Michelle13 Michelle13 komentáře u knih

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Prohnilé město je kniha, která slibuje temnou a nekompromisní dobrodružnou jízdu v podsvětí korumpovaného města. Příběh nás zavede do světa Kaze Brekkera a jeho společníků, kteří se vydávají na odvážnou cestu za velkou odměnou. Bohužel se brzy střetnou s intrikami a zradou, která ohrožuje jejich plány. Ačkoli má kniha zajímavý základní příběh a prostředí tak mě to moc nebavilo. Některé kapitoly byly za mě zbytečně zdlouhavé. A kniha jako taková by klidně mohla mít o 100 stran méně. Hodnotím to průměrně, protože příběh neurazí a nenaštve, ale ani si z něj nesednu na zadek je pravda, že někdy to bylo dost napínavé, ale taky jsem měla někdy pocit, že bych nejradši přeskočila stránky. Ještě popřemýšlím jestli si přečtu od autorky ještě nějaké další knihy, protože třeba na Grišu jsem hodně zvědavá.

01.04.2024 3 z 5

Ledové peklo Ledové peklo John W. Campbell Jr.

Tato kniha je rozšířená verze klasické povídky, která měla potenciál, ale bohužel ne zrovna pro mě. Příběh, který se odehrává v antarktické výzkumné stanici, nabízí známé prvky z filmu Věc - ten jsem neviděla takže nemůžu posoudit jestli je dobrý nebo špatný. Kniha má o tři nové kapitoly, ale nepřináší dostatečnou hloubku. Přijde mi, že i když se autor snaží rozšířit a prohloubit původní povídku tak mi to přijde jako nevyužitá příležitost. Na to, že se to řadí do hororu tak tam není dostatečně poutavá atmosféra, která by vás vtáhla do příběhu. Někdy mi to přišlo nijaké až obyčejné. Chybělo mi tam napětí a někdy to na mě působilo mdlé a předvídatelné. Nejvíc mi vlastně vadilo, že v prologu (který byl opravdu dlouhý) bylo řečeno vše co bylo v povídce takže jsem si čtení moc neužila. Kniha má krásnou obálku a četlo se to dobře a rychle.

23.03.2024 3 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Tato kniha vám přináší zajímavý pohled do světa vídeňského hřbitova a temných tajemství spojených se smrtí. Augustin Rothmayer, postava hlavního hrdiny, je fascinujícím mixem nevrlého podivína a sečtělého samouka, což přidává knize na hloubce. Příběh začíná slibně s napínavým motivem brutálních vražd, které vyšetřuje mladý policista Leopold von Herzfeldt. Augustin je přiveden do vyšetřování jako odborník na vše, co souvisí se smrtí. Autor věnuje hodně pozornosti popisu vídeňského hřbitova a pohřebních tradic, což dodává knize autentičnost a atmosféru. Nicméně, přestože se příběh nese ve znamení záhad a temných tajemství, někdy se zdá, že tempo vyprávění kolísá a děj není tak úplně plynulý. Postavy jsou sice zajímavé, ale někdy by mohly být více prozkoumány.

26.02.2024 3 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Další díl série Bridgertonů a musím říct, že to opět nezklamalo. Od začátku do konce je to srandovní, tak trochu i napínavé a nutí Vás to přečíst na jeden zátah. Už se těším až vezmu do ruky další díl, protože je to jedna z nejlepších sérií, kterou jsem četla. Kdo ještě nečetl tak opravdu nad ničím neváhejte a běžte do toho, bude Vás to hodně bavit.

21.02.2024

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Na to, že se to podobá popelce, tak je to skvělé. Pro mě to bylo skvělé od začátku do konce, styl psaní mi sedl stejně jako ty ostatní díly (což je jasné když to píše stejná autorka). U některých scén jsem dostala takový výbuch smíchu, že jsem tomu snad ani nevěřila a je pravda, že SČ bylo skvělé, protože nás bavili stejné scény. Také mě překvapilo jak byl konec dojemný. Musím říct, že se strašně těším na další díl, který si přečtu a snad budu doufat, že už příště zjistíme kdo je lady Whistledownová a pardon už jsem s těmi 5 hvězdičkami asi otravná, ale ta kniha si to zaslouží.

