Megalodon. Pátrání po nejstrašnějším mořském predátorovi přehled

Megalodon. Pátrání po nejstrašnějším mořském predátorovi
https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82086/megalodon-patrani-po-nejstrasnejsim-morskem-predatorovi-82086.jpg 5 21 21

Obrovský žralok Carcharodon megalodon v dospělosti dosahoval délky od 19 do neuvěřitelných 30 metrů. Autor shromáždil veškeré dostupné informace, získané jak vlastním pátráním, tak z ostatních zdrojů, a předkládá nejkomplexnější pojednání o tomto nejvražednějším predátorovi všech dob.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Megalodon. Pátrání po nejstrašnějším mořském predátorovi. Přihlašte se a napište ho.

Lusa
29.05.2022 5 z 5

Oceán je z 95 % procent neprozkoumané území a co my víme, někde tam může být. Jinak skvělá kniha, která mě obohatila o další neznámé poznatky.

harena
30.12.2018 5 z 5

Motto:
Nevěř tomu, čemu nerozumíš, ale nezavrhuj to, co jsi neprozkoumal.
Karel Čapek

Velice zajímavá kniha, nabitá informacemi nejen o megalonovi, ale i mnoho a mnoho zajímavosti o dalších druzích žraloků. Zabrousí také na území dnešních Čech, kde nejstarší moře, pro jehož existenci jsou přesvědčivé geologické úkazy, bylo před 600 miliony let, o devonském moři, které zaplavilo Čechy před 365 miliony lety, o četných nálezech a zkamenělinách. Předkládá pro i proti a čtenáři udělej si názor sám. Skvělé.
str. 304
Současná existence megalodona - pro a proti
+nálezy nefosilizovaných zubů
+vyprávění havajských domorodců
+svědectví rybářů
+útok na rybářský kutr Rachel Cohen i jiné lodě
-nebyl pozorován a popsán vědci
-nebyl uloven
-neexistují preparáty
-neexistuje filmový záznam

I pro laiky velice zajímavá kniha

Szekynka
28.03.2018 5 z 5

Slovo zajímavé knihu asi zdaleka nevystihne.
Autor nikomu nic nenutí. Píše argumenty pro i proti. Názor si po přečtení může udělat každý sám. Každopádně jestli se tenhle predátor "potuluje" na dně oceánů? Minimálně brr....

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Megalodon. Pátrání po nejstrašnějším mořském predátorovi v seznamech

v dalších seznamech1x