Lucif Lucif komentáře u knih

Černý mustang Černý mustang Karel May

Z dětství jsem si děj moc nepamatovala, jen jsem věděla, že to byla dobrá kniha. Nyní jsem ji četla se synem znovu a vlastně mě dost mile překvapila. Napínavá, poučná, úzká kniha, která se velmi dobře čte. Pro každého, kdo má rád dobrodružství.

20.02.2024 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Většinou se mi knihy této autorky čtou dobře, ale tahle ne. Nejdřív jsem se nemohla prokousat začátkem (vše mi přijde až moc zdlouhavé a jen chvilkami zajímavé), nakonec jsem to vzdala na straně 133, 134 - minulost, krvavé vyprávění.. chtěla jsem to nějak přeskákat a kousek jsem to i zkusila (přestože nic takového normálně nedělám), ale pak jsem si uvědomila, že mě to vlastně ani nezajímá. Zase tak dobrý příběh to není a určitě si ho v hlavě domyslím rychleji a možná i lépe :) .. Četla jsem už několik knih autorky a je to prostě podobný styl, podobné hlášky, podobné.., jen se to straaaašně táhne a je to hodně o starých časech a lidech a prostě mě to nějak nebere. Nicméně určitě si své čtenáře najde. Já chtěla nějakou pohodovou knihu a ne depkózní 0:). Tohle byl opravdu přehmat. Koupeno v sadě, ale jako jedinou jsem ji nedočetla = ostatní jsou zajímavé a vtáhnou člověka hned do děje = takže pokud se vám kniha nelíbí, nenechte se odradit od této autorky ;)

20.09.2023 odpad!

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Zajímavý příběh o dospívající dívce a koni. Miluji koně. Myslím, že by něco podobného mělo být v povinné četbě, aby si lidi uvědomili, jak je důležitá komunikace rodiče s dětmi, vzájemná důvěra. Autorka nahlédla do různých "světů" (bohatí, chudí). Je tam mnoho různých úseků, nad kterými by se člověk měl zamyslet, přesto je to celkem oddechovka. Knihu věnuji jedné chytré a citlivé dospívající dívce, protože tuším, že tam najde, co potřebuje. Ale klidně bych ji doporučila i dospělákům. Znovu si ji číst nebudu, ale četla se celkem dobře.

07.09.2023 3 z 5

Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Sheila Norton

Krásný příběh nebo spíš několik propojených příběhů. Přečteno skoro jedním dechem. Naprosto doporučuji. Šťastný konec nebo spíš konce a vlastně i začátky ;0)

02.04.2020 5 z 5

Osho na každý den: 365 meditací Osho na každý den: 365 meditací Osho

Je super, ale už ji neměli v češtině, tak čtu slovensky :). Je to celkem v pohodě = hned jak jsem si k ní sedla, tak jsem přečetla první 100vku, chápu smysl, jen mi trvá trochu déle než to celé přečtu :). Každopádně je tam opět mnoho věcí k zamyšlení, některé známé, jiné méně ;0). V češtině bych to asi přečetla najednou (ikdyž má skoro 400 stran) a pak bych se k tomu vracela, takhle jsem to četla na etapy :), alespoň to zase asi víc využiji v praxi ;0)

03.10.2016 4 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Nejdřív namyšlená princeznička, ale pak super. Zábavná a opět velmi "čtivá" kniha, nejen pro dospělé ;0).

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Opět jako ve skutečném životě, nic není hned a jeden člověk nestačí na vše sám. Občas by to člověk chtěl urychlit, ale vše má svůj čas. Další napínavý příběh z úžasné série Hraničářův učeň :0*

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Líbí se mi, že je to jako ve skutečném životě.. Postupně se odkrývají různé "nové " a překvapivé informace (tady třeba Haltova minulost). Opět velmi zajímavý díl. Pokračování přiště :)

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Co dodat, další super díl, který se nám (se synem) četl velmi dobře a rychle ;)

Ledová země Ledová země John Flanagan

Kamarád nám tuto sérii doporučil a já byla velmi mile překvapena, jen tento díl nás místy moc nebavil (bylo to smutné, drsné, zdlouhavé - příběh Will a Evelin), cesta Halta s Horácem byla celkem fajn - samozřejmě ani zde vše nešlo hladce, ale četlo se to hezky. Tuto knihu jsme celkově četli nejdéle a nejhůře, ale samozřejmě je v té sérii důležitá, tak se nenechte odradit ;). Pokud máte jen tuto knihu, doporučuji dokoupit nebo půjčit začátek (díl 1+2), osobně bych to bez toho super začátku teď asi nedočetla. Ze 16ti knih je to podle mě ta nejslabší, ale dalo se. Jsem zvědavá na 17ku, zítra mi přijde ;).

