monika0181 monika0181 komentáře u knih

Unesená dědička Unesená dědička Sophie Lark

Zvláštní jak je kniha rozdílně vnímána.
Za mě osobně vyrovnané s prvním dílem. Četla jsem příběh s obrovskou chutí. Již prvních pár stran mě vtáhlo a až dokonce mě udrželo.
Bylo v příběhu pár slabších míst. Ale já byla moc spokojená.
Mikolaj byl fakt bad boy, kterého by každá chtěla. K Nesse jsem si musela najít cestu, ale nakonec jsem byla z tohoto páru v euforii nadšení, jak jim to sedlo.
Velká spokojenost, čekám na další díly.

28.04.2024 4 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Krásný láskyplný romantický příběh.
Dominic mě svým přesvědčením, že nebude jako otec docela štval. Vydrželo mu to přes 2/3 knihy. Jak je kniha dlouhá, i já jsem to už vnímala jako brzdu.
Ale jinak jsem si příběh nebývale užila, četla s chutí.
Energie, chemie a přitažlivost byla mezi Dominicem a Ally neskutečná.
Kniha je psána tak, že mi opravdu připomínala sladkou pohádku.
Škorpení mezi nimi dodávalo čtivost a svižnost příběhu.
Souhlasím s tím, že epilog + 10 let byl jaksi nad limit. Poslední zápletka dost umělá, ale nic z toho mi nebránilo si knihu max užít.

08.02.2024 5 z 5

Jak trumfnout miliardáře Jak trumfnout miliardáře Max Monroe

Ještě se mi nestalo, že knihu odkládám, protože ji nechci dočíst. Tak moc si ji užívám.
Mám obavy, že Thatchera bych chtěla doma.
I první díl jsem doslova "zhltla". Ale tohle mělo pro mě jiný náboj. Neskutečně mě to hladilo po srdci.
To jejich špičkování, ty vtípky a za tím ta přitažlivost, náklonost a pak láska. Chemie a energie mezi Cassie a Thatcherem byla úžasná.
Pro mě to bylo jak mít knihu napojenou na infuzi.
Ježiš, takto mi dlouho kniha nesedla.
Romantická milá kniha. Pokud měla nějaké chyby, já je prostě nevnímala. Thatcher mi nasadil růžové brýle a já se probrala až na konci, když jsem zjistila, že je konec knihy a já toho úžasného chlapa doma nemám.

04.02.2024 5 z 5

Ricci Ricci Marcy Jell

Nějak mám pocit, že je lepší obálka než obsah.
Ono celkově je tvorba autorky jednoduché čtení, od kterého nic nečekejte.
Ale co platí, že se pobavíte. Je to čtivé, vtáhne vás příběh do děje a než se nadějete je konec.
Příběhy jsou dost po povrchu, nejdou do hloubky. Odpočinkové jednohubky, bez ambice na zapamatování.
I tak si přečtu poslední díl.

01.02.2024 4 z 5

Zrádná říše Zrádná říše Julie Johnson

Pohádka pro dospělé ... už konec?
Příběh je jak ruleta, nikdy nevíte, co padne.
Takové zvraty, ty emoce, ta vášeň, láska, touha a nakonec ta zodpovědnost...
Tolik mě za ně bolelo srdce.
Rozuzlení příběhu??? Něco tušíte, ale tohle???
K happy endu jsem se dočetla s takovou tíží na srdci a bázní, že na něj snad ani nedojde.
Mohu říct, že autorka to teda doopravdy umí. Celou sérií žádné vycpávky, samá akce, změny, zvraty. Čtenáře stále udržuje v napětí, pozornosti, ve střehu.
O to víc jsem si happy end užila a srdce se tetelilo radostí, že došlo na pohádkový konec a vše je v pořádku.
Ve světě všeho kolem nás takové příběhy plné lásky a naděje potřebujeme.

29.01.2024 5 z 5

Poskvrněná svatozář Poskvrněná svatozář Julie Johnson

Pohádka pro dospělé.
V životě potřebujeme i něco mimo realitu života, kde skousneme nelogičnosti a nereálnosti. Něco co pohladí duši a má i správný náboj tajemství a zla.
Přesně toto kniha splňuje.
Emily mě štvala, ale nemůžou být všichni vyrovnaní klaďasové.
Z bezstarostné holky se téměř lusknutím prstu musela stát nástupkyně trůnu.
Bylo zajímavé sledovat tento přerod.
Chemie mezi ní a Carterem byla magická. To napětí, ta vášeň....
Je dobré mít všechny tři díly připravené ke čtení, protože v tom nejvyšším napětí konec ....
Vzhůru na další díl.

