Hakate Hakate komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nesmrtelná sbírka poezie. Právem v povinné četbě. Tajemné příběhy, které neomrzí.
Mezi mé nejoblíbenější patří vodník, zlatý kolovrat a svatební košile.

26.09.2021

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Krásné filozofické, dobrodružné dílo. Velmi nadčasové dílo. Ke knihám se velmi málo vracím, ale toto dílo bude pravděpodobně zařazeno na úzký seznam knih, k znovu prečtení. Rozhodně doporučuji.

29.01.2023 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

2. díl a další případ Davida Rakera, tentokrát pohřešovaná dívka. A zase nás pátrání dovede někam dál.
Opět akční, opět svižné, čtivé, skvělé. Skvělý styl psaní, který pohltí.
Perfektní zápletka, která mě bavila ještě více než minulá. Konec překvapivý, pachatele jsem úplně neodhadla, i když jisté vodítka tam byly.

Zápletka - vynikající
David - skvělý sympaťák
Pachatel - super
Překvapivý konec - skvělé
Nemám, co bych vytkla, jasných 5* :)
Doporučuji a vrhám se do dalšího dílu.

Ještě doplním, že se zcela ztotozňuji s názorem Arwen, a proto knihy čteme, nejen, že v knihach vidíme dobro, zlo. Je to únik, únik od reality, relax, odpočinek, vyčištění hlavy a pokud porovnávate reálnost příběhu v knihách se smyšlenou tematikou, pak se knize vyhněte a sahněte například po nějaké jiné, například ze sekce biografie a memoáry.

30.11.2022 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Po brutálně skvělém 3. Dílu se zase vracíme úrovňově o něco zpátky, díl byl trochu slabší, i když pořád vysoká laťka. Zápletka příjemná, zajímavá, kniha spádová, občas táhla, napínavá, akční. I přes snahu velkého množství postav a snaha děj zamotat, je padouch až moc předvídatelný. Což mě nevadí, já jsem spokojená.
Velké množství stránek, které mnohdy může čtenáře odradit, poradím jen jedno. Nenechte se odradit, přicházíte o pěknou detektivku a čtenářský zážitek. Série je velmi napínavá a velmi dobře se čte. Stránky rychle ubíhají. Opět mohu doporučit.

17.10.2022 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Tento mi chvíli trvalo než jsem se plně ponožila do příběhu. Tento díl je psaný trochu jiným stylem, povrchnější, že začátku mi tento způsob plně nesedl, ale pak nastal zlom a opět to byla skvělá jízda plná zvratů, akčnosti, napětí, zajímavé zápletky a konec... No...
Skvělý další díl. Teď, Teď už není cesty zpět a tak hurá do dalšího dílu.

01.12.2022 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Klasika, brilantní detektivka. Skvěle napsáno.

07.08.2022

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

1. Díl a hned taková jizda na začátek. Série začíná opravdu zajímavým případem, svižně, akčně, plné zvratů, ano některé pasáže jsou předvídatelné, některé překvapivé, některé pasáže akční a svižné, někdy nás Tom zase nechá trochu vydechnout až trochu unudit, ale pak nastává pořádná jízda až do konce a vše pěkně západne. Neřekla bych, že je díl nějak překombinovan, naopak všeho tak akorát.
David mě zaujal a baví mě. Reálnost knížek nikdy neřeším, takže mi David jako takový trochu superman nevadí.
Skvělý začátek série.
S autorem a jeho stylem psaní jsem se už seznámila v jeho Ztracených střípcích, které byly také velmi povedené, na tuto sérii jsem se těšila a zatím mě nezklamala.

28.11.2022 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipná oddechovka pro víkendové čtení plná humoru a vtipných pasáží, u které se zaručeně pobavíte.
Film jsem zatím neviděla a pro mě 1. Setkání s autorem je zatím v kladnem ladění. Uvidíme, co přinesou další díly. :)

20.11.2022 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Vždy pokud potřebuji nějakou zaručeně perfektní detektivku a nechce se mi přemýšlet, po čem šáhnout, knihy od mistryně, královny, bohyně detektivek nikdy nezklame.
Všechny jsou skvělé, žádná není špatná. Originální, skvělé, nepřekonatelné.

23.08.2022 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Geniální a originální dílo, které se i přes své stáří řadí mezi nejoblíbenější Sci-fi příběhy,
Katastrofa, při které skoro všichni oslepnou. Malá skupinka pak musí řešit nejen téma přežití, ale i morálky a odpovědnosti. Vše doplněné invazí masožravých kytek.
Doporučuji i mladší generaci.

08.01.2021 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tenhle díl mi opravdu sednul.
40 let starý případ, to je něco přesně pro mě, (mám velmi ráda detektivky s odloženými případy.) Tedy, už tady jsou plusovém body. :).
Tentokrát jsem sáhla po audiu v podobě Pavla Rímského a paráda :).
Kniha i přes svou rozsáhlost nemá nudné části a baví od začátku do konce.
Skvělé dílo, skvělý případ. Za mě nejlepší díl celé série.

15.11.2022 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Po dlouhé době zase jedna Erika.
Další skvělý díl této série. Napínavé, čtivé, akční, spádové, skvělé do poslední věty, do posledního dechu.

Tentokrát je vrah odhalen velmi brzy a tak se stává ústřední a hlavní postavou a Erika je tak trochu v pozadí. Což je příjemná změna a z knihy se tak rázem stává velmi pohodové odpočinkové čtení, plné napětí, akčnosti a všeho, co má dobrá krimi mít.

Erika je ještě více arogantní, protivná, konfliktní, nevyrovnaná, takže nesnesitelná a to na ní miluji.
Trochu mě zamrzela dějová linka Sparkse, stejně tak, že ostatní postavy tentokrát nemají svůj prostor, na který jsme zvyklý, i když během čtení jsem zjistila, že mi to vlastně ani nevadí.

