monika0181 monika0181 komentáře u knih

Z popela Z popela Aly Martinez

Neskutečná kniha. Stejně jako ostatní knihy Aly Martinez je příběh velmi emotivní, citlivý, plný napětí a lásky. Po přečtení anotace jsem si říkala, co nás v příběhu čeká, na to ale moje fantazie nestačila. Dalo by se očekávat, že příběh bude plný klišé, ale jak to autorka umí, nebylo to tak.
S každým listem knihy jsem očekávala, co nám odkryje a z čeho dalšího se mi zastaví srdce.
V žádném případě nechci spoilerovat. Kniha si zaslouží přečíst bez přípravy předem.
Bože, ta byla tak krásná. Stejně jako ostatní knihy od AM mi zůstane v srdci a v knihovně a ráda se k ní opět vrátím.

02.01.2024 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Abby Jimenez

Tohle pro mě byla jako jízda na horské dráze, kdy čekáte, že vás to vyhodí ze sedla.
Již v prvním díle jsem špatně nesla na srdci nehodu Brandona a jeho následnou smrt. Číst dál jak svůj život Sloan bez něj nezvládá, bylo těžké.
O to víc mě potěšilo rozvinutí příběhu, kdy si ji Tucker prostě vybral a rozhodl se, že je třeba život změnit.
Někdy jsou v našem životě věci mezi nebem a zemí, kde logiku nenajdeme a přesto se stávají.
Stejně jako evineckY se pozastavuji nad tím, že by Sloan svého hudebního idola neznala. Ale na druhou stranu, já taky poslouchám spoustu muziky a neřeším, jak kdo vypadá (ovšem už mi není ..náct, kdy mě to samozřejmě moc zajímalo).
V knize jsou dvě hlavní linky příběhu, jedna, kde se Sloan vyrovnává se svým zármutkem a druhá, kde se hlavně řeší závazky Jaxona, které jsou v branži nemilosrdné. Smlouvy, které umělci v nadšení v počátku kariéry často uzavřou, jim nejednou dokážou zničit soukromý život a někdy i život samotný.
Posledních cca 100 stran knihy jsem četla s takovým pnutím na srdci, že jsem si říkala, že snad happy end nebude. Ale dočkala jsem se.
Autorka umí psát opravdu krásné příběhy s hlubokými myšlenkami. Rozhodně patří mezi mé oblíbené.
Na celé sérii mě jen neskutečně dostávají hrozné obálky. Ani jednu z knih bych si podle obálky nevybrala. A to podotýkám, že Jason měl mít bradku a na obalu máme náctiletého holobrádka.

30.12.2023 5 z 5

Zrádná touha Zrádná touha Danielle Lori

Jak to vypadá, když mě pohltí kniha? V podvečer ji vezmu do ruky, večer s ní zalezu do postele, po půlnoci mi říká manžel: "Nechceš jít už spát?" , ve tři ráno se stěhuje z ložnice, že se se mnou spát nedá a já v 6:05hod zavírám dočtenou knihu i oči a jdu se chvíli prospat. Tedy pokud se mě budete ptát, zda se líbila, myslím, že je zřejmé, že ano. Total dark romance, tolik emocí, násilí, sexu, vše v tak dobře psaném napínavém příběhu, že opravdu nešlo přestat číst. I mně sedli oba hrdinové (často mi v knihách jeden z nich leze na nervy), přemýšlela jsem na čí stranu se víc přiklonit, kdo mi je bližší víc a nešlo to. Nadchl mě celý příběh. Nevím, jak přesně komentovat, jsem ještě plná emocí. Co vím jistě: Tato kniha opravdu stojí za přečtení. Rozhodně to není oddechovka k odpolední kávě, bude vás u ní mrazit a budete si říkat, proč je proboha do něj zamilovaná, po tom všem??? Myslím, že od počátku Ronan vůbec netušil, co setkání s Milou u něj způsobí, i když se nebyl schopen chovat jinak a přiznat si, že mu na ní záleží, že ji má rád, velmi těžce hledal sám sebe a vědomí, že zrovna jeho někdo může tak bezprostředně milovat a je ochoten se přesto vše pro něj obětovat. Kniha má i happy end, který je takový lehký plynulý rychlý a ne jako některé momenty v knize, kdy si myslíte, že jste právě dostali prknem po hlavě, jak je to řízné, rázné.

