jiri5794 jiri5794 komentáře u knih

Pchjongjangská akvária Pchjongjangská akvária Čchol-hwan Kang

Nejsmutnější na tom je, že jeho sestru Mi-ho s jejím synem pro jeho útěk do Jižní Korei znovu uvěznili v Jodoku :( Popisoval ji laskavou a odvážnou, takový osud si nezaslouží nikdo :(

07.07.2020 5 z 5

Neklidné dítě Neklidné dítě Jiřina Prekopová

Dávám dvě hvězdy za lidství paní Prekopové. Z hlediska teorie je knížka převážně spekulativní a příliš ortodoxní (až fanatická).

30.10.2019 2 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Hnus... Kniha může sloužit pouze jako studijní materiál psychických patologií. Ani nevím, proč jsem to dočetl...

30.10.2019 1 z 5

Ideály humanitní / Problém malého národa / Demokratism v politice Ideály humanitní / Problém malého národa / Demokratism v politice Tomáš Garrigue Masaryk

Z hlediska filozofie se jedná o velmi jednoduchou, přesto tuze zajímavou knihu. Vhodná pro přemýšlivé středoškoláky, kteří hledají své místo ve světě. Pro mě byla tato kniha krásným úvodem do filozofování. Mimo jiné se u mě díky ní vytvořila citová vazba k prvnímu prezidentovi :)

30.10.2019 5 z 5

Výklad snů Výklad snů Sigmund Freud

Jedno z nejhorších děl S.F. Většina knihy je svým přínosem na úrovní výkladu snů z kávové sedliny či tarotových karet. Tři hvězdy za několik zajímavých, empiricky testovatelných myšlenek, které posunuly vnímání lidské psychiky.

30.10.2019 3 z 5