V lese visí anděl přehled

V lese visí anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/bmid_holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4 3474 3474

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Det henger en engel alene i skogen , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V lese visí anděl. Přihlašte se a napište ho.

p.stranska
14.05.2024 5 z 5

Audiokniha, skvěle načtená Petrou Špalkovou. Jedna z nejlepších detektivek, které jsem kdy četla (nebo poslouchala). Ačkoliv tam bylo dost postav i dějových linií, nic se mi nepletlo a dobře jsem se orientovala v příběhu. Žádná krev a hororové části, přitom celou dobu napínavé, tajemné, temné. Profily postav uvěřitelné. Děj krásně ubíhal, ke konci příjemně gradoval. Žádná slabá nebo zbytečná místa, vše si nakonec krásně sedlo dohromady. Nemám co vytknout a těším se v dalším díle na další osudy hlavních postav.

Majto
11.03.2024 3 z 5

Nepamätám si, ako som sa dostal k tejto knihe (resp. čo je príčinou jej kúpy, ako aj ďalších dvoch dielov série).
Po prečítaní som dospel k záveru, že sa síce čítala dobre a nejak extra mi tam väčšina vecí nevadila, no postupne som zmenil názor, asi aj pod dojmom prečítania Mankellovej Pátej ženy, ktorá je pre mňa vyšší level. Plusom boli krátke kapitoly a svižné tempo deja, nevadili dokonca ani vedľajšie linky a množstvo postáv. No zarazilo ma, okrem uponáhľaného záveru aj nedotiahnutie linky so sektou. V tomto mi to pripomenulo Hypnotizéra Larsa Keplera, ktorý sa tiež dobre čítal no prišiel mi ako zlepenec dvoch kníh.
Každopádne tvorbu Bjørka nezatracujem. Uvidím, čo so mnou podrobia ďalšie knihy. Veď aj v prípade Ingvara Johnsruda má viac bavili až nasledujúce tituly, o ktoré by som sa pripravil.

Vixiene
06.03.2024 4 z 5

Severské krimi, to je moje. Na co vždy můžete vsadit je, že hlavní vyšetřovatelé chlastají/fetují nebo mají životní trauma, to už bude prostě asi nějaká podmínka psaní knih pro severské autory :D

Ačkoli na této detektivce nebylo nic, co by některá jiná neměla, tak jsem s výsledkem opravdu spokojená. Celý příběh je poutavě napsaný, napínavý a jen podstata zápletky mě extra nenadchla (taková témata moc nemusím), ale nevadila mi. Vyšetřovatelé mi sedli, žádná postava mě vyloženě nerozčilovala, konec byl příjemný. Jen nevím čím to je, ale jména postav se mi první x kapitol dost pletla, byť mi nepřišla nějak moc podobná.

Za mě příjemně strávený čas u knihy :)

10 nejprodávanějších eknih (březen)

04.04.2019

Aktuální stav Čtenářské výzvy 2017

06.07.2017

10 právě čtených knih podle uživatelů Databáze (červen)

15.06.2017

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha V lese visí anděl v seznamech

v Právě čtených65x
v Přečtených4 970x
ve Čtenářské výzvě1 036x
v Knihotéce1 034x
v Chystám se číst1 076x
v dalších seznamech19x

norská literatura náboženský fanatismus severská krimi norské detektivky únosy dětí Oslo (Norsko)

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969