12.11.2023 5 z 5

Manželství pro jednoho Manželství pro jednoho Ella Maise

Tak to bylo dokonalé.
Po nějaké době kniha, kde emoce, city a chemie mezi hrdiny lezla téměř z knihy.
Wauu.
Jacka jsem si zamilovala hned od prvních stran, jeho bručounství, snaha o netečnost, nemluvnost a při tom pozornost a pomoc, kterou Rose zahrnoval mě neskutečně bavila a chytla za pačesy.
Ano příběh má některé chyby/nelogičnosti, ale nic mi nebránilo si knihu neskutečně užít a prožívat s Jackem a Rose.
Trnula jsem při její nemoci, fandila jim při sbližování.
Za mě je to právě ta kniha, která mě donutila ponocovat, abych příběh mohla dočíst

28.01.2024 5 z 5

A co bylo dál A co bylo dál T. L. Swan

Tak tohle je epilog epilogů!
Za mě bomba.
Miluji celou tuto sérii a víme, všichni jak příběhy skončily. Ale tato "dotočná" z dalšího života je dokonalá.
Knihu jsem doslova zhltla. A obrovsky se u ní nasmála. Asi nejvíc u Christophera a to bylo tak i u jeho příběhu. Přemýšlím, který z příběhů bratrů Milesových mě vzal za srdce víc.
Toto je série, ke které se ráda i několikrát vrátím.
Těším se na avizované další knihy autorky.

26.01.2024 5 z 5

Sladké pokušení Sladké pokušení Cora Reilly

Tak tohle byla jízda. Mafiánské prostředí solidně popsané. Co se týká mafie, řekla bych asi střed, jak zpracování téma mafie vnímám.
Na můj vkus Cassius ve vztahu velmi rychle "změkne" a je z něj skoro romantik. Ale nevadilo mi to. Příběh mě bavil, svižně se četl. Poklona Giulii, že měla nastavenou tu správnou míru, kdy si stát za svým a kdy ustoupit. Na 18 let vyzrálá osoba.
Jsem ráda, že konečně je v knize postava, která se nezmítá jen v problémech a vše tají.
Erotické scény mezi Giuliou a Cassiusem mě nadchly a užívala jsem si je.
Jen konec mi přišel trochu uspěchaný, nepochopila jsem záměr s odstupem 9 let, nevím, zda mi unikla někde logika této myšlenky. Ale vnímání příběhu mi to zase tolik nepokazilo.
Jen škoda, že u nás není vydáno více knih autorky.

19.12.2023 5 z 5

My My Elle Kennedy

Tuto sérii mám ráda.
Oběma jsem moc fandila. Je smutné, že stále je třeba svou orientaci skrývat.
Kdysi toto pro mě byla první MM romance. Nyní když opakovaně série vyšla, ráda
jsem se k ní vrátila.

20.04.2024 5 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Přitažlivý romantický příběh.
Není nic objevného, i když jsou zmíněna i vážná témata jako stalking, závislost, léčba rakoviny, přepadení, vyhrožování. Nejsou psána tak do hloubky a kniha je spíš lehčího žánru/oddechovka.
Rozjezd byl trochu slabší. Je tam popisována práce bodyguardky a i rozchod s ex partnerem.
Jak se do příběhu dostane Jack, příběh se rozbíhá na plné obrátky a kniha vás vtáhne.
Na konci mi pak pokulhávaly poslední kapitoly, jako by je psal někdo jiný nebo byly psány ve spěchu. Styl mi úplně nepasoval na předchozí způsob psaní.
Přesto jsem s knihou spokojena a jako oddechovka se mi líbila.

