Tisíce planoucích sluncí přehled

Tisíce planoucích sluncí https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2292/bmid_tisice-planoucich-sl-2292.jpg 5 1960 1960

Marjam je pouhých patnáct let, když ji pošlou do Kábulu, aby se provdala za pětačtyřicetiletého Rašída. O necelých dvacet let později vyroste mezi Marjam a dospívající dívkou Lajlou ze sousedství silné pouto podobné vztahu matky s dcerou. Když se dostane k moci Tálibán, už tak neutěšený život se promění v zoufalý boj s hladem, krutostí a neustálým strachem. Láska však dokáže člověka pohnout k nečekaným skutkům a překvapivým hrdinstvím překonat i nesmírně bolestivé překážky. Druhý román Khaleda Hosseiniho přijalo světové publikum neméně příznivě než autorovu veleúspěšnou prvotinu Lovec draků.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

A Thousand Splendid Suns , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tisíce planoucích sluncí. Přihlašte se a napište ho.

Nelasp
07.04.2024 4 z 5

Moc dojemné. Moje první kniha z prostředí islámu, samozřejmě některým zvykům a mentalitě úplně nerozumím, nicméně příběh byl pěkný a dojemný, obě hlavní hrdinky byly velmi silné ženy, se kterými se život nemazlil.

mario.nette
17.03.2024 1 z 5

Asi jsem jediná, ale mě to fakt zoufale nebavilo. Postavy mi byly nesympatické a nedočetla jsem to.

gabriel375
16.03.2024 5 z 5

wow. Majstrovsky zachytená esencia myslenia jednoduchých a nasmierne vnútorne bohatých ženských postáv . Khaled , ktorý sám prežil podstatnú časť svojich príbehov a bol nútený ocitnúť sa v roli utečenca z vlastnej krajiny Afganistanu, je MAJSTER pera. Toto by malo byť povinné :-) čítanie dneška.

Knižní novinky (16. - 23. 11.)

16.11.2013

Kniha Tisíce planoucích sluncí v seznamech

v Právě čtených21x
v Přečtených2 877x