Janis060 Janis060 komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Kniha, která vyvolá chvílemi mrazení v zádech a husí kůži, ale také úsměv na tváři se slzami radosti, že vše do sebe zapadlo a hlavně dobře dopadlo. Tady jsou i pro mladé lidi ukázány velmi přístupnou formou naše dějiny. Je to kniha, která ve mně rezonuje a určitě se k ní budu vracet.

21.08.2023 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Tohle je těžké téma a knihu jsem četla poměrně dlouho. Chvílemi jsem ji chtěla úplně odložit, ale nakonec jsem se prokousala až k poslední stránce. Pořád jsem věřila v dobrý konec ...

01.04.2024 4 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Tohle bylo príma čtení. Už dlouho jsem se tak nenasmála. k téhle knížce se budu určitě vracet při "blbé" náladě.

05.07.2023 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Neskutečně krásná a dojemná knížka, přečetla jsem ji na jeden zátah, nešlo se od ní odpoutat. Několikrát jsem opravdu pro slzy nemohla číst. Určitě díky tomuto příběhu můžeme s vnučkou probrat neslavnou část dějin srozumitelně a přijatelnou formou.

09.03.2022 5 z 5

Všechny Aristokratky mám na CD a moc ráda si je pouštím. Díky Veronice Khek Kubařové mám vždycky lepší den. Je to senzačně načteno :-).

29.01.2024 5 z 5

Záchytný bod Záchytný bod Martina Jelínková

Svěží čtení ze života. Přečteno za 3 dny. Sympatická hrdinka se postupně pere s rozchodem s partnerem, prací v obchodě a v advokátní kanceláři a nakonec zvládá i náročné studium na VŠ, přestože trpí panickou atakou.

27.05.2022 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Název je opravdu výstižný, tohle bylo tsunami. Obě roviny děje jsou plnohodnotné, překvapivé a nepředvídatelné - krásný popis přírodního úkazu v Thajsku i vztahů v rodině. Přečteno za 2 dny. Pro mě opravdu jedna z nejlepších knih, co letos vyšla. A k tomu byla i krásná autogramiáda v Ostravě, kde oba, Karin i Richard vtipně bavili čtenáře, teda hlavně čtenářky :-).

23.10.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Zase jedna z hodně dobrých knih o méně známých místech v naší zemi. Velmi hezké ilustrace a vtipné vyprávění, chvílemi jsem tu "řehtačku" nemohla zastavit. Doporučuji také osobní setkání s autorem na besedách a při autogramiádách, zlepšení nálady o 100% je v dnešní době k nezaplacení.

25.04.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Vtipné, výstižné a v podání autora na CD nemá chybu.

15.03.2021 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Poslouchala jsem jako audioknihu, krásné příběhy načtené panem Preissem. Mnohdy mi kocourek připomínal dnešní opečovávané děti...

29.01.2024 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tak tohle budu dlouho rozdýchávat. Poslouchala jsem jako audioknihu - perfektně zdramatizováno, víc jak 2 kapitoly denně jsem nedala, fakt síla...

17.02.2021

Utajená dcera Utajená dcera Kelly Rimmer

Dojemný příběh, přečteno za 2 dny a často slzy na krajíčku. Stojí za přečtení

17.02.2021 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Tenhle človíček mě fakt moc baví :) . Jeho knihy i přednášky mají přesah v tom, že popisuje nejen samotnou cestu, ale přidává i různé zajímavosti o navštívených místech a taky nenápadné rady pro poutníky. Díky :)

01.05.2024 5 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Danielle Steel

Mě se kniha líbila, řeší téma dnešní doby - dospělé děti, které začne rodič zajímat ve chvíli, kdy něco stane. A také to, že lásku můžeme najít v jakémkoli věku.

03.04.2023 4 z 5

Hořím Hořím Simona Bagarová

Výborná kniha, měla by to být bible pro zaměstnance v pečovatelských službách. Dává naději pro zlepšení péče. Měla jsem tatínka 5 let v Domově pro seniory a přesto, že péče byla dobrá, ke konci již bylo znát jak moc se jede na zisk.
Smutné... Ale těchto 5 rozhovorů ukazuje, že se lze krásně chovat ke klientům. Přeji jim stálý entuziasmus a radost ze své práce.

08.09.2022 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Na knihu jsem docela dlouho v knihovně čekala a těšila se na ní. Ale po 30 stránkách jsem to fakt nedala a musela odložit. Styl psaní je pro mne nepřijatelný, asi jsem ze staré školy...

15.07.2021

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Výborné čtení a ještě lepší poslech audioknihy, kde je i něco navíc oproti knížce. Velmi otevřeně hovoří o své cestě za splněním svého snu. Krásně o tom vyprávěl i před rokem na Knižním festivalu v Ostravě, kde byli oba autoři hosty scény Respektu.

15.03.2021

Když panda tančí Když panda tančí James Gould-Bourn

Ke knize mě přivedl projekt LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem. Nelituji. Velmi dojemný příběh, který čtenáře nutí číst a číst, a najednou je konec. Moc povedené na autorovu prvotinu.

15.05.2022 5 z 5

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Tak tohle je klasická dovolenková oddychovka. Vtipně ukazuje český naturel :-).

15.07.2021 5 z 5

Letní kraťasy Letní kraťasy Šárka Hieková

Tohle mě úžasně bavilo, vtipné letní příběhy. I když jsem to četla v lednu u horkého čaje .

20.01.2024 5 z 5