12.02.2024 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Když jsem sáhla po této knize, opravdu jsem nevěděla, co mě čeká.
Komentář píšu až po přečtení prvních třech dílů, tak mě příběh chytl. Je to neskutečně čtivé.
S realitou je to horší, Ellu i Reeda bych si představovala o pár lez starší, ale když autorkám odpustíte toto, tak zažijete pěkně napínavou jízdu.
Příběh je plný temnoty, žalu, trápení, ale i lásky a naděje.
Byly situace, kdy jsem nechápala tu či onu postavu, proč dělá právě to. Ale autorky příběh krásně rozplétají a zaplétají. Moc mě to bavilo číst.
Konec byl teda .... teda to jako fakt????
Ještě že jsem kupovala rovnou i s druhým dílem a třetí dokoupila obratem.

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Pokud bude celá série taková jako tento díl, tak to se moc těším na čtení.
Romantika na detektivním podkladu.
Super, číst zase něco jiného než úspěšné miliardáře.
Nečekejte nic hlubokomyslného. Je to jednoduchý detektivní příběh s romantickou linkou.
Čtení pěkně plynulo. Dialogy vtipné.
Za mě spokojenost, vrhnu se jistě do dalších dílů série.

01.02.2024 5 z 5

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Po přečtení předchozích knih autorky, musím konstatovat, že je tato psána trochu jinak. Mohu říct, že mě styl na prvních stranách trochu zarazil. Ale začetla jsem se bez problémů a knihu si užila.
Ronan mi sedl hned a Blair si musela chvilku počkat. Ale jejich škorpení jsem si užila i pomalé přerůstání jejich vztahu z konkurentů na přátelé/spolupracovníky a na partnery.
Kniha nemá klasickou negativní zápletku, což mě příjemně překvapilo.
Kniha je vtipná, oddechová. Za mě bohužel i lehce k zapomenutí. Pobavila, ale vracet se k ní pravděpodobně nebudu.

02.01.2024 5 z 5

Blue: Kdekoli mě najdeš Blue: Kdekoli mě najdeš Nikola Hotel

Slzy v očích, dojetí ... tak krásný příběh Jane a Alexe byl. Oba si nesou životem velká traumata. Ta Jane již známe z prvního dílu, ale nejsou o to menší než ta Alexova, jen jim je věnováno méně důrazu. A Alexem jsem soucítila opravdu hodně, krom jeho vztahu s rodinou mě srdce drásala jeho misofonie, kterou bohužel z rodiny znám a vím, jak neskutečně obrovské potíže dělá a pro normálního člověka je neuchopitelná (většina z nás nesnáší zvuk nožem o sklo, misofonici mají tyto zvuky v hlavě 24/7). Příběh je plný emocí, lásky, porozumění. Knihu jsem v podstatě zhltla, příběh se mi vlil do žil. Jsem plná emocí a zážitků. Kniha je psána vtipně, čtivě, láskyplně. Alex mě štval, jak si sám nevěří. Ale nikdo z nás si neumí představit tu bolest v srdci, co musel od otce snášet. Jak dalece nás fyzické i psychické týrání poznamená. Jsem moc ráda, že příběh končí happy endem. Byla jsem za něj moc ráda a Jane i Alexovi jsem ho moc přála. Je to další z oblíbených knih, která v knihovně jistě zůstane. Za přečtení rozhodně stojí.