29.01.2024 5 z 5

Polib mě ještě jednou Polib mě ještě jednou Stella Tack

Od přečtení předchozích dílů uplynul již nějaký čas a přesto jsem hned s prvními stranami byla v obraze. Je tedy jasné, že mi předchozí díly utkvěly v hlavě a zaujaly mě.
Pokud pominu realitu příběhu, lze si knihu nadmíru užít.
Tento příběh má vývoj v čase. Kingsley a Eva se seznámí před jejími 16. narozeninami. Bohužel jejich neuváženým jednáním přijde o život Kingsleyho otec. To je rozdělí. Setkávají se po dvou letech opět za poměrně vypjatých okolností. Ale oba je to k sobě táhne...
V příběhu je krásně popsáno, co jsou lidé pro sebe schopni udělat, pokud se milují. Jaké to je mít kolem sebe partu přátel, ale i jaké to je mít srdcového kamaráda, který se vydá na špatnou cestu.
Příběh jsem si moc užila, i když mě zprvu trochu šokovala tloušťka knihy. Ale přečetla jsem ji i tak za dva dny.
Měl by to být závěr celé série, ale i jak sama autorka uvádí. Je tam prosto pro další příběhy. A musím říct, že by mě rozhodně některé zajímaly.

23.01.2024 5 z 5

Jenom ne Cade Jenom ne Cade Penelope Bloom

Pokud se chcete pobavit a zasmát, jednoznačně dobrá volba.
Od autorky nečekám nějak hlubokomyslné knihy, ale vím, že se vždy u nich pobavím.
Cade .... co věta, to perla. Přemýšlím, jak toho chlapa uchopit. Chci ho mít doma nebo ho spíš zardousit? Je to svobodomyslný dospělák nebo nevyzrálé dítě?
Ať je to tak nebo tak, v knize mi to opravdu fungovalo a já ho "žrala".
Nad knihou se nemám záměr zamýšlet, chtěla jsem si ji užít. A přesně to splnila.
Moc se těším na další díl.

23.01.2024 5 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

(SPOILER) Asi nejvýstižnější bude použít slova autorky:
Tahle kniha je o statečnosti, která je potřeba, abychom někoho milovali, i když všichni víme, jak každý příběh lásky končí. Je to o tom, že je třeba znovu a znovu upřednostňovat lásku před strachem. Je to tom, že na sobě nesmíme nechávat nic znát a musíme být stateční, i když vím, že to bude strašně bolet.

Lépe to opravdu nejde popsat.
Příběh je opravdu dlouhý, 500 stran je dost. Někdo řekne, že je to zbytečné, ale já se nenudila jedinou stránku.
Kniha mě vtáhla hned od prvních stran a nepustila než jsem ji dočetla.
Bručoun Knox si našel místo v mém srdci a jeho špičkování s Naomi mě neskutečně nabíjelo energií.
Osobně nemusím oslovení "bejby", rozhodně na mě nepůsobí mile, jak by asi mělo. Při čtení překladu erotických scén jsem protáčela oči. Nejsem citlivka, ale tohle fakt nemůže rozehřát žádné fantazie. U mě je to spíš zabilo. Co jsem trochu postrádala, víc vět k neplodnosti. Ta adopce mi tam přišla jako "deus ex machina".
Přesto vše se mi kniha moc líbila, těším se na další díl. Na Luciana možná víc než na Nashe, asi mám radši ty zlobivé chlapy :)

31.12.2023 5 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Na počátku jsem měla pocit, že čtu slohovou práci s tématem popis. Když jsem se začetla, kniha utekla rychle. Příběh je předvídatelný, ale nevadí to. Je psáno vtipně, čtivě. V knize mě asi nejvíce bavil oslík Bob, věčný tulák. Kniha je taková jednohubka, oddechovka, že ráno po dočtení, jsem nevěděla konec knihy a musela jsme se znovu podívat. Tedy v srdci moc stop nezanechala, nepřekvapila. Bylo to milé vánoční čtení bez nějakého většího přesahu.