Dítě tmy Dítě tmy Miroslav Pech

Dítě tmy od autora je výjimečným literárním dílem, které vás zaujme od první stránky. Příběh začíná zdánlivě obyčejnou opuštěnou továrnou, která skrývá temné tajemství a nečekanou sílu. Autor okouzlujícím způsobem propojuje napětí s mysteriózním prvkem, což vytváří neodolatelný poutavý zážitek. Autor může být považován za mistra napínavých a strhujících příběhů a dítě tmy rozhodně potvrzuje jeho literární nadání. Opuštěná továrna se stává arénou nebezpečného dobrodružství, a mladík beze jména nese na svých bedrech záhadu, která pohání příběh vpřed. Autorovy schopnosti vyvolat atmosféru a detailně vykreslit postavy přidávají příběhu vrstvu autenticity. Příběh nabízí čtenářům nejen silné emocionální zážitky, ale také podnětné myšlenky o povaze dobra a zla. Autor zpracovává téma temnoty a světla s jemností a hloubkou, čímž vytváří příběh, který si budete odnášet ve svém srdci. Výraznou kvalitou knihy je také schopnost autora pracovat s postavami. Každá postava má svůj vlastní hlas a osobnost, což přidává rozměr realističnosti a umožňuje vám to hlouběji se vcítit do příběhu. Tato kniha osloví všechny milovníky napínavých příběhů.

Vetřelci v našich hlavách Vetřelci v našich hlavách Daniel Pelikán

Autorova kniha nás zavádí do fascinujícího světa uvnitř lidské mysli. Příběh učitele Petra, který žije s obsedantně-kompulzivní poruchou, je dojemnýn a zároveň poučným pohledem na boj s vnitřními démony. Autorova schopnost vykreslit skutečný a emotivní příběh je ohromující. Už od prvních stránek nás vtahuje do každodenního života postavy (jak radosti tak i utrpení). Vyprávění o Petrově vnitřním boji a neustálém střetu s vetřelcem v jeho hlavě nám otevírá oči a přináší hluboké porozumění pro lidi, kteří podobné strasti zažívají. Anotace nám připomíná nejen Petrovu konkrétní obsesi, ale i celkovou tematiku knihy. Autor nám ukazuje, jak můžou malý myšlenkový vetřelci ovlivnit každodenní život a jak se s nimi dá bojovat. Věřím, že tato kniha poskytne nejen emocionální zážitek, ale také vzdělává ve smyslu porozumění mentálním onemocněním. Autor se dotýká témat, která mohou mít vliv na mnoho lidí, a to s respektem a citlivostí. Psaní je jemné, a přesto silné. Je to poutavý příběh, který vás chytne za srdce.

23.03.2024 5 z 5

Geostorky Geostorky Petr Brož

Bylo to nejen fascinující, ale také osvěžující pohled na geologické výzkumy a bádání. Autor vytvořil neuvěřitelně poutavou sbírku příběhů, které nás vtahují do života lidí různých částí světa, postižených negativními silami přírody. Kniha nás přivádí k pochopení, jak každá akce může vyvolat reakci, ať už se zdá být událost zdánlivě bezvýznamná. Je to poutavé a dramatické vyprávění, u kterého se rozhodně nebudete nudit. Každý příběh je zasazen do kontextu, který nám umožňuje lépe chápat význam geověd v našem světě. Příběhy vám nabízí nejen informace, ale také zábavu, emoce i napětí. Příběhy jsou podávány s takovým uměleckým zpracováním, že se budete stávat součástí každé katastrofy a máte možnost vnímat dopady na lidský život. Kniha vám nabízí hluboké porozumění tomu, jak přírodní síly ovlivňují náš svět.

23.03.2024 5 z 5

Pohřešuje se prezident Pohřešuje se prezident James Patterson

Tato kniha je neuvěřitelně napínavým a autentickým thrillerem, který vás donutí knihu přečíst až do poslední stránky. Čte se to rychle díky krátkým kapitolám. Příběh začíná nečekaným zmizením prezidenta Spojených států amerických, což vyvolává šok a nejistotu po celém světě. James a Bill vytvářejí poutavý příběh, který se proplétá politickými intrikami, nebezpečím kybernetického teroru a zradami v samotném srdci washingtonského establishmentu. Co tuto knihu dělá výjimečnou ? Je to autentičnost, kterou Bill Clinton jako bývalý prezident vnáší do popisu politického prostředí a rozhodovacích procesů. Autor pak přidává svůj mistrný detektivní styl, který vás udržuje v permanentním napětí a spekulacích. Kromě strhujícího vyprávění se mísí téma globálních hrozeb a mocenských her na nejvyšší úrovni. Autorům se podařilo vytvořit komplexní a do detailů promyšlený svět, který vás pohltí a vtáhne do nečekaných zvratů.

