Jarní oběť přehled

Jarní oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458679/bmid_jarni-obet-jci-458679.jpg 4 466 466

Roční období série

< 4. díl

Nový psychothriller z pera Anderse de la Motte, stálice na nebi hvězdných švédských autorů. Valpružina noc, rok 1986. Magické oslavy nástupu jara v lesích kolem zámku Bokelund v jižním cípu Švédska vydaly svou oběť – šestnáctiletou Elitu Svartovou, zabitou rituálním způsobem. Zbytek dívčiny rodiny zmizel beze stopy. Třiatřicet let poté se do téhož zámku nastěhuje doktorka Thea Lindová. Fascinována dávnou tragédií i místními legendami o divokém lesním muži postupně odhaluje až příliš podobností mezi vlastní bouřlivou minulostí a Elitiným životem. Pravda o její smrti nevyšla nikdy najevo. A jaro 1986 se s jednou mrtvolou nespokojí...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Våroffer , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jarní oběť. Přihlašte se a napište ho.

mi-380
09.05.2024 5 z 5

Valpružina noc, pálení Listoně (něco jako naše Čarodějnice) končí v roce 1986 tragicky.
Rok 2019 - záhadná doktorka Thea posílá kamsi zprávy ještě záhadnější Margaux, a spolu s nimi sledujeme dvojitou cikánskou story, která je i není detektivkou. Kniha vhodná hlavně pro čtenáře, kteří zařadili mezi své oblíbené autory Michaelu Klevisovou.
Ano, také patřím do cílové skupiny, proto 90 % (aktuálně 462 hodnotících s průměrem 87 %).

P.S.
Michaela Klevisová se mimo jiné vyznačuje velkým množstvím významných postav, obvykle jich v jejích románech napočítám něco mezi šestnácti a osmnácti. Anders de la Motte těch postav na čtenáře vyslal dokonce 23 a navíc ještě jednoho velkého psa. Poznámkový blok se mi osvědčil.

Lienilda
20.04.2024 4 z 5

Hezky a rychle se to četlo, důstojné zakončení série, ale ne nejlepší. Autor pořád nahazoval nějaké udičky, aby čtenář přehodnocoval hlavního pachatele, ale překvapivě jsem to uhodla už od začátku, i když to bylo nakonec trochu jinak než jak jsem si myslela. Za mě nejlepší knihou ze série byl Podzimní případ.

studentice
28.01.2024 3 z 5

Tento díl mi přišel ze série nejslabší. Někdy jsem ztracelá v jmenéch a hlavní hrdinové mi bohužel nebyli úplně sympatičtí.

Knižní novinky (2. týden)

10.01.2021

Čtvrtý příběh švédského autora Anders de la Motte