kuky921 kuky921 komentáře u knih

Je to příjemné oddechové čtení, ale že bych z ní byla "odvázaná" se říct nedá. Že si každý rád občas zaleze do nějakého kutlochu s knížkou a kávičkou, to asi každý zná ze svého života a není potřeba o tom psát celou knihu.

24.05.2018 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Na cestu autobusem prima, chvilkami velmi úsměvné, ale měla jsem pocit, že humor je stále stejný.

11.10.2016 3 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Krásná dětská knížka, některé pasáže už znám z předčítání dětem zpaměti :-)

30.09.2013 5 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Čtivá knížka s předvídatelným závěrem. Na prázdniny proč ne, ale k mým vyhledávaným autorům tento patřit asi nebude.

11.12.2021 3 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Velmi příjemné čtení ze staré Prahy. Padouši a dobráci ... klasika.

12.03.2020 5 z 5

25 tajemství Prahy 25 tajemství Prahy David Černý

Stručný přehled míst, které je prima vidět. Velmi pěkné fotografie.

11.01.2020 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Velmi příjemné čtení pro milovníky chlupatých kamarádů. Knížka se moc pěkně čte.

26.11.2019 5 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Velmi příjemné čtení, zejména se mi líbil výlet do minulosti s rodinou Mei Lien.

12.11.2019 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tak do půlky knihy jsem stále bojovala s otázkou, zda mám číst dál, protože to bylo nudné. Pořád dokola - alkoholové opojení a oběžování exmanžela. Nakonec jsem vydržela a posledních 100 stránek má spád.

09.11.2019 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Velmi pěkná kniha, která se velmi dobře čte. Těšila jsem se na každý okamžik, kdy jsem se ke knížce dostala. Jsem absolutně spokojená.

28.05.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Velmi zvláštní kniha. Na počátku mi to trochu připadalo, že čekám na děj jako na Godota, který nepřijde. Ovšem posledních cca 90 stran to plně nahradí. Vše doladěno do posledních detailů, např. odkazů na články.

08.05.2019 4 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

Velmi smutná klasika.

23.02.2019 4 z 5

Vánoční pohádky Vánoční pohádky Zbyněk Malinský

Velmi roztomila a jemná knížka o obyčejných vánočních věcech, ale zahalených v pohádkovém hávu. Velice krásné počtení.

28.02.2015 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Velmi zjednodušené vyprávění, které se lehce dotýká dané doby.

23.01.2024 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knížka se velmi dobře čte, jen mi místy velmi připomínala Vypravěčku (J. Picoult).

19.09.2023 4 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Krásné verše

06.02.2023 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Velmi čtivá detektivka. Chytí a nepustí…

21.01.2022 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pěkné, oddychové čtení na prázdniny. Místy mi to připomínalo styl Nesvadbové. Že bych knížky tohoto autora začala vyhledávat nehrozí, ale o prázdninách, když nebude nic ke čtení……

27.11.2021 4 z 5

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

Krásné čtení, které neomrzí ani po letech.

27.05.2021 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Lehoučké čtení, které místy velmi pobaví. Je to takový malý průzkum do života a pocitů autorky. Extra hvězdičku dávám za ilustrace a zpracování knížky.

03.03.2020 4 z 5