23.03.2024 4 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Polibek v New Yorku je lehkým a romantickým dobrodružstvím, které vás přenáší do světa nečekaných setkání a příležitostí v New Yorku během Štědrého dne. Příběh sleduje Charlotte, mladou ženu, která se ocitá ve složité situaci. Přítel se s ní rozešel a dokonce zjišťuje, že její let domů byl zrušen. Ztracená a bezradná na letišti, se rozhodne využít náhradní ubytování v hotelu a tím zažít svůj Štědrý den v odlehlé atmosféře. Zápletka nabízí překvapivou situaci, kdy se Charlotte rozhodne seznámit se s Anthonym, cizincem na letišti, který přijel vyzvednout svou bývalou přítelkyni. Tento nápad vytváří prostor pro romantické vzplanutí a dobrodružství, které Charlotte nečekala. Přestože vývoj událostí může být předvídatelný, autorka zahrnuje do příběhu dostatek nečekaných momentů, aby vás udržela při čtení. Máme tu vytvořený poutavý obraz města, které samo o sobě přináší romantiku a magii. Postavy jsou sympatické. Jedná se o příjemný a rychlý romantický příběh, který vás neurazí ani nenadchne. Může vám tam chybět hlubší rozvoj postav. Je to určitě kniha, u které si podle mě odpočinete.

10.03.2024 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Tento díl je poslední z celé série a pro mě ten nejlepší ze všech dílů. Bavil mě ze všech nejvíc. Četlo se to velmi dobře a rychle a líbí se mi, že u této série nemusím přemýšlet. Je to odpočinkové a oddechové čtení. Tento díl si za mě zaslouží 5 hvězdiček a když to porovnám s filmem ? Tak rozhodně kniha je o dost lepší než film.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Musím říct, že třetí díl už byl o něco lepší než ty ostatní dva, aspoň něco málo se tam stalo. Je to oddychovka a čte se to docela dobře, stránky utíkají docela rychle. Sice je to spíše pro náctileté než pro dospělé, ale co si budeme... Pokud hledáte čtení u kterého nemusíte tolik přemýšlet tak je to jasná volba.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Druhý díl pokračování série Stmívání mi přišel o něco lepší než první. V tomto díle se aspoň něco dělo, tentokrát mě to až tak nebavilo jako kdysi. Jinak se to dobře a rychle čte a je to spíše oddechové čtení.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Další rereading tohoto roku, potřebovala jsem sáhnout po knize u které nemusím přemýšlet a u které vím, že se až tak nudit nebudu. Nebyla jsem z ní tak nadšená jako před kolika lety když jsem to četla, ale čte se to dobře, rychle a styl psaní je taky v pohodě. Je to oddechové čtení. Je znát, že tahle série je více pro mladé než pro starší dívky/ženy. Ale každý máme rádi svoje.

21.02.2024 3 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Tato kniha je 2.díl ze série Bridgertonovi a popravdě ? Ráda bych dala 5 hvězdiček, ale bohužel musím říct, že je to první kniha, které musím dát 4 hvězdičky a to z toho důvodu jak moc to na konci bylo smutné. Nechci Vám toho moc prozradit, aby jste měli motivaci si ji přečíst, celou dobu je to fakt napínavé, celou dobu netušíte koho si vikomt vezme, jestli se zamiluje, také jak to mezi ním a lady dopadne (hlavně jakou lady si vybere) a co víc ? Jestli zemře... Sice chápu, že muži mají jiné chování oproti ženám v jistých situacích, ale tady ke konci mi to přišlo zbytečně zdlouhavé a pak už dokážete stejně odhadnout jak to vlastně skončí.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

No i přes hlasování o tom co budu číst po prvním díle jsem bohužel neodolala a přečetla si díl druhý a opět musím uznat, že je to skvělý díl, skvěle se to čte a dokonce bych řekla, že Vás kniha nepustí dokud ji nedočtete, takže kdo ještě nečetl určitě se do toho pusťte. Kdo nemá rád filmy kvůli tomu jak moc je to drastické tak kniha je, z mého pohledu, romanticky napsaná.

