KajusaKil KajusaKil komentáře u knih

Detox hlavy Detox hlavy Vít Aora

Obsahově zajímavá kniha od Víta Aory. Mnoho návrhů technik, část jsem znala ale část pro mě byla úplně nová. Pěkně se to celé četlo, hezky ucelené, žádné skákání z tama tam.

06.05.2024 5 z 5

Darebák David chystá léčku Darebák David chystá léčku Francesca Simon

Darebák David a Vzorný Vítek, super dvojka. Tahle série mě opravdu hodně bavila.

Pomsta darebáka Davida Pomsta darebáka Davida Francesca Simon

Nápady darebáka Davida Nápady darebáka Davida Francesca Simon

Lumpárny darebáka Davida Lumpárny darebáka Davida Francesca Simon

Darebák David Darebák David Francesca Simon

Darebák David a Vzorný Vítek, skvělá dvojka

Islámskému státu na dostřel Islámskému státu na dostřel Lenka Klicperová

Tady není co vytknout. Markéta s Lenkou skvěle sepsaly své dojmy. Je to čtivé, krátké, proloženo pár jejich fotografiemi.

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Jan Vojáček je hodně inspirativní a zajímavá osobnost dnešní doby ALE, kniha vedena rozhovorem není nic moc. Lepší by byly jeho osobní myšlenky v nějaké pěkné návaznosti. Tady jsme se občas motali v kruhu. I tak dávám 4*, jelikož je to konečně něco z tohoto soudku témat. K takové knize se nedostanete denně.

Jsme Anonymous Jsme Anonymous Parmy Olson

Tohle doporučuji opravdovým odborníkům nebo lidem se zájmem v této tématice. Není to úplně snadné čtení. Návaznost minimální, vše obsáhlé.

29.03.2024 2 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Kniha ještě o kus lepší než filmové zpracování, proto doporučuji číst! Napínavé, čte se to moc hezky. Zvládla jsem to na zátah.

29.03.2024 5 z 5

Strakonický dudák aneb Hody divých žen Strakonický dudák aneb Hody divých žen Josef Kajetán Tyl

/povinná četba/ - tohle dílo mi příliš nesedlo, ale Tylův život byl zajímavý, takže to je velká výhoda k maturitě, kde zabírá rozbor díla minimum času. Na mě příliš zdlouhavá kniha s mnoha postavami.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

/povinná četba/ - v tomto případě jsem Kytici četla ještě dávno před povinnou četbou. Balady se mi neskutečně líbily, tak jsem si knihu zvolila i do povinné četby. Na rozbor je to trošku obtížnější, ale mě to baví. Balady vodník, polednice, zlatý kolovrat nebo svatební košile jsou opravdu krásné.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

/povinná četba/ - krásná báseň jejíž část zná snad každý z nás zpaměti. Čte se dobře, ale u maturity hůře rozebírá.

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

/povinná četba/ - tak tohle byla jediná kniha se kterou jsem se u povinné četby plácala. Absolutně mě to nezaujalo, styl psaní mi neseděl.

29.03.2024 1 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

/povinná četba/ - ne až tak dobré jako R.U.R., ale stále skvělá česká kniha. Čapek se čte dobře.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

/povinná četba/ - v tomto případě jsem četla opravdu ráda. Čapkova dramata jsou skvělá, k zamyšlení.

29.03.2024 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

/povinná četba/ - Perfektní Molierova kniha u které jsem se nesmírně pobavila. Tady by to chtělo vidět i divadelní zpracování.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

/Povinná četba/ - pěkná novela, ale na mě poměrně uspěchaná. Nedokázala jsem se do příběhu úplně vžít a soucítit s hlavními postavami.

29.03.2024 3 z 5

Harry Trottel a ta jemná tenata Harry Trottel a ta jemná tenata Peter M. Jolin (p)

Zvažovala jsem i 4*, ale nelíbí se mi vizuální zpracování knih této série. Potter ságu miluji, ale tohle je opravdu vtipné a dobře zpracované.