Magie233 Magie233 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Děkuji autorce za tento román, který zasadila do Karvinska a barvitě vystihuje historii Těšínska a ztraceného města Karwiné. Bydlím v Dolní Lutyni a moc mě bavilo číst o městech, která důvěrně znám a dozvídat se, jak se těžko žilo lidem v té době, jaké měli problémy a radosti, jak vznikly Lázně Darkov, jaká byla problematika těžby uhlí, dále líčení Ostravska a Karvinska zasaženo hornictvím, občanská válka, atd. Používání nářečí a hornického slangu pro mě bylo velice osobní, protože mi to připomnělo mé dětství, kdy jsem to slyšela všude kolem sebe. Písničku Siedi mucha na scianě jsem si musela zpívat s Barkou. Kniha je čtivá. Příběh jen plyne bez zvláštních emocí a zvratů, ke konci děj nemá gradační tendenci, spíše naopak. Ovšem skvěle vystižená historie mi vše vynahradila.

14.05.2021 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Nádherná kniha, která má duši. Velice citlivě a věrohodně psaná. Začátkem knihy jsem se musela prokousat, ale pak to stálo za to. Neubránila jsem se slzám.

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Steinbeckové líčení postav a popis prostředí je dokonalé, nedivím se, že získal Nobelovu cenu za literaturu. Úžasná kniha, plna moudra, filozofie, života, lásky, boje dobra a zla. Vždy jsem se těšila na čtení knihy a když jsem se blížila ke konci, zpomalovala jsem tempo čtení, protože jsem nechtěla, aby kniha skončila. Skvělé dílo, které mě zasáhlo a budu se k němu vracet.

20.01.2021 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Podle mě je Carter nejlepší spisovatel kmini thrillerů, je geniální, ale také zvrácený. Každá kniha jiná, ale všechny napínavé, brutální, čtivé, prostě skvělé. V tomto díle nám Carter asi chce udělat radost a dává možnost odhalit vraha před Huntrem, tak asi o dvě stránky předem.

01.03.2021 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Stejně jako Lovec draků, krásná kniha se silným příběhem přibližující historické události za několik desítek let v Afganistánu. K. Hosseini má obrovský talent, dokáže děj, lásku a utrpení, popsat velice reálně, citlivě a dojemně, tak že jsem vše naplno prožívala s hlavními postavami. Kniha, která ve mě zanechala velké emoce.

18.02.2021 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Carter nesmírně nadaný spisovatel, dokáže mě vždy od první stránky vtáhnout do napínavého a drsného děje. Ve všech knihách jsou vraždy velice detailně popsány, jsou šílené, brutální a nad fantazií možnosti působit utrpení a bolest zůstává rozum stát. Detektivové Hunter a Garcia jsou velmi sympatické a zajímavé postavy. Hunterovy vlastnosti Supermana mi vůbec nevadí, nepůsobí to uměle, velmi jsem si ho oblíbila, líbí se mi jeho chytrost, inteligence a myšlenkové pochody. I tento příběh je velice vydařený a nabízí skvělý zážitek. Carterovy knihy čtu různě na přeskáčku, vůbec to nevadí, nijak zvlášť nenavazují a životní střípky osudu Huntera nebo další linie příběhu si postupně spojuji.

15.08.2023 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Skvělé čtení.
Zajímavý příběh, čtivé, sympatický a vtipný Carl. V závěru napínavé i přesto, že čtenář ví, jak vše skončí a přesto ho to baví.

07.02.2023 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nádherná kniha, emotivní, smutné a dojemné. Velmi silný příběh na základě skutečných událostí.

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Opět další vydařená krimi s překvapivým závěrem. Brutalita, napětí, zajímavý příběh, nejchytřejší Hunter, sympaťák Garcia a navíc velmi čtivé. Carter patří mezi top spisovatele tohoto žánru. Díl, který je absolutní špičkou je Zloba.

30.01.2022 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

...."Pro tebe třeba tisíckrát".... Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Smutný příběh o lásce, utrpení, vině a odpuštění mě hluboce zasáhl. Kniha nabízí nejen pohled na několik desítek let vývoje sitauce v Afgánistánu, ale je protkaná tématy k přemýšlení.

04.01.2021 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Je to jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla. Napínavá, strhující, plná dějových zvratů, poutavě vyprávěná a i když je velmi obsáhlá, četla jsem jedním dechem. Brilantní historický román o stavbě katedrály a úchvatný příběh o naději, odvaze, lásce a nenávisti. Kniha, která má duši. Velký zážitek.