Polibek Polibek Anna Todd

Je to první díl z úspěšné série a musím říct, že se kniha moc dobře čte, v porovnání s filmem je kniha o dost lepší a zajímavější, kdo nečetl a hledá snadné a oddychové čtení tak je to právě tahle knížka.

Jal Jal Veronika Kutičková

Tuto knihu od české autorky lze jen stěží přehlédnout a je těžké si ji nezamilovat. Jedná se o fascinující fantasy příběh s kořeny ve starověkém Egyptě, který vás nadchne od první stránky a nepustí vás až do posledního slova. Příběh nám nabízí neuvěřitelný mix prvků, které ji činí zcela jedinečnou. Autorčina schopnost vytvořit bohatý svět, plný tajemství a magie, je fenomenální. Vtáhne vás to do Jalu a Jalských medjayů, kde se setkáte s tajemstvími starověkého Egypta, akcí a nebezpečím na každém rohu. Hlavní hrdinka je charakterní postavou, která se postaví do první linie, i když má své nedostatky. Její cesta se stává středem pozornosti, a když je postavena před těžké rozhodnutí, začíná se měnit a stávat se neuvěřitelně inspirativní postavou. Kniha nám zdůrazňuje silný vztah mezi sestrami, což je jeden z hlavních prvků příběhu. Je to fantastický příběh a věřím, že si ho zamilujete i Vy. Bylo to super.

01.04.2024 5 z 5

Lady Aradia: Skutečný příběh české dominy Lady Aradia: Skutečný příběh české dominy Lenka Blažejová (p)

Autorka vytvořila neuvěřitelně oslnivý a otevřený pohled do světa své vlastní existence v této knize. Tato autentická zpověď nás zavádí do světa temné vášně a osobního osvobození, které se mnohdy skrývá za zdmi naší běžné každodennosti. Od první stránky jsme vtaženi do příběhu, jak otevřeně hovoří o svých odlišnostech od mladí, o vášni pro barvy černou a červenou, které symbolizují temnotu a vášeň. Je to odvaha sdílet svůj osobní příběh a nahlédnout do nitra svého vlastního já, což z ní činí nejen dominu ve světě BDSM, ale také silnou a inspirativní osobnost. Příběh o tom, jak se Lenka stala Lady Aradiou, se stává poutavým průvodcem světem BDSM. Styl psaní autorky je poutavý a svižný, což vás drží v napětí od začátku až do konce. Lenka se nestydí za svou identitu a právem se hlásí k tomu, kdo doopravdy je - Lady Aradia. Její odvaha otevřít se světu a sdílet svůj jedinečný příběh poskytuje čtenářům nejen pohled do světa BDSM, ale také inspiruje k přijetí vlastní identity a vášně. Je to fascinující pohled do světa BDSM, ale také poutavý příběh o osobním objevování, akceptaci a odvaze být sám sebou. Bylo to skvělé a knihu jsem si fakt užila.

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Moje prvotina s touto autorkou a musím říct, že určitě ne poslední. Tato kniha je fascinujícím a strhujícím příběhem, který mě zcela pohltil od prvních stránek. Kombinuje napětí, tajemství a paranormální prvky do jedinečného a nezapomenutelného zážitku. Příběh nás zavede do života sourozenců Tary a Kyla, kteří se ocitnou ve světě svých prarodičů poté, co jejich matka havarovala a upadla do kómatu. Zpočátku idylický domov v horách začne odhalovat své temné stránky, když se začnou dít záhadné a děsivé věci. Autorka mistrně staví napětí, ze kterého se tají dech. Hlavní postavy jsou dovedně vykreslené s hloubkou a komplexností, což nám umožňuje vcítit se do jejich emocí strachů. Jejich cesta k odhalování rodinných tajemství je vedená s precizností a nečekanými zvraty. Darcy dokáže vytvořit atmosféru, která vás vtáhne do světa příběhu a nepustí až do poslední stránky. Neskutečně detailní popisy prostředí, pocity postav a strhující dialogy tvoří koktejl, který vám přináší nejen napínavý příběh, ale i intenzivní a autentický zážitek. Paranormální prvky, zejména neklidní duchové, přidávají k příběhu další vrstvu strachu a tajemna. Autorka umí vytvářet nejen psychologické napětí, ale také nečekané a silné emocionální okamžiky. Je to skvostné dílo, které potěší všechny milovníky mysteriózních příběhů.