menalinda menalinda komentáře u knih

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Velmi špatné rodinné vztahy tak dokonale popsané až z toho má jeden husí kůži.

04.04.2022 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Příběh ni běžel před očima jako nádherně natočený černobílý film.Neapol,dvě kamarádky každá jiná,jejich obyčejný život popsaný tak že má člověk pocit že žije s nima.Těším se na další díl.

18.03.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Knížku jsem dostala jako dárek.Přečteno za dva dny a s radostí že ji mám za sebou.Ze života,ničím nepřekvapující.

06.08.2019 2 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Lásky plná kniha plná knih,nádherné počteníčko.

08.11.2022 5 z 5

Sněhová sestřička Sněhová sestřička Maja Lunde

Dechberoucí,za srdce beroucí přenádherný vánoční příběh s okouzlujícími obrázky.Přečteno jedním dechem.

28.05.2022 5 z 5

Lahůdka :-)))).nelze nedoporučit.

22.09.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Stálo to za to.Na začátku zvědavost,poté pochyby,obavy a strach.Tribeč určitě nenavštívím,co kdyby .....to byla pravda.

28.03.2018 4 z 5

Mrtvé hlasy Mrtvé hlasy Katherine Arden

Super zimní duchařina s parádní trojkou statečných dětí Olli,Brianem a Coco.Adren mám moc ráda a těším se na další pokračování ač už nejsem dítětem.

17.02.2023 5 z 5

Pláž v noci Pláž v noci Elena Ferrante

Na E.F. jsem zvyklá,mám ráda její styl,ale pro děti?Určitě ne.Už kresba na obálce napovídá že to nebude růžový a sladký příběh.

07.12.2021 4 z 5

Krása noci Krása noci Nina George

Dokonale napsané a popsané.Pocity Claire,nalezení sama sebe a svého místa v životě.Stojí za přečtení,já jsem nadšena.

07.07.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Příběhy a charaktery postav které spojí válka,boj o život,námořní katastrofa.Strhující příběh,přečteno za den.Napínavé,báječné.

14.02.2019 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Silný příběh na pár stránkách

08.06.2018

Šántárám Šántárám Gregory David Roberts

Přečteno.Autobiografie chlápka,který kdyby ho lépe hlídali v Australském kriminále tak nemusel napsat vůbec nic a taktéž se nepodílel na zvyšování kriminality a násilí v Indii.Jeho záslužná práce ve slumu,pomoc,léčení chudých,navazování vztahů s místními-čte se dobře,ale jsem ráda že to mám za sebou.Otázkou zůstává jestli charitou odčiní následky které vznikly i jeho prodejem drog turistům,pomoc černému trhu s doklady....snad i honorář poskytne pro konání dobra.

26.01.2023 4 z 5

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

Ráda čtu takové příběhy a ráda se u nich jako bojím.Určitě nejen pro větší děti,dospěláci si přijdou na své taky a možná víc jak děcka.

19.11.2021 5 z 5

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Náročné a tíživé,těžké.Perfektně vylíčený příběh plný neradostných vzpomínek na dětství,nefunkční rodinu a lež.Špinavé,zaprášené,syrové.Ale stojí za přečtení.

08.06.2020 5 z 5

Záblesk svetla Záblesk svetla Garth Stein

Tajemství rodu Ridellů s napínavým dějejem a tajemnem.Prima oddechovka.

03.03.2020 4 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Krásné a napínavé,i když předvídatelné.Miluji Vasjinu odvahu,potřebovala bych Slavíka s jeho vlastnostmi do stáje a o Mrazíkovi ani nemluvě.Pohádkový příběh pro dospěláky,kteří určitě ocení.

27.01.2020 5 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Moc milý příběh,který Vás donutí upustit slzu.Odpočinkové čtení.

12.07.2019 3 z 5

Bellman & Black Bellman & Black Diane Setterfield

O životě a smrti, štěstí a přehlížení důležitých věcí které jsou součástí života a když je propásneme nejdou nikdy vrátit.Krásná i když hodně smutná knížka.Určitě stojí za přečtení.

23.01.2018 4 z 5

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Jsem nadšená.Nádherná a temná knížka.Strach nahánějící Hákáč.Ráda bych ji vlastnila,ale je k nesehnání.Určitě ne pro děti.I u dospělého nažene nejenom husí kůži,ale na konci třeba i slzičky.5 *****.

22.11.2017