Takže mohu jen říci, kdo váhá neváhejte a pusťte se totoho dílu po hlavě, rozhodně nebudete litovat. Pokud se Vám zrovna nechce číst, stáhněte po audiu v podání Martina Stránského, který je vždy zárukou kvality a skvělého a velkého posluchačského zážitku.

Skvělý další díl, který si zaslouží plný počet.

07.10.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Slušní lidé, Thriller, u kterého bude mrazit snad každou budoucí nebo stávající matku. Psychicky náročný thriller nejen o záměrně dvou miminek, poporodní psychóze, následkům předčasného porodu, ale i o otázkách, zda je více biologická láska nebo výchovná. Zda může matka milovat dítě, které není biologicky její, stejně jako to, které porodila, zda bude otcova láska stejná. Co vše je ochoten rodič pro lásku k dítěti udělat a kam až dokáže zajít.

Děj je velmi předvídatelný, po pár kapitolách mi bylo ihned jasné, jak se děj bude vyvíjet. I přes poměrně otřepané téma, jsem knize ihned propadla a velmi mě zajímalo, jak si autor a hlavní postavy poradí, jakým směrem se budou ubírat, kam až budou ochotni zajít a hlavně, jak to celé dopadne.

Opět skvěle napsané, mrazivé, perfektní a i když je děj předvídatelný rozhodně mu to neubírá na kvalitě.

Nemohu nic jiného než doporučit. :)
I když nastávající matky se slabší povahou by toto dílo měly spíše vynechat :))

21.09.2022 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tentokrát jsem film viděla dříve než knihu. A vlastně díky tomu jsem po knize sáhla, zajímalo mě do jaké míry je film držen předlohou a jak je kniha napsaná, film mě totiž oslovil. Jen podle anotace bych se knize vyhla. Za mě skvělá, vtipná, humorná, s části smutná oddechovka o přátelství a krizi středního věku a vlastně i s pěkným poselstvím, nad kterým by se leckdo mohl zamyslet.
Seznámení s autorem, díky této knize si i nějakou další autorovu knihu přečtu.

19.12.2022 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Další případ Davida, 7. v pořadí. Tentokrát mi trvalo dlouho než jsem se do dílu ponořila. Zápletka z filmového prostředí mě nechtěla vtáhnou do děje a zprvu mě nepříliš zaujala. Můj zájem vzbudila až ve chvíli, kdy se začala pořádně zamotávat. Odkrývání dávného tajemství, už nabralo na spádu a konečně mě vtáhlo do děje a pak už jsem knihu nemohla odložit. Opět plné zvratů. Další z řady skvělého příběhu.

04.02.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Už 7. Případ Eriky. Tento případ se mi opravdu líbil, akční, nápaditý, zamotaný. Tentokrát jsem vraha neodhalila, což po minulých dílech, kdy byl vrah odkryt velmi brzy, nebo k němu vedla ne cestička, ale přímo dalnice, kvituji. Robert povodil pěkně nejen nás, ale i Eriku, vyšetřovací tým a vlastně i pozůstalé. Čtivé, krátké kapitoly ihned vtáhnou do děje. A když jsem po delší době měla zase větší dávku Bryndzy za sebou, trochu jsem se tohoto dílu bála, zda už nebude toho Roberta trochu moc, a zda jsem neměla chvili počkat, tyto obavy se rychle rozplynuly a opět jsem si užívala skvělý krimi zážitek. Líbila se mi zápletka, skvělé popsáné pasáže, kdy Erika i tým neví kudy kam. Igor se jeví jako sympaťák a Erika si už někoho zaslouží. Konec pěkný, dojemný. Celkově tento díl považuji za velmi vydařený, vlastně nemám, co bych vytknula a mohu vřele doporučit.

21.11.2022 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Tady už vše padlo, zvrácené, nechutné, drsné, a přesto skvěle čtivé.
Souhlasím s komentářem Dlabikka, také si vždy říkám, že Carter nemůže být normální a je to psychopat, ale mě jeho knihy neskutečně baví.

05.12.2023 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Další skvělý díl. Z mého pohledu jeden z nejlepších. Skvělá zápletka, skvělý případ plný otázek, tajemství a hledání všech odpovědí. + Skvělé vykreslená temná část příběhu o záhadném okraji. 5*

12.02.2023 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Podzimní případ, tento příběh nás spolu s Annou zavede do pochmurného deštivého Skane, kde nás čeká jeden starý případ s velkým otazníkem a plno tajemství.
Motteho styl psaní, smysl pro detail, provázanost časových linek minulosti x přítomnosti a napadivost, čtivost, akčnost, rozuzlení, mě dostaly už v Konci léta.

Příběh mě velmi oslovil, ihned mě vtáhl do děje, konečné rozuzlení bylo parádní. Postavy propracované, sympatické.

Opět sever ukazuje, jak skvělé má spisovatele a jak brilantně umí psát.

Skvělé dílo a tuto sérii doporučuji.

11.12.2022 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Další díl za mnou, Davida jsem si oblíbila už v od prvních stránek 1.dilu a stále má obliba trvá.
Celkově se mi tato série zatím velmi dobře čte.
4. Díl, trochu pomalejší rozjezd, zprvu byl začátek zápletky zajímavý, postupně mi úplně neseděla zápletka, a chvíli jsem si říkala , že si dám asi od dalších dílů menší pauzu, pak tu byl zvrat, který mě zaujal a pak přišel opět konec, který to rozsekal a já si řekla, že budu dál pokračovat, takže v součtu, opět skvělý díl. :)

03.12.2022 4 z 5