09.12.2023 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Jsem rozpačitá, nerozhodná?? Hlavně šokovaná. To asi vystihuje naprosto nejvíc. První díl této série pro mě byl takový šok, že jsem knihu pro míru násilí jak fyzického nebo psychického musela odložit a uklidnit se a po čase se znovu začíst. Přestože mě kniha vtáhla hned od počátku, tak to bylo na mě moc silné. Osobně bych neřekla, že je to pro mladé čtenáře, jak je psáno na přebalu knihy. Za mě rozhodně pro vyspělé čtenáře a asi i dospělé. Kniha je nejen erotika, za mě nádech trileru. Emoce z knihy přímo srší. Autorka se s tím rozhodně nepáře. Za mě opravdu první díl, těžký šok. Je to hodně náročné čtení. Hodně k zamyšlení o všech možných psychických poruchách, které se celou sérií prolínají. Nejen u Aidena a Elsy. Konec byl opět šokem, stejně jako celá kniha. Osobně doporučuji, kdo má silný žaludek, série rozhodně stojí za přečtení. Nechci spoilerovat, mám už vše dočteno. Za mě knihy budou mít jisté místo v knihovně. Jediné co mi úplně nesedí, zasazení na konec střední školy, osobně bych to viděla spíš na vysokou. Ale to je drobnost, se kterou se prala nejméně.

07.11.2023 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Jestli jsem měla pocit, že první díl byl napínavý a plný zvratů, tak jsem zdaleka netušila, co mě čeká v díle druhém.
Přemýšlím, jak komentovat. Druhý díl mě hodně nutil k zamyšlení. Za mě bohužel není moc daleko od reality, kdy se věci řeší násilím a uplácením řešení problémů. Otázkou je, kam se jako společnost šineme, když se toto stává realitou života.
Kniha byla stejně čtivá a nápaditá jako díl předchozí. A končí? Ještě snad hůř než díl první... takové šoky .... to snad ne.
Tu infarktovou situaci šlo vyřešit jedině otevřením a čtením dalšího dílu.
Autorky píší neskutečně přitažlivě. A je pravdou, že i píšící samostatně patří mezi mé oblíbené.

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Rozdíl pro mě mezi prvním a druhým dílem? Úmyslně jsem čekala se čtením až do vydání třetího dílu, očekávala jsem znovu šokující překvapení, kterého jsme se dočkala. V čem se pro mě lišil od prvního, nebylo čtení pro mě takový šok a již jsem četla připravená, na to jaké postavy jsou a jak se projevují. Pro pochopení je nutné číst od prvního dílu, není to série, kterou můžete začít číst odkudkoli. Děj navazuje na sebe a není to, jak je obvyklé o jednotlivých hrdinech. Násilí a erotiky si v druhém díle taky užijeme nad míru. Ale spíš bych chtěla vyzdvihnout myšlenku psychických chorob. Víc se dostaneme do detailu i ostatních členů rodiny nebo přátel Aidena a Elsy. Pokud to vezmu zjednodušeně a pominu erotiku série, jsou její hlavní myšlenkou různé psychické poruchy. Život s nimi, jak ovlivňují život lidí v našem okolí a i reakce, pokud jste psychicky narušenému člověku vystaven. Kniha má obrovskou hloubku, i když nemůžu říct, že se vším souhlasím, jsem přesvědčena, že je dobře, když tato série vznikla.

07.11.2023 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Relativně krátká kniha, která Vám zaplní srdce laskavostí, přátelstvím, oddaností.
Četla jsem ji na dvakrát. První den jsem ji po pár stranách odložila, že na ní nemám úplně náladu.
Když jsem ji vzala do ruky pod druhé, již jsem ji nepustila.
Tolik emocí, co ve mně slova příběhu vzbudila, jsem dlouho nezažila. S každou další stranou jsem se víc a víc zaplétala do toho úžasného příběhu přátelství malé holčičky a starého pána. Nesouměrný pár který změnil tolika lidem život a také sami sobě.
Na začátku knihy jsem si myslela, že ji po přečtení pošlu dál. Ale ke konci příběhu mi tekly po tváři slzy a s jistotou vím, že tento příběh bude mít čestné místo v knihovně.

