Lusa Lusa komentáře u knih

Fantasy & Science Fiction 2007/05 Fantasy & Science Fiction 2007/05 * antologie

Pro me dobra oddechovka na cesty.

14.11.2023 4 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Poslední dil série byl snad nejnapínavější, nejzamotanější a proste nejlepší. A když došlo k odhaleni otce Erlina dítěte, tak jsem se několik minut nedokázala prostě přestat smát. Jsem ale smutná, že další série skončila, snad se brzy objeví někdo další od Yrsy.

18.10.2023 5 z 5

Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana Vlastislav Toman

Malého boha jsem četla jako malá a hned jsem si ten příběh zamilovala, takže jsem teď po letech mela možnost dočíst vlastně celou sérii a i něco navíc díky zlaté knize komiksů. Byl to jako návrat do dětství a porad si to pamatuji.

09.10.2023 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Moje první knížka od Kinga díky výzvě. Zaujala mě komplet, takže jsem do toho šla. Musím říci, že to bylo dosti čtivé a některé pasáže i napínavé, nebylo to vůbec špatné, ale zatím zůstanu jen u tohoto kousku.

30.09.2023 5 z 5

365 anglických cool frází a výrazů 365 anglických cool frází a výrazů Bronislav Sobotka

Dlouho mi tralo to přelouskat, ale bavilo mě to moc, tak si to snad budu pamatovat XD.

29.08.2023 5 z 5

Den, kdy jsem zmizela Den, kdy jsem zmizela Brandi Reeds

Od začátku velice čtivá, pohled matky a dcery byl velice zajímavý, ale kvůli ich formě tak nějak nevyniklo celkové prostředí, ale i tak to stojí za přečtení.

24.08.2023 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Strika jsem si velice oblíbila, a i když to není ta úplně napínavá detektivka, které mám ráda, tak na druhou stranu je to velice čtivé a zajímavé a nutí Vás to pokračovat až do konce.

20.08.2023 5 z 5

Případ zlověstných kytic Případ zlověstných kytic Nancy Springer

Když jsem v roce 2011 s Enolou začínala, byla jsem po přečtení obou dílů moc zklamaná, že u nás další díly už nevyšly, takže díky Netflixu tu konečně máme komplet celou sérii (o 15 let později). A protože se mi nový seriál líbí, než bude další díl, musela jsem si přečít i další knihu, abych nezůstala pozadu. Četlo se to opravu dobře a celý příběh byl velice zajímavý, tak jsem zvědavá co nakonec z knihy bude použito ve filmovém zpracování.

28.07.2023 5 z 5

Slib Slib Marjorie Liu

Jsem ráda za další pokračování, kde se konečně všichni setkávají a vzpomíná se, za mě další skvělý počin, plus překvapivý závěr, jsem zvědavá co přijde dál.

27.07.2023 5 z 5

Kodex Camelot Kodex Camelot Sam Christer (p)

Koupila jsem aniž bych věděla že jde o 3 dil, ale pak zjistíte, že to vlastně nevadí. Děj zajímavý a čtivý a ke konci opravdu napínavý, nevím zda si přečtu i předchozí díly, ale za mě se tento povedl.

22.07.2023 5 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Knihy s Rhymem a Sachsovou me baví celkové, i když to není tak napínavé a tajemné jako jiné detektivky, ale je to proste čtivé a zajímavé. Pokoj smrti me vsak bavil hodne a cele to vyvrcholeni příběhu bylo vážně úžasné.

12.07.2023 5 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Další díl nezastová za přechozími, a jak se mi Poprava moc líbila, tak Panenka jí ještě překonává. Zamotaný případ, který má velmi zajímavé rozuzlení.

06.07.2023 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

od začátku se mi to velice dobře četlo, děj byl svižný, napínavý, jenom ten Joona byl trochu jako superhrdina, na to že je to teprve 2 kniha s ním, tak nic nebylo pro něj problém, no ale i tak je sympatický a člověk se těší, jak se bude jeho příběh rozvíjet.

29.06.2023 5 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Stále a pořád je to čtivé, zajímavé a překvapivé, tahle série mě opravdu baví.

21.06.2023 5 z 5

Křižovatky Křižovatky Stan Sakai

Každého nového Usagiho je radost číst, mě jako vždy nezklamal, jsem ráda za novou postavu, ale ještě raději jsem, když se ty staré vracejí, jako teď. Takže vzhůru na čekání na další díl.

08.06.2023 5 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Tahle série je opravdu skvělá, moc dobře se to čte a je to napínavé. Tento díl opět nezklamal a odhaluje tak další problém o které se moc nemluví.

07.06.2023 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Dlouho jsem četbu odkládala, ale nyní už přišel čas se do toho pustit. Musím souhlasit že to byl moc dlouhý příběh, ale na druhou stranu se to velice dobře četlo, konečné rozuzleni me trochu zklamalo, ale nebylo to špatné, takže pokračuji dál.

29.05.2023 4 z 5

Příběhy dona Quijota Příběhy dona Quijota Jaromír John (p)

Kdyby nebylo čtenářské výzvy asi bych si knihu nikdy nepřečetla a spokojila bych se jenom s informacemi co znám ze školy. Je to holt klasika A jsem ráda že už to mám za sebou.

10.05.2023 3 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Tak zatím pro mě nejlepší díl v sérii, Yrsa dokáže vždy překvapit a ten mrazivý konec.

28.04.2023 5 z 5

Město démonů Město démonů Bryan Edward Hill

O Angelovi bez Angela, jo taky me to hned napadlo, ale alespoň je tu Spike. Mame tu neuzavřeny příběh s novými postavami a nevypadá to vůbec špatně, tak uvidíme, co bude dál.

21.04.2023 5 z 5