Lenois Lenois komentáře u knih

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Naprosto úžasné :-) Mnohem lepší než díl první - více dějové linie než erotiky, více zvratů... Černou na bílém vám pokládá Christianovu duši s jejími klady i zápory, odhaluje to, jaký je a kým se stal. Druhý díl je přerodem Christiana Greye. Mnozí můžou namítat, že je to o ničem, ale právě to jak je kniha čtivá a jaké zanechává pocity po jejím dočtení, z ní dělá knihu, která bude pravděpodobně nezapomenutelná po několik generací, protože právě takovéto knihy, které zasáhnou i NEčtenáře, se vrývají s neuvěřitelnou silou do paměti :-)

31.01.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Naprosto odzbrojující :-) Autorka má sice zálibu v častém opakování se, ale nicméně jako celek úchvatné. Naprosto mě to pohltilo a četla jsem jedním dechem. Těším se na pokračování, které jak jsem se informovala v knihkupectví, vychází v únoru a květnu.

16.10.2012 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Naprosto strhující příběh. Je to nejen román, ale i částečně literatura faktu.... Příběh vás pohltí během prvních pár stránek a nebude se vám chtít knihu položit. Až příliš realistické a děsivé. Přímá ukázka toho, jak se lidé chovají v podobných situacích a věřím, že přesně podle Forstchenova scénáře by se opravdu chovali. Zároveň je to i doják. Příliš tvrdý konec příběhu, příliš úmrtí a bolesti. Chápu autora, proč je konec takový jaký je - lidi se musejí opravdu vystrašit, aby začali jednat. Zároveň ve mě zůstal strach, že až přijde film, někdo si ho vezme jako předlohu ke svému útoku a národům se vysměje jako národům hlupáků.... Každopádně je dobré si přečíst, co nás s jistou pravděpodobností čeká....

08.08.2012 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Další Deaverovo bájéčné dílo :-) Zvratů i ke konci bylo opravdu hodně, ale to mě jen utvrzuje o Jefferyho genialitě. Člověk nikdy neví, co se může ještě stát. Napínavé skoro do poslední stránky. Všem doporučuju ;-)

19.07.2012 5 z 5

Tess z d'Urbervillů Tess z d'Urbervillů Thomas Hardy

Veledílo :-) Plné lásky, vášně, touhy, pochyb, skromnosti, oddanosti, bolesti, psychického napětí..... Na konci knihy zůstávají a dlouho zůstavat budou otázky - proč? Co by kdyby.....? Vyvracuje, že s upřímností a poctivostí nejdál dojdeš. Doporučuji přečíst.

03.01.2013 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Na 100% budu číst několikrát :-) Úžasný příběh plný lásky, nenávisti, pomsty..... Toto je opravdu paní spisovatelka a její dílo mě vtáhlo do dějě od první stránky a hodně úryvků se mi nesmazatelně vrylo do paměti. Doporučuju ;-)

18.06.2012 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Jsem trochu zklamaná po velkém očekávání. Hostitel je kniha velmi dobře čtivá, ale Stephenie nezklamala svou až přehnanou detailností, která vede zbytečně k 552 stránkám. Méně někdy znamená více. Příběh pěkný, zvraty téměř žádné, prostředí dobře popsáno..... Nevím, co bych ještě dodala. Jednou se ke knize myslím vrátím, ale brzo to nebude.

08.08.2012 3 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Souhlasím s Čefem. Taky jsem byla na začátku mírně zklamaná po velkém očekávání. Připisuju to spíš novému prostředí, kultuře..... Cca od str. 130 v pohodě :-D Opravdu stojí za to přelouskat pár pro někoho nudných pasáží - pro děj jsou důležité, Jeffery tím rozšiřuje obzory i některým čtenářům a za to jsem mu vděčná. Bohužel jsem si kupodivu Ducha přiřadila ke správné osobě brzo, ale nicméně mě stejně zajímalo, jak všechno autor zpracuje :-)

19.07.2012 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Okouzlena. Okouzlena genialitou spisovatelky a jejího nadání dokonale popsat charakter postav. Dobře čtivé, vtipné, nadčasové dílo :-)

02.12.2012 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Každá další přečtená kniha od Deavera, mě utvrzuje v jeho genialitě a nevyčerpatelnosti jeho nápadů.Opravdový mistr svého řemesla, který nikdy nezklame spádem děje a výtečnou čtivostí :-)

22.12.2012 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Popravdě...... Velké sousto jsem si vzala :-D Stoprocentně stojí za přečtení - o tom není pochyb - ale způsob, jakým je kniha napsaná, mě neuchvátil. Stálé opakování jmen snad v každém odstavci, přeskakování z vyprávění o Anně k Levinovi a jako bonus bílý chrup Vronského :-) Musím souhlasit s ostatními, že jsem nepochopila název knihy Anna Karenina. Úryvky o hospodářské situaci se mi tuze špatně louskaly, konec děje o Anně mě zaskočil a myslím, že kdyby autor napsal dvě různé knihy a to Anna Karenina a Konstantin Levin, udělal by lépe a čtenářům dnešní doby se přiblížil více. Nicméně jsem ráda, že mám v knihovně takovouto klasiku :-)

15.11.2012 3 z 5

Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Barbara Nesvadbová

Knihu jsem dostala jako dárek a musím konstatovat, že bych ji přejmenovala na Borůvky - Hezky barevny doplněk do knihovny :-D Ale abych tomu tak moc nekřivdila...... některé kapitolky smutně realistické a vtipné. Nedoporučuju číst čtenářům do cca 17let - mohlo by se stát, že zanevřou na chlapy a lásku :-D

18.06.2012