martisko3 martisko3 komentáře u knih

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Pěkná kniha na léto, odpočinková. Tyhle koňské knihy mám od dětství ráda, věk na tom nic nemění. Čekala jsem, že se děj bude víc točit kolem koní, ale byli spíš jen kulisou...

28.06.2021 3 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Historie Československa 1930-1950 v kostce. Fiktivní příběh na základě skutečných událostí.

04.06.2021 4 z 5

Milan Baroš: Opravdová legenda Milan Baroš: Opravdová legenda Jiří Vojkovský

Pěkně zpracovaná kniha (a to i na pohled). Shrnuje převážně sportovní život, z toho soukromého jen málo, což ale není na škodu. Byla radost ji číst.

29.05.2021 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Výborné! Jen je škoda, že se o takových věcech dovídám z knihy, ne ve škole, v TV apod. Tahle kniha a jí podobné by měly být povinnou četbou. Děkuji autorovi za doplnění vědomostí.

28.05.2021 5 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Těžké hodnotit, není to můj oblíbený žánr, ale knihu jsem přečetla celou a některé dějové linky mě bavily, jindy se to strašně táhlo. Námět byl ale zajímavý.

28.05.2021 3 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Lepší než první díl, hlavní hrdina sympaťák, vtipné dialogy, náhled do prostředí české policie, velmi čtivé.

18.05.2021 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Kniha nesplnila očekávání, thriller to nebyl, konec takový nepravděpodobný...

05.03.2021 3 z 5

Motiv koní Motiv koní Dick Francis (p)

Málo dostihů i koní, ale na příběhu to nic neubírá, naopak se mi moc líbí námět knihy i děj, který se téměř celý odehrává v Austrálii. Propracovaná zápletka.

11.02.2021 5 z 5

Temná aréna Temná aréna Mario Puzo

Dobře zpracované téma poválečného Německa, kniha čtivá, i když v podstatě bez kladného hrdiny. Možná jsem od závěru čekala víc, 3,5*

08.02.2021 3 z 5

Vysoký cíl Vysoký cíl Lubomír Man

Už je to dobrých 25let, kdy jsem ji četla naposledy. Trochu z nostalgie jsem se k ní nyní vrátila, přečetla na jeden zátah a opět mě potěšila. Zároveň je výbornou motivací k tréninku a úvodní báseň i k tomu, jak by měl člověk žít.

22.01.2021

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Čtivá, ale je až neuvěřitelné, kolik se na jednom předměstí najde záletníků :-)

12.12.2020 4 z 5

Augustinova smrt / Neděle Augustinova smrt / Neděle Georges Simenon

První kniha, kterou jsem od autora četla. Jen kvůli výzvě jsem začala Neděli, ale styl vyprávění jsem si hned oblíbila a po dočtení s chutí přečetla i první část. Pěkně vykreslené prostředí i psychologie postav. Příjemné překvapení, nečekaný konec.

23.11.2020 5 z 5

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Krásným jazykem psaná kniha. Trochu těžší začátek, mnoho postav, ale pak jsem si zvykla na styl vyprávění a hodnotím 4*. Život Michelangela se odvíjí na pozadí renesančních intrik a bouřlivých proměn měst na území dnešní Itálie. Konec jsem pochopila až díky komentářům - kniha zůstala nedokončena.

19.11.2020 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Krátké kapitoly z pohledu 4 postav mě držely v napětí a musela jsem číst dál a dál. Bohužel jsem do přečtení knihy o této lodi (a jí podobných - viz závěr knihy) neslyšela, už jen za dovzdělání 5*

21.10.2020 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Děj se mi líbil, stejně jako seržant Lively, ty dialogy jsou skvělé. Konec trochu uspěchaný, na pár stranách vše vyřešeno. Těším se na další díl.

15.10.2020 4 z 5

Justiční vražda aneb smrt Milady Horákové Justiční vražda aneb smrt Milady Horákové Miroslav Ivanov

Přehledně zpracovaná kniha, která by měla být povinnou četbou. Mrazivé svědectví o 50.letech vč. archivních záznamů a svědectví aktérů procesů.

06.08.2020 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Výborná kniha - tak to dopadá, když se sejde člověk, který se umí ptát s jiným, který má co říct. Kapitola o mozku mohla být i delší, fascinující orgán.

09.07.2020 5 z 5

Spi, děťátko, spi Spi, děťátko, spi Carin Gerhardsen

Zatím ze série nejlepší. Postupně se čtenáři odkrývá tragická událost z minulosti, která dosud ovlivňuje životy aktérů. Autorka výborným způsobem zpracovává téma viny. 5*

30.06.2020 5 z 5

Život mezi překážkami Život mezi překážkami Petr Feldstein

Zajímavosti ze zákulisí Velké pardubické a jejich účastnících, které jsem neznala. Ráda jsem si přečetla i vyprávění startéra p. Šindlera.

26.06.2020 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Zajímavý příběh s prolínáním minulosti a současnosti, ale chybělo mi napětí a horor se nekonal...

14.06.2020 4 z 5