09.12.2023 4 z 5

Šéf, co tě nadzvedne Šéf, co tě nadzvedne Winter Renshaw

Šéf, co tě nadzvedne. Já bych řekla: "šéf, co ti hne žlučí" ... jenže ouha, tak to úplně není. Asi chápu, co mělo být podnětem k takovému titulu, ale příběh je mnohem hlubší a hlavně titul je i lehce zavádějící. Samo nadzvedávání, tak výrazně ani popsáno nebylo, nebo jsem to ta k nevnímala. Příběh na mě působí trochu zvláštně, těžko se mi popisují emoce, úplně ve mně totiž nebouřily, přestože se mi kniha moc líbila. Elle po tom, co byla v klinické smrti, změní náhled na to, co je v životě důležité (ani se jí nedivím). West se vyhrabal v životě z naprosté nuly na úspěšného člověka, bohužel ne šťastného (kdo z nás si s sebou netáhne nějaké kostlivce). West má v péči svojí neteř Scarlet, což je půvabná puberťačka, která si na začátku života vytáhla opravdu ty nejkratší sirky. Mix těchto osob nám dává možnost pohledu na příběh, který vypráví život. Život, který je někdy nespravedlivý, ale i laskavý, plný lásky a naděje a je jen na nás, kdy si dáme šanci na změnu. Jak jsem psala, emoce z knihy úplně nelezou, přesto mě kniha oslovila a jistě dlouho zůstane v motivačních myšlenkách pro život. Kdo má bilanční období, tak to bude asi ta pravá kniha. I jako oddechovka může sloužit, je psána s potenciálem, aby si každý čtenář mohl vzít z knihy, co potřebuje.

27.11.2023 5 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Milý pohádkový čarodějnický příběh. Tato kniha je zase moje jedna odloženka. Úplně jsem nebyla naladěna na fantasy téma a opět moje velká škoda. Začínám si říkat, že asi přečtu všechny odloženky. Takto se připravuji o krásné knihy. Toto je laskavý pohádkový příběh, který Vás potěší v tomto pošmourném počasí, kdy máme chuť si zalézt do křesla s čajem. Při čtení jsem se pobavila, rychle uteklo a zasmála jsem se. Pro mě to nebyla kniha s nějakým extra přesahem, ale strašně mi sedla a udělala mi velkou radost. Doporučuji přečíst, nechat se vnést do světa čarovné pohádky a užít si to.

26.11.2023 5 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Pohádkový lehce erotický příběh na pozadí zábavného parku Dreamland. Je to taková romantická pohádka lehce okořeněná erotikou mezi Rowanem a Zahrou. Podle zadní strany knihy jsem čekala větší drama a nevraživost mezi hlavními hrdiny, ale i to mi přišlo takové něžné. Je to milá oddechová kniha, kterou si rádi přečtete u kakaa pod dekou a zapáleného krbu. Je psána čtivě, lehce, vtipně, přitažlivost mezi Rowanem a Zahrou byla hmatatelná. Zápletka je také neobvyklá, tak to jistě pomáhá čtení, než když se téma opakuje jako bylo v jiných knihách. Po přečtení silně emočních knih jsem potřebovala nějakou lehkou oddechovku. Tak to kniha splnila naprosto spolehlivě. Jistě se dostane do fronty knih, kde si čtení zopakuji. Moc se těším na další díly, tato kniha mi opravdu udělala radost.

04.11.2023 5 z 5

Matt Matt Lauren Layne

Na tuto knihu jsem se těšila. Již první díl mě nadchnul. Druhý je o Mattovi a Sabrině. Ti dva k sobě jsou nevraživý, hašteřiví, protože mají společnou minulost. Přesto je mezi mini obrovská sexuální energie. Jsou tvrdohlaví jak berani a ani jeden neustoupí ani o krok. Matt se na rozlučce se svobodou, které se účastnil, dostane do maléru a musí Sabrinu požádat o pomoc. Ví, že, protože jsou spolu na válečné stezce, se do něj Sabrina nezamiluje a tím pádem je naprosto vhodná na domluvenou partnerku/snoubenku. Co čert nechtěl, vztah se mezi nimi postupně mění a oba si uvědomují, že jim na sobě začíná záležet víc, než by chtěli. ..... Celé je to psané velmi čtivě, nic v příběhu nevázne. Vtáhne vás to do děje, že knihu přečtete na jeden nádech. Teda aspoň já. Těším se na třetí díl. Jsou to oddechovky, nic náročného. Ale potěší Vás a čas je to velmi příjemně strávený.

