kačenka80 kačenka80 komentáře u knih

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Tohle bylo je a bude. Ti co mají málo půjdou přes mrtvoly aby si nahrabali co nejvíc a ostatní se přidají ze strachu. Když se někdo ozve proti, tak taky musí zemřít. Nejen v 17. století se upalovalo za čarodějnictví a neskutečně se mučili lidé. Kniha skvěle zpracovaná a dobře se četla.

06.06.2022 5 z 5

Kniha dobře zpracována ve formě rozhovoru. Pan Mareš vypráví o práci u policie a nejen o případech, které byly mediálně známé. Na konci jsou přidány fotografie z práce i soukromí.

03.01.2024 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zbytečně vložené části záznamů. Kniha se tváří rádoby jako důkaz stíhání bohyní s doloženými záznamy. Na konci knihy autorka vysvětluje, že záznamy jsou předělány i jména. Velké zklamání z knihy. Chaotické vyprávění kdo je kdo a s kým v jakém rodinném poměru. Kniha není ani román ani důkaz stíhání bohyní. Zajímavé téma o bohyních a jak žily ale velký propadák.

11.03.2022 2 z 5

Noc temných lží Noc temných lží Dominik Dán

Příběh jako vždy perfektní. To jak funguje politika a zametání stop je hrozné. Nejhorší je, že tohle je jen slabý odvar a ve skutečnosti to je mnohem horší. Krauz a Chosé se zapotí víc než kdy jindy. Tentokrát jim jde o krk a nejen jim.

25.10.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Čekala jsem mnohem více. Konec se dal předvídat a byl jako narychlo napsaný na pár stránkách. Nejvíce mi vadily asi verše, které byly v knize. Nápad dobrý ale trochu přitažené za vlasy. Některé věci byly rozebírány do detailů a něco bylo psáno z rychlíku.

12.12.2022 3 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Kniha nudná a překombinovaná. Když už jsem ji začala číst, tak jsem chtěla vědět jak to dopadne. Na konci jsem se opravdu pobavila. Čtení této knihy byla ztráta času.

04.01.2021 1 z 5

Hřích náš každodenní Hřích náš každodenní Dominik Dán

Kniha jako vždy super a přečtena jedním dechem. Příběh o 13-ti letém umučeném chlapci byl hrozný ale napsáno čitelným stylem. Dán na začátku knihy upozorňuje na nechutné stránky a také, že skutečnost byla mnohem horší. Knihy kde se ubližuje dětem většinou nečtu ale u Dána byla jistota čtivosti. Kdo má pochyby nemusí se bát a může se pustit do čtení.

19.04.2022 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Námět knihy byl zajímavý ale tím to asi končí. Naštěstí měla kniha jen 269 stran :-D Už dlouho jsem neviděla, tak překombinovaný příběh. Bylo tam snad vše (Rambo je proti tomu béčko :-D) a chybělo snad už jen UFO. Konec byl předvídatelný a žádné překvapení se nekonalo.

08.12.2020 2 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Bryndza začíná ztrácet na síle. První díly s Erikou byly pecka ale teď začíná vařit z vody.

06.12.2023 4 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Zápletka super ale trochu jsem se ztrácela v těch rodinných příslušnících. Návrat syna není jen tak. Jako vždy přečteno jedním dechem.

13.07.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Kniha se četla jedním dechem. Byla plná napětí a musela se dočíst. Letadlo, havárie a pátrání. Nic není takové jak vypadá. Kniha je napsaná pohledy sester. Co bylo a co je teď.

24.05.2023 5 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Krauz a spol opět v akci. Smrt profesora rozkrývá několik let trvající... (kdo nečetl zjistí po přečtení :-D). Další případ co řeší jen ukazuje, že kdo má peníze a moc může si dělat co chce a nic se mu nestane. Někteří "lidé" si mohou dělat co chtějí. A nejhorší je, že i v dnešní době a projde jim to. Kniha napsaná jako vždy lehce a přečtená jedním dechem :-D

20.07.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Jako vždy kniha nezklamala. Napínavá až do konce a přečteno jedním dechem. Dokud se nedočte není možné jít spát :-D

04.01.2021 5 z 5

Nežná fatamorgána Nežná fatamorgána Dominik Dán

Dán jako vždy pecka. Není co vytknout a všechny knihy se čtou lehce, samy a jedním dechem.

04.12.2020 5 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Dán ví jak napsat skvělou knihu. Je to můj oblíbený autor a jako vždy se četla jedním dechem. Nejhorší je, že to co v knize popisuje se děje pořád a ještě i horší věci.

12.10.2020 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Taková oddychovka u které se může vypnout. Kamarádky, které řeší každodenní věci a starosti.

21.02.2024 3 z 5

Reminiscence Reminiscence Dominik Dán

Dán jako vždy nezklamal. Prolínání nové doby (2008) s tím co bylo (1952). Krásně bylo v knize vylíčeno, že i když je snaha se dozvědět pravdu a chtít spravedlnost není to jednoduché. I když se člověk snaží sebevíc a zjistí hodně je jen kolečko v soukolí. Přečteno jedním dechem.

05.02.2024 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

To bylo teda něco. Dánovka se četla jedním dechem. Drogy, sex a alkohol potečou proudem. Nějaká mrtvola a detektivové co mají na mále. Bohužel dojde k nemocem a tragédiím i mezi policisty.

18.08.2023 5 z 5

Kníže Smrt Kníže Smrt Dominik Dán

Pecka jako vždy přečtena jedním dechem. Krauz pomáhá Petře s případem a Chosé se vybarvil :-D

07.06.2023 5 z 5

Studňa Studňa Dominik Dán

Dánovka jako vždy nezklamala. Zamotaný příběh kde se hoši z kriminálky zapotí. Nejen u mrtvol ale problémy mají i v osobních životech.

05.11.2022 5 z 5