KajusaKil KajusaKil komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

/povinná četba/ - v tomto případě jsem Kytici četla ještě dávno před povinnou četbou. Balady se mi neskutečně líbily, tak jsem si knihu zvolila i do povinné četby. Na rozbor je to trošku obtížnější, ale mě to baví. Balady vodník, polednice, zlatý kolovrat nebo svatební košile jsou opravdu krásné.

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Wow! Pro mě jakožto cestovatelku je tahle kniha splněný sen. Všechny odpovědi ohledně letadel na jednom místě. I takové, které vědět nechcete - nebo jo? Krásně se to četlo, v mém případě na zátah. Zasmála jsem se, poučila se. Příště zkusím další příběh od Martina, který umí pěkně zpovídat osobnosti.

29.03.2024 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Nejdelší kniha Potterovského světa. Tady už se začíná filmová a knižní podoba dost lišit a mnoho detailů se do filmu nedostalo, proto doporučuji knihu přečíst!

28.03.2024 5 z 5

Vynikající pokračování s pár nečekanými zvraty - Brumbál, R.A.B. a hlavně samotný princ dvojí krve.

28.03.2024 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Vynikající pokračování, má to náboj, napětí a člověk si tady oblíbí i tu Ginny, kterou ve filmech málokdo dává.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

/povinná četba/ - ne až tak dobré jako R.U.R., ale stále skvělá česká kniha. Čapek se čte dobře.

29.03.2024 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

/povinná četba/ - Perfektní Molierova kniha u které jsem se nesmírně pobavila. Tady by to chtělo vidět i divadelní zpracování.

29.03.2024 4 z 5

Krásný příběh, napínavé, občas vtipné a dramatické. Shlédla jsem také filmové zpracování od T. Burtona, krásné. Snad se jednou dotočí i ty další knižní díly.

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Na tento film jsem šla nevědomky do kina s kamarádkami. Nikdy jsem o knižním zpracování neslyšela a nevěděla o čem příběh bude, takže jsem si tehdy koupila popcorn, který jsem si donesla domů, kde další den ležel. V kině děsný zážitek pro všechny zúčastněné, hlavně ty co se tam dostali jako já. U páté kapitoly jsem doufala, že je poslední - ehm. Po letech jsem se dostala i ke knižní verzi. Ta mě zaujala mnohem více i když je ještě o kus děsivější, díky fantazii. A že jí tady je. Kniha rozhodně není pro každého, ale k takovému příběhu se denně nedostanete.

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti Joanne Rowling

Dodnes si pamatuji moment, kdy jsem knihu poprvé držela v rukou. Tehdy byla k nesehnání - novinka o kterou se bojovalo. Knihu jsem četla více než 20x a provázela mě mnoha zeměmi světa, kdy jsem si ji sebou odvezla. Čte se mi ze všech nejlépe a mám ráda ukončení celého Potter světa. Když se dívám na filmové zpracování, tak nechápu podle čeho natáčeli. Tolik změn až to není možné.

28.03.2024

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jedna z mých prvních přečtených knih. A to ne jednou. Celá čarodějnická sága je dokonalá.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

/Povinná četba/ - pěkná novela, ale na mě poměrně uspěchaná. Nedokázala jsem se do příběhu úplně vžít a soucítit s hlavními postavami.

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Druhá kniha, kterou jsem od Ládíka četla. Tentokrát už mi jeho styl psaní a humor sednul dokonale. Bavila jsem se a vžila hezky do příběhu.

29.03.2024 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Kniha se nám co do počtu stran rozrostla. Četla se mi snad nejhůře ze všech, přitom ve filmovém zpracování mám tento díl nejraději. Kapitola na MS ve famfrpálu je opravdu nic moc. Všechno je takové slow.

28.03.2024

Je to tady! Vlkodlak, Klofan, mozkomorové - magie se nám pořádně rozrůstá. Ve filmovém zpracování jeden z nejpopulárnějších dílů, v knize je to podobné.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

/povinná četba/ - krásná báseň jejíž část zná snad každý z nás zpaměti. Čte se dobře, ale u maturity hůře rozebírá.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

/povinná četba/ - v tomto případě jsem četla opravdu ráda. Čapkova dramata jsou skvělá, k zamyšlení.

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Mé první setkání s knihami od Ládíka. Poslouchá se dobře, ale čte se hůře. Než si zvyknete na jeho styl psaní a humor, pak to jde snáze. Tahle kniha byla nic moc, ale u dalších to bylo lepší.

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Ze všech knih z PCT za mě tahle vede. Monča je bojovnice, občas mluví a píše jako kanál, ale čte se to dobře. Přeci jen psaní má v krvi a živí ji. Příběh je to zajímavý, možná občas přehání, ale to k tomu patří. Přečteno na zátah.

29.03.2024 5 z 5

Pravděpodobně jediná kniha, která se mi skvěle četla, přestože se jedná o scénář. Kvalitní zpracování a téměř jsem cítila návrat do Potter světa čar a kouzel. Teď už se těším na divadelní zpracování v New Yorku.