managalante managalante komentáře u knih

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

V případě, že jste člověk, který někam vyběhne a máte z toho radost, tak tuhle knihu prožijete, jakoby jste tam byl s nimi. Avšak pohladí po lýtkách i sváteční běžce či lidi, co dobíhají na své dopravní spoje.

Kniha mě motivovala a začal jsem běhat do práce. Tak uvidím, jak dlouho mi to vydrží. Na závěr knihy jsem se dojal. Rád se k této běžecké vakcíně vrátím.

13.05.2022 5 z 5

Obyvatelé suchého moře Obyvatelé suchého moře Rudolf Krautschneider

Jaké milé potěšení to pro mne bylo, když jsem zjistil, že se jedná o souborné vydání. Hned tři Rudovy knihy v jedné. Sen! Velmi rád jsem nahlédl do pár střípků toho, jak to možná tenkrát chodilo, nebo spíš mohlo chodit. Bohaté na inspiraci k životnímu počínání. Lehké, nenucené a často až básnicky představené příběhy a osudy lidí. Lidí, kteří si mohli říct, že žijí v nepřátelské době a ustrnout. Každá chvíle se člověku může zdát náročná. Pak tedy především záleží, jak k daným situacím přistupujeme my osobně.

09.04.2022 5 z 5

Myslet srdcem: Psychedelická cesta Latinskou Amerikou Myslet srdcem: Psychedelická cesta Latinskou Amerikou Jitka Juliet Navrátilová

Milé počteníčko na léto. Vtažení do atmosféry Latinské Ameriky, při kterém pracuje fantazie na plné obrátky. Zároveň i takové píchnutí do zadku, abychom probudili naše srdce. I přes to všechno, co si Juliet zažila a prožila, tak jasně naznačuje, že cesta k Bohu nemusí nutně vést skrze psychedelické rituály, ale máme ji každý mnohem blíž, než si myslíme. A také máme možnost kdykoliv otevřít láskyplné srdce tomuto světu. :))

26.08.2021 5 z 5

Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Pavlína Brzáková

Nabídka pohledu do jiné životní kultury lidí na této planetě a pozoruhodný příběh dědečka Ogeho. Příjemné čtení. Fantazie pracovala na plné obrátky. Moje představa o tom, jak to tam na Sibiři nejspíš vypadalo, bude asi úplně jiná, než ta reálná. Tím víc mě teď láká místní končiny navštívit. Podle popisu to vytvářelo dojem pustiny a bohatství spíše přírodní.

22.02.2021 5 z 5

Za všechno může kapitán Za všechno může kapitán Achille Campanile

Opravdu vtipné. :)

16.12.2020 5 z 5

Poslední země: Antarktida Poslední země: Antarktida Marek Vácha

Krásné a romantické přiblížení končinám, které jsou az zdánlivě v nedosažitelnu mimo naše momentální představy o světě jako takovém. :)

31.03.2020 5 z 5

Vychováváme děti a rosteme s nimi Vychováváme děti a rosteme s nimi Naomi Aldort

Výborná kniha pro kohokoliv, kdo se chce stát životním partnerem svého dítěte, vytvořit mu prostředí, ve kterém může spolu s vámi růst a to vše bez manipulace s ním. Nebojte se zapojit do každodenní hry, kterou dítě hraje, a kterou zároveň poznává sebe i tento svět kolem něj.

15.01.2020 5 z 5

Kniha obsáhlá spoustou nezáživných studií, které po většinou ukazovali, že lidé nepoužívající digitální média jsou v určitých ohledech schopnější, trpělivější, více přítomní a duševně i fyzicky zdravější. Myšlenku to mělo. Líbily se mi některé pasáže.

