katkaost katkaost komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tuto knihu jsem četla jedním dechem. Velmi pěkně napsaná. Nádherně popsané drsný život a osudy lidí zde žijících. Velmi oceňuji otevření historie tohoto kraje, která mi nebyla moc známa.
Při dočtení jsem byla ráda, že mám hned v ruce druhý díl, přišlo mi zvláštní, že nepokračuji dále. ;)
Takže hned šup do dalšího čtení.

14.09.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl, opět úžasně zpracovaný. Kniha se četla jedním dechem. Velký dík. Nádherně zpracované a opět odkrytí některých částí historie méně známé. Po třetím díle jistě také sáhnu a těším se na něj.

03.11.2021 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

O této knize jsem věděla delší dobu a měla jsem v plánu si ji přečíst. Mohu říct, že jsem měla jistá očekávání. Čekala jsem příběh, ale netušila jsem, že se bude měnit v podstatě v dokument. Což vůbec nebylo na škodu.
Velmi čtivé a mám v plánu k tomuto tématu sáhnout ještě po další knize.

25.05.2020 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Vtáhla mě svou atmosférou a a naprosto jedinečným stylem vyprávění. Ojediněle vystihuje život v chudinské čtvrti a mentalitu lidí, kteří ji obývají v době 50. let. Vyprávění o přátelství dvou dívek, které prostě chtějí poznat a následně každé z nich život nadělí jiný směr. Zároveň každou z nich život té druhé ovlivňuje. Po dalším díle jistě sáhnu a věřím, že mě to potáhne dál.

27.05.2020 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Silná kniha se silným příběhem. Pravdivost událostí vše umocňuje. Až se tomu nechce věřit.

16.02.2017

Katova dcera a ďábel z Bamberku Katova dcera a ďábel z Bamberku Oliver Pötzsch

Další kniha v sérii a opět naprosto skvělá.

23.04.2021 4 z 5

Deník Deník Anne Frank

Kniha se mi četla docela dobře. Ale moc mě neuchvátila. Souhlasím s StihOMam, taky jsem si hodně říkala jestli to tak mohla napsat dívka, která měla 12 let? Každopadně za přečteni stojí.

10.03.2017 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherný příběh. Kniha se mi zpočátku hůře četla, ale pak jsem si na styl zvykla a musím říct, že opravu výborná kniha. Zajímavé pojetí vyprávění a příběh krásný. Závěr smutný a zároveň mě i dost dojal. Ráda si pustím film. Věřím, že při tak dobrém námětu nezklame.

04.04.2016 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Tuto knihu jsem četla až po shlédnutí filmu Želary, který se mi velmi líbil. Kniha je taky neskutečná a v mnohém jak už to bývá i lepší. Přečetla jsem ji jedním dechem. S podivem jak velký příběh se zde vlezl do útlé knihy. Nádherně napsané. Film i kniha jsou skvělé a co mi neřekl film, dopověděla mi kniha.

08.01.2016 5 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Tuto knihu jsem četla déle než jsem očekávala. Měla jsem od ní mnohem větší očekávání. A moc mi nešlo se začíst. Až v posledních částech to fičelo. Nakonec jsem dočetla a knihu až tak zle nehodnotím.

07.01.2022 3 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Poslední kniha této série. I tato se mi velmi líbila. Došlo tu k ještě většímu pochopení, z čeho jednání jednotlivých postav vychází. Za tuto sérii jsem moc ráda. Velmi povedené.

02.12.2020 4 z 5

Život s korunou Život s korunou Kamil Rodan

První kniha byla skvělá a tak jsem se na pokračování těšila. Autor opět nezklamal. To, že je zde příběhů nyní "pouze" 10 vítám. Nesouhlasím s jedním z předchozích komentářů, že je to na škodu. Vůbec ne. Naopak se mi tato kniha četla o poznání lépe než první. Do jednotlivých osudů jsem se mohla mnohem více začíst.
Další knihu si opět nenechám ujít.

03.03.2019 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Nemám srovnání s jinými knihami od Jo Nesba. Je to první kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Knížka se četla výborně, opravdu čtivý a poměrně poutavý děj. Přečetla jsem ji během své cesty vlakem. Co se týká detektivek plný počet bodů dát nemůžu. Přesto si od tohoto autora ráda přečtu něco dalšího.

04.04.2016 3 z 5

Ale je ženatý! Ale je ženatý! Martina Jiříková

Knížku Ale je ženatý ! jsem si koupila, vlastně ihned, jak byla vydána. A to i proto, že se mi líbila kniha předchozí. Prozatím nebudu hodnotit, pomalinku si ji čtu. Prozatím tedy napíšu jen to, že je velmi čtivá. Není ke koupi v běžné síti, ale je možné si ji objednat a koupit přímo u autorky. Martina Jiříková Vám ji ráda zašle i s věnováním a může někomu udělat radost ještě i na vánoce, pokud ještě tápete. Hodnocení doplním jakmile zcela dočtu, ale vypadá to velmi dobře. Zatím mě moc baví.

12.12.2020

Píseň pro Lyu Píseň pro Lyu George R. R. Martin

Zaujaly mě velmi pouze některé z povídek. A jiné zase vůbec.

08.06.2017 2 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Čtivá kniha, stále se v ní něco děje s trochou historie. Mnohá místa mohly být i více popsána.
Docela me zajímá druhá kniha autora.

10.03.2017 4 z 5