mirinda973 mirinda973 komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kdysi jsem viděla film, ale už si ho vůbec nepamatovala. Po přečtení ho určitě shlédnu znova. Knížka byla super, poslouchala jsem audio verzi a Martin Stránský opět skvělý. I závěrečná část o Millenniu byla skvělá.
Mohu jen doporučit

19.03.2024 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Knížka se odehrává na pozadí minulosti a současnosti.
Dějová linka minulosti byla mnohem lepší. Příběh vypráví o ženách - pilotkách za 2. světové války. O jejich nelehkém postavení a snižování jejich kvalit, přitom jejich odvaha a dovednosti se mužům vyrovnaly.
Druhá linka knihy - současnost se nesla v duchu odtajňování. To bylo velmi zajímavé a napínavé. Ale dojem mi lehce pokazil vztah Kat a Elliota...vztah mezi nimi byl místy až absurdní a těžko uvěřitelný.
Hodnotím 4,5* a doporučuji

22.11.2023 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

První půlka téměř bez přítomnosti Joony je celkem dlouhá a nezáživná a příběh jako takový jen těžko uvěřitelný. Standardem u Keplera je napětí a nečekané odhalení, ale tentokrát mi šokující odhalení nepřišlo ani trochu reálné a bylo spíše zklamáním.
Písečný muž pro mě jednoznačně vede

03.05.2023 3 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Smutný příběh z konce války.
Trošku zdlouhavé čtení, že jsem se občas nudila. Ale konec to zachránil, 3,5*

18.11.2022 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Příběh špatný nebyl, ale vzhledem k tomu, že jsem se úplně ztratila ve jménech jsem ji nedokázala ocenit. Konec to trošku vylepšil, ale i tak můj požitek byl spíš průměrný

07.11.2022 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Super! Napínavé a čtivé. Určitě si přečtu i další díl.

04.10.2022 4 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Tak malá kniha a taková nálož!!! Skvělý námět, propletenost a závěr, tleskám.

Obálka se mi moc nelíbila a říkala jsem si proč zrovna myš? To že bude hlavní hrdinkou a středobodem by mě ani ve snu nenapadlo a že mě to bude tak bavit už vůbec ne.

Doporučuji

10.06.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak to byl nářez:o). Napínavý příběh, který nenechá čtenáře knihu jen tak odložit. Trošku mě nudily pasáže s Emory, ale zajímavé a skvěle se střídající byly kapitoly minulost a současnost. Na můj vkus někdy až moc brutálně popsané mučící techniky, obzvlášť ty s krysama, ale nějak jsem to překousla. Rozhodně si přečtu další díl

22.09.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Nebylo to úplně špatné, ale jisté mezery tam ještě jsou. Styl psaní je mnohdy velmi jednoduchý a ten konečný wau efekt lehce přitažený za vlasy. I když musím přiznat, že pachatel mě napadl už někdy v půlce knížky (asi už čtu thrillery moc a moje fantazie je za hranicí:o)
Každopádně se těším i na další díl série, protože mě strašně baví Tilly a její vztah s Poem

06.12.2023 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Zatím ani 2. díl mě nepřesvědčil o kvalitě této série.
Příběh se mi úplně nezamlouval, přišel mi jen těžko uvěřitelný. Opět je do zločinu vtažena blízká osoba hlavní hrdinky, což už mi začíná vadit.
Oproti 1. dílu jsem ale Josie fandila a začala k ní cítit lehké sympatie. Zkusím ještě 3. díl, zda aspoň ten mě přesvědčí.

12.05.2023 3 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Knížku jsem úplně hltala, ponořila se do ní a ne a ne přestat číst. Moc hezky napsaná. Byla jsem zvědavá a natěšená na konečné rozuzlení, ale ten konec mi celkový dojem z knížky pokazil. Překombinované, nereálné a přehnané...na mě už trošku moc a z hezkého pocitu během celé knížky se na konci stalo zklamání.
3,5*

22.02.2023 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Audiokniha namluvená Martinem Stránským...už to samo o sobě mě lákalo. Ale co na mě čekalo během poslechu? Úžasný! Neuvěřitelně propracovaný a do detailů sepsaný příběh. Zhruba do půlky jsem se trošku ztrácela v časech, co je minulost, přítomnost, budoucnost? Ale i tak jsem knížku poslouchala jedním dechem. Neobyčejné znalosti autora z pozadí islámu a tajných agentů...jako vážně smekám
DOPORUČUJI

21.02.2023 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Já si poslechla audio verzi namluvenou p. Mrkvičkou a za tu tleskám.
Příběh jako takový super, jen mi trošku vadilo, že v každé důležité chvíli, kdy přichází nějaký zvrat, tak není dotaženo do konce. Žádný dialog, žádné vysvětlení prostě to skočí na dobu po....Proto o * méně

30.01.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Kam na ty témata Colleen chodí netuším, nikdy nezklame, nikdy se neopakuje a vždycky je to skvělé

02.01.2023 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Fajn čtení. Musím vyzdvihnout audio verzi namluvenou Petrou Špalkovou, krásně se poslouchá

13.10.2022 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Buď jsem nepochopila konec nebo žádný nenastal...

Zajímavý příběh technicky geniálního domu, to mě zaujalo asi nejvíc. Jinak se v knížce nenašla jediná postava, která by mi byla sympatická.

20.06.2022 3 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Napínavé, překvapivé, čtivé - takhle má thriller vypadat

12.04.2022 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Pro mě spíš takový průměr, ale dám této sérii ještě šanci.

29.03.2022 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Za mě super čtení. Smutné vyprávění, ale ze života... Knížka mě nezklamala

05.01.2022 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

NELITUJU, že jsem si ji přečetla
Porozumění...tohle asi vystihuje celou knížku - krásnou knížku.
Skvěle popsaný složitý vztah matka x dcera.
Vtipná autorka! Ať je téma jakkoliv vážné a smutné nikdy nezapomene na vtipné dialogy.
SUPER ČTENÍ
Jen mě trošku mrzí ty dopisy...to by mě zajímalo.

21.05.2021 5 z 5