Zimní oheň přehled

Zimní oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424019/bmid_zimni-ohen-vMJ-424019.jpg 5 575 575

Roční období série

Rok 1987, den svaté Lucie, městečko na jihu Švédska. Oslava v místní tančírně skončí tragicky – požárem a smrtí jedné dívky. Vyšetřování případu znesváří obyvatele, zbortí přátelské i rodinné vztahy a vyústí v přiznání jednoho mladíka ke zločinu. Třicet let poté se na místo neštěstí vrací Laura Aulinová, která sem do oné noci jezdila k tetě Heddě do její chatové osady. Zjišťuje, že tehdejší událost rozděluje místní dodnes. Že v městečku řádí žhář, jehož útoku se možná nevyhne ani Heddina osada. A že teta krátce před smrtí patrně objevila něco, co může vrhnout světlo na starou tragédii, ale i vrátit Lauře paměť na onu osudnou noc, která všechno změnila. A přinést vzpomínky, ze kterých čiší děs¬…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Vintereld , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zimní oheň. Přihlašte se a napište ho.

KlaraD851
01.03.2024 5 z 5

Pan spisovatel. Třetí příběh série a opět povedený. Stará tajemství, psychicky rozbité postavy, kostlivci ve skříni. K tomu nádherná příroda a mé oblíbené střídání minulost/současnost.
Podzimní případ za mě lepší, ale v daném žánru je i tato kniha top.

Hvězdinka
03.02.2024 4 z 5

Příjemné čtení, kde se minulost střídala s přítomností a příběh se hezky rozplétal. Hvězdičku ubírám za konec, to že osoba nebyla správně identifikovaná tehdy a ani v průběhu let, mi přišlo poněkud přehnané. Ale jinak určitě doporučuji.

studentice
28.01.2024 4 z 5

tento díl mě bavil, i když souhlasím s předešlými komentáři, že konec byl až moc překombinovaný

Čtvrtý příběh švédského autora Anders de la Motte

11.01.2021

Knižní novinky (3. týden)

11.01.2020

Kniha Zimní oheň v seznamech