Lusa Lusa komentáře u knih

Cesta kolem světa / Zachraňte Lidušku Cesta kolem světa / Zachraňte Lidušku Jaroslav Němeček

Prostě nostalgie z dětství

13.11.2022 5 z 5

Fantasy & Science Fiction 2008 – Jaro Fantasy & Science Fiction 2008 – Jaro * antologie

V této antalogii nemůžu žádné povídce nic vytknout, velice jsem se bavila a všechny příběhy byly velice zajímavé. Navíc je to skvělý průvodce na dlouhé cesty, páč to čtu od srpna.

12.11.2022 5 z 5

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Jako předchozí díly, měl i tento vtáhnul rychle do děje a nepustil až do úplného konce. I když zde jsem již vytušila zápletku. Série s Tórou je však čím dál lepší.

04.11.2022 5 z 5

3x Maigret 3x Maigret Georges Simenon

Jsou to staré detektivky, ale i po těch letech mají stale co nabídnout. Maigret se prostě krásně čte.

31.10.2022 5 z 5

Dobrodružství rodiny Smolíkovy Dobrodružství rodiny Smolíkovy Béla Rigó

Díky čtenářské výzvě jsem se mohla vrátit do dětství a světe div se ještě jsem si některé pasáže i pamatovala. No a pochod Smolíků mi i nadále zni v hlavě.

24.10.2022 4 z 5

Třináctá komnata Třináctá komnata Oldřich Šuleř

Knihu jsem koupila před lety s tím že mě nadchla věta na obálce, pomůcka pro začínající spisovatele. Vrátila jsem se k ní až nyní kvůli výzvě, sice zde byly zajímavé věci ohledně spisovatelů a jejich děl, ale tak nějak to ve mne nic nezanechalo.

22.10.2022 3 z 5

Chibi Usagi: Útok breberek čiperek Chibi Usagi: Útok breberek čiperek Stan Sakai

Musela jsem pořídit do sbírky Usagiho, i když je to opravdu pro děti XD

19.10.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Hodila se do čtenářské výzvy, asi je to pro mladší čtenáře, hodně mi to připomínalo edici Love story z 90 let.

01.10.2022 2 z 5

Rukojmí Rukojmí Robert Crais

Řekla bych ze Crais má i lepší sólové knihy, ale děj byl poutavý a nebylo to špatné.

26.09.2022 4 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Yrsy knihy se velmi dobře čtou, zde mě i nadále mrazilo to tajemno, které obchází hotel a celá záhada rodinné historie na statcích. Za mě opět skvělé, snad lepší než první díl.

11.09.2022 5 z 5

Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu Svetozár Olovrant

Skvělý nápad a krásná obálka, ale to je tak jediné co můžu pochválit. Původně jsem myslela, že to ani nedočtu, autorův styl psaní je prostě odbytý, kdyby si s tím dal více práce a rozvedl to mohl to být krásný příběh.

28.08.2022 1 z 5

Dítě války Dítě války Marjorie Liu

Za mě opět skvělé, i když předchozí díl už vyšel před nějakou dobu, takže jsem si již některé pasáže hned nevybavila, ale i tak to byl další skvělý počin, tak snad přijde další díl brzy.

01.08.2022 5 z 5

Ozvěny Ozvěny Joshua Hale Fialkov

Bohužel neni to můj šálek čaje, četla jsem na doporučení kamaráda. Ale jak se píše v doslovu, asi vás to zajímalo, když jste dočetli až sem, což vlastne sedí.

04.07.2022 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Můj první švédký triler, od začátku velmi čtivé a napínavé až do poslední stránky, a ač se zdá, že je vše vyřešeno hned na začátku, tak teprve poté se vše začne skutečně rozplétat.

11.06.2022 5 z 5

Od začátku do konce krásné a dojemné.

30.05.2022 5 z 5

Megalodon. Pátrání po nejstrašnějším mořském predátorovi Megalodon. Pátrání po nejstrašnějším mořském predátorovi Jan A. Novák

Oceán je z 95 % procent neprozkoumané území a co my víme, někde tam může být. Jinak skvělá kniha, která mě obohatila o další neznámé poznatky.

29.05.2022 5 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Na autorku jsem narazila tak nějak náhodou a rozhodla jsem se zkusit její první sérii s Tórou. Severský thriller to zrovna nebyl, ale i tak mě kniha zaujala, pohltila a musela jsem jí dočíst do konce. Určitě budu s Tórou ještě pokračovat.

14.05.2022 5 z 5

Sochař Sochař Scott McCloud

Nejdřív jsem si myslela, že se Davidovi po získání moci hned začne dařit, ale i tato stránka, že nic není zadarmo a že ani talent nestačí, posunula příběh úplně jiným směrem. Až dokonce to bylo čtivé, zajímavé a konec i trochu dojemný.

03.05.2022 5 z 5

Pláč prokletého krále Pláč prokletého krále Jenny Nowak (p)

I když o poznání kratší než předchozí díl, tak o nic méně zajímavé, čtivé a napínavé pokračování. Za mě opět skvělé, škoda že tady příběh končí a nemá další nějaké návazné pokračování v dalších knihách pokud nemluvíme zrovna o Dakhovi.

28.04.2022 5 z 5

Smích šakalího boha Smích šakalího boha Jenny Nowak (p)

Miluji všechny všechny knížky od Jenny kde je jenom pravděpodobné, že se setkáme s "vampýry z Čelákovic", i když oni zde hrají spíše druhé housle. Příběh je zajímavý, napínavý a velice dobře se to čte. Jsou zde malé odkazy vztahující se k Lodi v písku, která sice v době vydání nebyla ještě ani sepsaná, ale člověka to potěší, že autorka na vše myslela. Plus dáváme za doslov, kde autorka hovoří o tom, že ne vše co je nám překládané je pravda.

21.04.2022 5 z 5