martisko3 Online martisko3 komentáře u knih

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Zajímavý příběh, na jehož pozadí jsem se dozvěděla o tehdejší medicíně a pohledu na ženy ve společnosti. To, co dnes považujeme za samozřejmé, si tehdy musely ženy vybojovat, při čtení jsem si jen říkala, ještě že už je vše jinak. I proto byla kniha velmi čtivá a moc se mi líbila.

04.11.2019 5 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Toto je hodně silná kniha, i pět * je málo. Děj budu mít v hlavě ještě dlouho, autorka své postavy vykreslila tak reálně, že jsem měla pocit, že je znám.

28.06.2019 5 z 5

Výměna Výměna Beth O’Leary

Jediné co můžu napsat - bylo to milé, krásné postavy, prostředí angl. venkova, trochu pomalejší začátek, ale děj nabral spád a bavilo mě to.

20.04.2022 5 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Bohužel, nelíbilo se mi téma a vraha jsem odhalila na začátku. Na styl psaní jsem si půlku knížky zvykala. Ale ještě dám autorovi šanci...

14.07.2021 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Čtivá, ale je až neuvěřitelné, kolik se na jednom předměstí najde záletníků :-)

12.12.2020 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Hodně FBI, málo Huntera a samotného vyšetřování, oproti předchozím knihám mě to tak nenadchlo, ale přesto 4*

11.12.2019 4 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Vynikající, napínavá kniha, která má spád a nedá se odložit.

23.09.2022 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Překvapivě velmi zábavná kniha, originální zápletka (i "onemocnění" Michaela), napínavý závěr, vtipné dialogy.

18.09.2021 5 z 5

Augustinova smrt / Neděle Augustinova smrt / Neděle Georges Simenon

První kniha, kterou jsem od autora četla. Jen kvůli výzvě jsem začala Neděli, ale styl vyprávění jsem si hned oblíbila a po dočtení s chutí přečetla i první část. Pěkně vykreslené prostředí i psychologie postav. Příjemné překvapení, nečekaný konec.

23.11.2020 5 z 5

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Krásným jazykem psaná kniha. Trochu těžší začátek, mnoho postav, ale pak jsem si zvykla na styl vyprávění a hodnotím 4*. Život Michelangela se odvíjí na pozadí renesančních intrik a bouřlivých proměn měst na území dnešní Itálie. Konec jsem pochopila až díky komentářům - kniha zůstala nedokončena.

19.11.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Záhady moc nemusím, takže jsem byla zvědavá a nakonec mile překvapená - kniha byla čtivá, vtáhla mě do děje a donutila mě v průběhu četby hledat na internetu zmíněné události, místa apod. Mé první seznámení s autorem, který ponechává na čtenáři, čemu uvěří, nepřesvědčuje jej.

30.03.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

To byla síla! Přečteno na jeden zátah, děj dlouho nezapomenu, mělo to spád.

29.08.2019 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Přečteno za den, takže hodnocení jasné. Mě ty její knihy prostě baví...

27.05.2019 5 z 5

Klub zabijáků Klub zabijáků Paul Finch

Každý díl o něco lepší, hodně akce a napětí, těším se na další.

28.08.2023 5 z 5

Černí sokoli: Pohnuté osudy namibijských dětí vychovaných v Československu Černí sokoli: Pohnuté osudy namibijských dětí vychovaných v Československu Kateřina Mildnerová

Kvalitně zpracovaná, obsáhlá kniha o namibijských dětech vychovaných v Československu. Knihu jsem četla po zhlédnutí dokumentu Černí Češi. Zajímavá část historie, doporučuji.

26.07.2023 5 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Čtivé, zajímavé téma, autorka mě opět nezklamala. Dlouho to vypadalo na 4*, ale ten konec! Kniha, která nezapadne a děj si budu pamatovat.

15.05.2022 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Psychothriller jak má být. Chování tchyně mi zvedalo tep, nechápala jsem, proč Emily s Adamem zůstávala, kniha měla spád a bavila mě.

05.03.2022 5 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Michel Bussi

Originální zápletka, která mě nechávala v napětí až do nečekaného konce. Možná trochu moc překombinované, ale rozhodně stálo za přečtení.

17.08.2021 4 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Pro mě nejlepší díl série. Perfektně vystavěný příběh, pachatel neznámý téměř do poslední strany a vše se odehrává v ponurém prostředí lesů, močálů a legend.

19.07.2021 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Výborná kniha - tak to dopadá, když se sejde člověk, který se umí ptát s jiným, který má co říct. Kapitola o mozku mohla být i delší, fascinující orgán.

09.07.2020 5 z 5