Hoblinka Hoblinka komentáře u knih

Smrt šumavského poustevníka Smrt šumavského poustevníka Vlastimil Vondruška

Zajímavé a pochopitelné rozuzlení. Ne vždy se totiž ve Vondruškových koncích orientuji na první dobrou.
Odpouštím slovní spojení "budou přenocovat", i když mi to nevýslovně rve uši.

15.03.2024 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Svěráka já prostě žeru!

21.12.2023 5 z 5

Kuřátko a obilí Kuřátko a obilí František Hrubín

Tahle kniha je poklad.

20.10.2023 5 z 5

Říkání o víle Amálce Říkání o víle Amálce Václav Čtvrtek (p)

Krásná knížka pro nejmenší čtenáře. Kapitoly akorát, obrázky nádherné, příběhy poetické.

20.09.2023 5 z 5

Krtek a orel Krtek a orel Hana Doskočilová

Nejoblíbenější díl mého syna. Přiznávám, že mně trochu štvalo to krmení orlích mláďat lahvičkou.

02.09.2023 5 z 5

Vítězství vůle Vítězství vůle František Kožík

Miluji Zátopka. Miluji Kožíka. Budovatelské kecy jsem si odmyslela. Za mě plný počet.

21.03.2021 5 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Naprosto neuvěřitelný příběh toho, co se může stát, když se octnete v nesprávný čas na nesprávném místě.

15.01.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Super psycho.

13.04.2024 5 z 5

Poprvé jako audiokniha. Nebylo to špatné, ale knížka je knížka.

06.10.2023 5 z 5

Broučci na pouti Broučci na pouti Hana Vrbová-Piskáčková

Tohle bude navždy moje srdcovka. Samozřejmě ji znám celou zpaměti.

27.08.2023 5 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Souhlasím s theale. Zbytečně přeplácané, zbytečně druhů lidí. A popravdě řečeno, nějak si nedovedu představit, jak proti sobě bojují dvě víly, byť je jedna bílá a druhá černá.

26.07.2023 2 z 5

Do hrobu si to nevemu Do hrobu si to nevemu Karel Šíp

Na tuhle knížku jsem narazila při rozhovoru Karla Šípa s Terezou Kostkovou. Ona byla nadšená. Byla jsem natěšená, knížku jsem si koupila a jsem také nadšená. Milá knížka.

02.01.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Nádherný příběh o přátelství.

02.01.2024 5 z 5

25 tajemství Prahy 25 tajemství Prahy David Černý

Kniha se mi moc líbila. Už se těším, až si ji přečtu v létě znovu a k tomu přidám výlet

11.11.2023 5 z 5

Slabikář Slabikář Jarmila Hřebejková

I já jsem se učila číst podle tohoto slabikáře. Uznávám, že propaganda to byla strašná. Obrázky nic moc, nevěděli jste, jestli na poli sbírají brambory, nebo kameny. Ale moje mamka vždycky říkala, že to byl jediný metodicky správně napsaný slabikář.

05.10.2023 4 z 5

Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Eduard Petiška

Zbožňovala jsem ji jako dítě. Jako máma už méně, protože jsem ji četla pořád dokola a dokola.

19.09.2023 5 z 5

Renesanční pitaval z Podbrdského kraje 2 Renesanční pitaval z Podbrdského kraje 2 Jiří Sankot

Milé ohlédnutí do historie.

22.02.2023

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Já mám z téhle knížky doživotní trauma. Povinná četba v druhé třídě. Dodnes si pamatuji. Na tatínka spadl strom a František si nemohl koupit párek...

15.10.2023 1 z 5

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Arnold Lobel

Srdcovka

24.09.2023 5 z 5

Malý Alenáš Malý Alenáš Ivan Vyskočil

Já vůbec nechápu, proč se ke mně tahle krásná knížka dostala až teď. Povinná literatura pro každého milovníka češtiny!

16.09.2023 5 z 5