19.02.2024 3 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Příjemné, úsměvné počtení. Autorka dokáže hezky popsat různé situace, lidi, místa.. Slabá knížečka (jen mám na obale sympatičtější ženu - sexy herečku). Znovu si to číst nebudu, ale myslím si, že je to zajímavé čtení i pro lidi po rozchodu, možná jim to dokonce pomůže - člověk někdy potřebuje jiné pohledy. Čekala jsem veselé příhody a upřímně byla trochu zklamaná, evidentně mám jiný vkus, nicméně úsměvná oddechovka je to určitě a asi 2x jsem se zasmála i nahlas. Raději nic moc nečekat a pak být mile překvapen ;)

09.02.2024 4 z 5

Ostružinové víno Ostružinové víno Joanne Harris

Miluji víno a hezké příběhy, proto jsem si ji asi hlavně koupila. Místy mi to vyprávění přišlo zdlouhavé a někde se mi to četlo hůř, presto jsem ji přečetla v podstatě vkuse, je zajímavá, napínavá. Celkově to je moc pěkná kniha, s řadou zamyšlení, vtipných částí,
milé vyprávění, občas bláznivé .. je tam mnoho různých "chutí, barev a vůní".. prostě ze života. Chvíli mi trvalo zvyknout si na ten styl psaní, ale jinak super, určitě doporučuji. Už vím i komu ji věnuji - někomu, kdo přestal žít - věřím, že pomůže.

07.09.2023 3 z 5

Radost - štěstí, jež pramení z nitra Radost - štěstí, jež pramení z nitra Osho

bezva, doporucuji

Tajuplný dům Tajuplný dům Enid Blyton

Tajna sedma je super, opravdu skoda, ze nemame vsechny dily.. kamaradka nemohla jiz dele skladovat a par nam jich dala, dalsi se nedaji sehnat :-( .. libi se mi, ze jsou ty pribehy realne a poucne a zajimave.. proste to neni prehnane jako mnoho novych knih

Záhada opuštěné jeskyně Záhada opuštěné jeskyně Enid Blyton

Dalsi bezva pribeh, ktery se da precist jednim dechem

Jurášek Jurášek Jiří Sosnar

Moc hezky napsáno, napínavý příběh, mnoho nečekaných událostí, velká písmenka, dobře čitelné pro děti i dospělé...

Asi jsem ji kdysi už četla, ale nyní jsem to opravdu "prožívala" s hlavními hrdiny :-).

Čteme se synem teď hodně různých napínavých příběhů o zvířátkách i lidech a bavilo nás to ;-)

PS: obal máme jiný a uvnitř hezké obrázky k tomu ději ;-)

21.02.2019 5 z 5

Housle pro Bennyho Housle pro Bennyho Enid Blyton

Další bezva příběh bezva party

21.02.2019 4 z 5

Zachraňte Bleska! Zachraňte Bleska! Enid Blyton

Super příběh pro děti i dospělé, doporučuji ;-) :-* :-)

21.02.2019 5 z 5

Ztracený ježeček Ztracený ježeček Jill Hucklesby

Moc hezké příběhy ;-)
Nejvíc se mi zatím líbila Zachráněná sovička. Ale všechny příběhy o zvířátkách se šťastným koncem jsou bezva. Jak o zvířátka pečovat, co jí apod. Bezva nápad. Škoda jen, že tam není víc obrázků a že nejsou barevné. Ale moc hezky se to čte. Krásné, napínavé příběhy o šikovných dětech a skvělých zvířátkách. Ježečky máme rádi. To byla naše první knížka z té sady ;-)

05.04.2018 5 z 5

Nejkrásnější vodopády České republiky Nejkrásnější vodopády České republiky Martin Janoška

Nádherné obrázky, zajímavé informace, hezky rozdělené dle krajů...

v ČR je tolik nádherných míst, jsem moc ráda, že se někdo zaměřil i na některá místa zde :0*

Některé vodopády jsem již navštívila, na některé se chystám a o některých jsem nevěděla. Rozširuji dále ;0)

02.10.2016 5 z 5