30.12.2019 3 z 5

Kniha mlčení Kniha mlčení Oldřich Král

Naprosto unikátní, příjemné a zároveň nenucené vniknutí do východní filozofie. Tím co ze sebe vydechla, mne čarokrásně jakýmsi způsobem pohltila. Cesta, kterou nekdo dokáže povědět už není Ta cesta. Jméno, co se dá jmenovat už není To jméno. Děkuji překladateli za jeho um.

29.11.2019 5 z 5

Sůl země Sůl země Pavel Alexandrovič Florenskij

Čtenáře jisto jistě Báťuška namotivuje k dobrému počínání. O tom jsem přesvědčen. :)

20.09.2019 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Začátek knihy a její nápad mě celkově vtáhl. Ale zbytek knihy už nebyl tak zajímavý a dočítal jsem ji jen proto, abych ji dočetl. :)

16.05.2019 4 z 5

K jádru křesťanství K jádru křesťanství C. S. Lewis (p)

Velmi trefně, přímo, výstižně a vhodně obsáhlá kniha o tom našem křesťanství. V co křesťan vlastně věří. Jak v to věří. Proč v to věří. Mnohokrát autorovi této knihy děkuji. Jistě takovýchto podobných teologických spisů bude na světe nespočet, avšak jsem rád, že se mi do rukou dostal právě tento. Milost našeho stvořitele ať zůstává vždycky s námi. :-)

17.02.2019 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Hezký, milý, nenáročný příběh o tom, že když člověk chce, tak se může posunout k tomu lepšímu, co v něm a jeho okolí je. :-)

03.02.2019 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Naprosto luxusní vtáhnutí do mafiánské atmosféry!

13.09.2017 5 z 5

O odpouštění s Jaro Křivohlavým O odpouštění s Jaro Křivohlavým Jaro Křivohlavý

Přečíst, vstřebat, nezapomínat, odpouštět a milovat.

Krásně a výstižně popsané odpouštění a něco víc, co je s ním spjato.

05.04.2017 5 z 5

Sbohem galánečko a dalších 51 písní Sbohem galánečko a dalších 51 písní Vlasta Redl

Prostě zpěvník s výběrem nejspíš nejlepších Vlastových písní. Žádnému kytaristovi by neměla v jeho sbírce not chybět.

25.01.2017 5 z 5

Co přinesly vlny a odvál vítr Co přinesly vlny a odvál vítr Rudolf Krautschneider

Tady moc "kdyby" nenajdete. Kniha je plná až neuvěřitelných realizací. Avšak Rudolf vše popisuje s klidným nadhledem a těší duši svým mořským vypravováním nejen o jeho plavbách po světě.

04.12.2023 5 z 5

Trosečníkem z vlastní vůle Trosečníkem z vlastní vůle Alain Bombard

Opravdu neuvěřitelný příběh. Není divu, že někteří lidé mohli býti na pochybách o skutečnosti této plavby.

Podle mého, pan Alain Bombard předvedl vůli, která zvládla ustát i tu největší a nejnevlídnější vlnu nepřízně na Atlantiku, co ho mohla na jeho pokusné plavbě potkat či svést z jeho původního záměru výpravy.

,,...ponaučení jak žít na moři, rozvrhnout mu přesně čas, aby měl celý den něco na práci a musel napínat svou vůli k dosažení jediného cíle: života."

,,Je přece tolik příležitostí dát život v sázku za krásnou a vznešenou věc."

24.04.2023 5 z 5

Slečno, ras přichází Slečno, ras přichází Edgar Dutka

Velmi krásně napsané. S citem pro vystižení toho, jak by se takový pes vyjadřoval.

Po přečtení se mi změnil pohled na naši fenku - Kami. Jako bych ji víc rozuměl. Tušil, co si myslí a jak to v sobě prožívá. Nejspíš je to opravdu jen tušení.

04.06.2022 5 z 5

V zajetí Atlantiku V zajetí Atlantiku Inna Václavová

Nádherné vniknutí do plavby po Atlantiku a do situací autorky, které během plavby zažila. :)

03.11.2020 5 z 5