtení sbíhaly chutě na něco dobrého nemluvě. Jak to asi všechno dopadne napadne čtenáře hned na začátku, ale číst dál to ničemu nebrání.

19.03.2023 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Na základce jsem si do čtenářského deníku zapsala tuhle libovolnou knihu a všichni na to koukali co to je? Pamatuju si na letní prázdniny, kdy jsme doma konečně měli první počítač, ale totálně mě ani bráchu nezajímal, protože se nám do ruky dostal Harry Potter. Nehadali jsme se, kdo bude první hrát, ale kdo bude dřív číst. Spolu s druhým dílem jsem je za prázdniny přečetla dobře 20x. A nějaký celoplošný bum začal až za rok, kdy byl natočen první film - to my už netrpělivě vyhlíželi třetí knihu

04.03.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Víc než vztahový trojúhelník Marie se mi líbil zamilovaný Spock a hon na Josefa. Celkově zde vedl Josef se svými povídkami a hláškami. Nezkoumala jsem jestli to je opravdu poslední díl nebo autor chystá časem další pokračování, ale určitě bych ho brala

20.01.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moje první přečtená kniha autorky a určitě né poslední. Musela jsem si ze začátku zvyknout na její styl psaní, ale to asi jen proto, že jsem četla delší dobu jen po kapitolách. Příběh rodiny se mi líbil i když mi místy bylo smutno a líto některých postav.

10.10.2023 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Paní Tichá u královny, no nemělo to chybu.

20.01.2023 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jako všechny autorčiny knihy vtáhne do děje a čte se jedním dechem. Pěkný příběh, ale smutný. Určitě by na konci nebyla na škodu ještě jedna kapitola.

27.04.2024 5 z 5

Čteno po x-té a pořád super. Netřeba nic dodávat, jeden z nejlepších dílů.

30.04.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Čtivé, svižné, napínavé. Má to své mouchy, ale co nemá. Za mě lepší než první díl ze série s Kate

05.03.2023 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Dobrý příběh. Zajímavá zápletka, opět je čtenář napínán až do konce v otázce, "kdo že to vlastně je ten vrah?" Kate mi je sympatičtější než Erika, ale četla jsem zatím jen první díly u obou sérií, takže se časem může pohled změnit.

23.01.2023 4 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Nemusím dívčí romány vydány před rokem 1990, tenhle má výjimku jak v knižním, tak ve filmovém provedení.

26.06.2023 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Spolu s kamenem mudrců přečteno za léto r. 2000 dobře 20x dodnes vidím jak nám s bráchou nevadilo, že venku o prázdninách prší, protože jsme měli Harryho a nezajímal nás ani nový počítač. Začala nám Pottero mánie

04.03.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

A mě se ten příběh líbil. Ano, jsou všechny hodně podobné, ale to jsou i knihy jiných autorů. Ideální proložit jiným žánrem. Na blbou náladu, deštivé a větrné dny naprosto ideální. Těším se až narazím na další knihy ;-)

24.02.2024 4 z 5