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Jsem spokojená, kniha čtivá a napínavá. Opět brutální vraždy, tentokráte se autor zaměřuje na detailní popis utrpení a umírání oběti.

04.01.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Za pěknou obálkou najdete pohodové čtení, kde stránky rychle ubíhají. Jednoduchý, romantický příběh s vtipnými komentáři, kde nejvíce zaujmou setkání, myšlenkové pochody a dialogy mezi Kate a Benem. Nejzajímavější postavy jsou Eva a Ben. Charaktery postav novinářů nejsou moc rozvinuté a působí dětinsky. Autorka nabízí čtenářům nejen hezký příběh, ale seznamuje čtenáře s životním stylem hygge a jeho základními principy. Proč dánové patří mezi nejšťastnější národy na světě? A to je hlubší význam knihy, zamyslet se a zkusit být hygge. Navíc J. Caplin skvěle vystihla atmosféru Kodaně, že máte chuť sednout na první letadlo a zažít to na vlastní kůži.

08.01.2022

Šelma Šelma Andrew Mayne

Průměrné krimi, do kategorie thrillerů bych ho nezařadila. I když je kniha psána čtivě, příběh se mi vlekl, spád dostal až ke konci. Pojetí profesora bioinformatiky jako vyšetřovatele, který všechno ví, dokonce i kde najít těla po mnoha letech a dokáže propojit všechny souvislosti, mi nesedlo. Jeho počínání bylo pro mě těžko uvěřitelné.

28.10.2021 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Carter mě fakt BAVÍÍÍ!!! Opět skvělá jízda. Každá kniha jiná. Kapitoly jsou psány velice čtivě, gradují a jsou zakončeny tak napínavě, že musíte číst hned dále. Dokonce jsem jednou nevydržela a musela se podívat o dvě kapitoly dále, alespoň na dvě věty, co se stalo. Huntera jsem si velice oblíbila a jsem ráda, že Garcia dostal v tomto příběhu větší prostor a stává se tak rovnocenným partnerem Roberta. Knihu jsem si parádně užila. Děkuji, mistře Cartere.

07.04.2021 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Dobré čtení, řádky samy rychle plynou, tajemný příbeh a nechybí ani napětí a hororové prvky. Hlavní hrdina byl sympatický, vtipný s přiměřenou dávkou ironie a sarkasmu. Příběh od začátku udržuje čtenáře v napětí a pomalu odhaluje tajemství z minulosti.
"A zase se to děje"
I když konec odhaluje nové skutečnosti, zdálo se mi, že trochu upadá. Jáma se mi líbila více než Kříďák.

14.03.2021 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Jednoduché čtení, průměrná kniha, námět zajímavý, děj mohl být více rozvinutý, dvě dějové linie, obálka hezká, vypravěčský styl příliš prostý, občas vtipné, někdy moudré myšlenky a často se dlouho nic nedělo. Na závěr vyplynulo mnoho překvapivých odhlalení, kterými autorka chtěla čtenáři vyrazit dech, ovšem na mě to nezapůsobilo. Ale přesto autorku nezavrhuji, je to její první kniha a přečtu si jinou.

08.03.2021 3 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Krásná kniha, která Vás donutí usmívat se, slzet a hlavně přemýšlet o životě.

08.02.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Sympatické postavy, čtivý romantický příběh a Španělsko pod diktátorským režimem. Velice oceňuji, že autorka věnovala mnoho let výzkumu historických údálostí, pobývala ve Španělsku, hovořila s odborníky, místními lidmi, ... Své znalosti pak citllivě a reálně přenesla do příběhu a do života postav. Seznámení s touto části historie bylo pro mě velice obohacující. Také se mi líbilo proložení španělštiny v textu. Možná kvůli knize V šedých tónech, která mě naprosto uchvátila, jsem od příběhu očekávala trochu více a závěr na mě působil jako z červené knihovny. Ale i tak je kniha hezká a doporučuji pro milovníky historických románů.

31.01.2021 4 z 5

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

Šokující příběh nubijské dívky nejen tím, jaké hrůzy prožila, ale také tím, že to není historie, ale stále tyto krutosti přetrvávají dodnes. Kniha je vyprávěna poutavě, srozumitelně a čte se na jeden zátah. Některé scény jsou velmi přesně a detailně popsány, až jde mráz po zádech, např. ženská obřízka nebo únos dětí nájezdníky.

13.01.2022 4 z 5