Deset malých černoušků přehled

Deset malých černoušků https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236/bmid_deset-malych-cernousku-mlR-236.jpg 5 5826 5826

Agatha Christie, „první dáma detektivky“, nade vše milovala nejen spletité šarády, ale i nejrůznější dětské hříčky, básničky či lidové písničky. Kdo by neznal třeba Pět malých prasátek anebo právě Deset malých černoušků? V neúprosném rytmu známého popěvku tu černoušků ubývá stejně jako hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa. Jakási ďábelská síla žene podle předem připraveného plánu jednoho po druhém do záhuby, až nezbude žádný. Kam však zmizel vrah? Napínavá detektivka, která se dočkala několika filmových zpracování a hrála se na desítkách světových jevišť, patří bezesporu k tomu nejznámějšímu, co velká anglická autorka napsala.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Deset malých černoušků. Přihlašte se a napište ho.

Dandy1
09.05.2024 3 z 5

Na detektivku jsem byla zvědavá, protože se o ní píše v jiných knihách. Když si uvědomím rok, kdy tato kniha vznikla, musela to být bomba.

rickiwolf
22.04.2024 4 z 5

Jedna z nejlepších knih od této autorky. Napínavé od začátku do konce.

bookwoman
12.04.2024 4 z 5

Má první přečtená kniha od Agathy Christie, kterou jsem si vybrala hlavně proto, že když už čtu detektivky, tak mě zajímal příběh v podání této proslavené paní autorky. Bylo to skvělé, bavilo mě to od začátku do konce, kniha měla velmi zajímavou atmosféru. Vraždy podle básničky o černoušcích byly napínavé a konec knihy - vyřešení kdo je vrahem a motiv, proč vraždy spáchal, byl pro mě velmi nečekaný. Určitě to není poslední přečtená kniha této autorky, za mě moc doporučuji.

Knižní novinky (47. týden)

21.11.2021

Knižní novinky (6. týden)

07.02.2021

Knižní novinky

09.01.2017

Kniha Deset malých černoušků v seznamech

v Právě čtených42x
v Přečtených8 282x