20.10.2023 5 z 5

Ever: Když se mě dotkneš Ever: Když se mě dotkneš Nikola Hotel

Krásná kniha s citlivým příběhem. Dle anotace jsem čekala něco, co jsem již často četla. Ale ouha, příběh mě tak pohltil, že když jsem si dala pauzu, zjistila jsem, že jsem v polovině knihy. Evidentně psáno velmi čtivě, zajímavě a ohleduplně vůči hrdinům. Příběh byl něžný, cituplný. David byl snem asi každé ženy/dívky. A to jeho cvičení, vážně jsem si ho u toho představovala. I tato kniha má mnoho hlubokých myšlenek a témat, která můžete s hrdiny prožít. Ale není psána náročně, tedy si ji užijete, ale není to ani klasická oddechovka, kde se neřeší vůbec nic. Autorka našla úžasnou rovnováhu, jak příběh napsala, aby byl čtivý, zajímavý, zábavný a přesto poučný. Já se moc těším na další díl.

14.10.2023 5 z 5

Zas tak moc souzeni si nejsme Zas tak moc souzeni si nejsme Meghan Quinn

Tak rovnou říkám, tohle fakt nečtěte v hromadné dopravě. Zkusila jsem to, opravdu to není ono, když po Vás kouká půlka metra, jak se smějete nahlas nebo prožíváte erotickou scénu. MQ je úžasná autorka, která pobaví, píše s vtipem a má neotřelé zápletky i ke známým dějovým liniím. To jejich špičkování, dohadování. Holub Kazoo. To jsou situace, kdy vážně nešlo číst knihu naprosto v klidu bez vnějších emocí. Není to náročné téma. Je to kniha k odpočinku, pobavení. Zvu Vás ke čtení, užijte si to, stojí to za to.

12.10.2023 5 z 5

Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Elizabeth O´Roark

Čekala jsem klasiku nenáviděný šéf a nakonec oblíbená asistentka. No velmi zjednodušeně by se to tak dalo i říct. Ale příběh Vás nadchne a pohltí. Není úplně předvídatelný, jak bych čekala. Tali a její špičkování se mi moc líbilo. Na druhou stranu mě moc mrzela její nechápavost, že by jí mohl Hayes milovat. Není to úplná oddechovka, ale není náročná. Závažná témata obsahuje, ale vysloveně Vás nenutí je řešit, čte se to moc příjemně. Tak mě chemie mezi Tali Hayesem pohltila, že jsem knihu přečetla na jeden zátah a z hrůzou zjistila, že na další díly musíme čekat do příštího roku. Určitě si dávám autorku do oblíbených a další knihy si ujít nenechám.

30.09.2023 5 z 5

King King T. M. Frazier

Úplnou náhodu jsem u některého čtenáře narazila na hodnocení knihy této autorky. Přišla mi zajímavá, tak jsem si knihu stáhla na cesty do čtečky. První strany byly velmi rozporuplné. Nějak jsem se nechytala, proč mám číst zrovna toto. Vulgarismů bylo na stránce snad více než slušných slov. To nemám ráda a většinou se mi takové knihy nelíbí. Jenže ejhle po pár stránkách se do knihy začtete, vulgarismy vnímáte, ale k příběhu prostě patří. Těžko v tom tématu chtít něco vanilkového. Od týraného, šikanovaného kluka, co vyrostl na ulici a musel udělat lecos, aby přežil, asi nebudete chtít, aby se vyjadřoval jako znalec etiky. Co knize naprosto nelze upřít jsou dějové zvraty. Nečekané leckdy šokující. Nicméně děj knihy mě strhnul tak, že než jsem se dostala k hodnocení, mám přečtené 3 díly série. Nutno pochválit autorku nad stavbou postav, jejich charakter, postupné odhalování. Za mě super. Co k tíži knihy, má ele verze měla tolik chyb, že by se korektor měl stydět.
Pokud si chcete užít neotřelé zpracování příběhu o tetování, drogách, gangech, jděte do toho. Ale opravdu to není vanilkové, ale silně čtivé, když si na slovník zvyknete.

27.09.2023 5 z 5

Jedna malá lež Jedna malá lež K. A. Tucker

Druhý díl série mě bavil o chloupek méně než první. Ale celá série nutí člověka se zamyslet nad postavami jejich životy a starostmi. Kniha je čtivá, není tak náročná, ale nepočítejte s odpolední oddechovkou, která na Vás nic nezanechá. Ještě dlouho po přečtení jsem na postavy myslela a je to dobře, že nás knihy donutí se zamyslet na životem.

09.09.2023 5 z 5

Tetování za trest Tetování za trest M. K. Hardy

Všechny knihy autorky jsou famózní a zaslouží si být v knihovně v papírové verzi. Jsem si jistá, že se k nim budu opakovaně vracet. Série Hřiště lásky mě moc baví, a když jsem zjistila, že bude nový díl, netrpělivě jsem čekala na vydání. Psáno tak chytlavě, že Vás donutí přečíst knihu jedním dechem.

06.09.2023 5 z 5