12.02.2024 5 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Za mě dokonalé. Přesně to jsem nyní potřebovala.
Na autorku lehčí téma než jsme zvyklí. Není tolik kontroverzní jako předchozí kniha.
Kniha mi neskutečně sedla do nálady a příběh lásky s generačním rozdílem jsem si moc užila.
Autorce se podařilo vykreslit dokonale pasující povahy k sobě.
Nešlo nemilovat Pikea, tak starostlivý, zodpovědný, pracovitý muž, který ji nechce komplikovat život a vedle něj Jordan, která je na svůj věk velmi vyzrálá a životní zkušenosti ji posunuly dál než jiné vrstevníky. Její přítel Cole je přesně vyobrazen jako nevyzrálý, nedospělý kluk, který ještě neví co se sebou, zodpovědnost mu nic neříká. Plácá se ve vlastním životě, nechá se manipulovat matkou, zodpovědnost přehazuje na okolí.
Příběh je psán tak, že i Cole nakonec dospěje a nejde se v životě.
Jordan jako odmítaná odejde z města a nakonec ji Pike vyhledá, protože bez ní je jeho život ještě prázdnější než byl před tím.
Styl psaní autorky mi neskutečně sedne.
Ke knize se jistě opakovaně vrátím, to jsem si jistá.

12.02.2024 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Naprosto nutně jsem potřebovala vědět jak to s Reedem dopadne.
Vývoj se Stevem mě doslova šokoval. Jeho sebestřednost mě úplně paralyzovala.
Myslela jsem si, že záporné postavy známe. Ale tady se to opět zvedlo o další level.
Snažila jsem se odhalit vývoj příběhu, ale rozuzlení jsem nečekala (bohužel mi nesedlo vysvětlení, jak byla Brook nalezena a ani časově, ale nechci víc prozrazovat). Přesto se mi líbil vývoj postav, jak se v průběhu tří dílů knihy měnily.
Těším se na další díly a příběh Eastona A Gideona.

Život je příliš krátký Život je příliš krátký Abby Jimenez

Komentář trudoš, je naprosto trefný. Rovnice o nulové neznámé, bože, to žeru!
Nechci naprosto zlehčovat hloubku knihy a ani ALS, ale Adrian tady opravdu byl za trotlíka. V předchozím díle to snad byl úplně někdo jiný. Adrian z druhého dílu byl playboy a tady ??? .... právník žijící mimo realitu.
Každopádně, co pro nás z knihy plyne? Nemá smysl se hrabat v minulosti a žít ji v budoucnosti, protože nás to jen žere a ubíjí, komplikuje nám to život a žijeme ve strachu ze skutečného života. To by se dalo říct k Adrianovi.
A k Vanesse jen obdiv jaký přístup zvolila k životu s takovou hrozbou.
Příběh je jako vždy psaný neskutečně poutavě, krásně plyne, je vtipný. Taky jsem velkou část knihy trnula, jaký bude další vývoj a jak to s Vanessou bude dál.
Autorka nás dostává z komfortní zóny a nutí nás se zamýšlet nad životem, co děláme zbytečně, kdy se nesmyslně trápíme a hlavně nás nutí si přiznat, že čas máme pouze jeden a ten nevrátíme a je jen na nás jak ho využijeme.
Neskutečné! Poklona autorce, jak příběh umí napěchovat emocemi, akcí, napsat ho tak přitažlivě, že knihu odložíte až s poslední stranou.
Doporučuji. Celá tato série zůstane v mém srdci hodně dlouho a jistě se ke knihám vrátím.

30.12.2023 5 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Na tuto knihu autorky jsem se těšila. Byl to velmi zvláštně působící příběh. Líbil se mi, zaujal mě.
Přesto ty emoce nebyly tak silné, abych si z knihy sedla na zadek. Pokud budu srovnávat s druhým dílem, měl tak i působit. Měl být odlišný od druhého. což se opravdu podařilo. Každý má jiné emoce, jinou chemii, jiné charaktery postav.
Spíš bych to řekla, že první dík byl takový předkrm. Navnadil nás na další pokračování. Leckdo by řekl zbytečný. Já si myslím, že by nás to ochudilo o chuťový zážitek.
Rozhodně nelituji, že jsem se do série pustila.
Milují se, jen musí dospět.

21.12.2023 5 z 5