mot33 mot33 komentáře u knih

Nácek & holič Nácek & holič Edgar Hilsenrath

Dobře se to četlo ,takový nadprůměr co vše dokaže člověk vymyslet a zkombinovat.

01.01.2019 4 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Klaiska Gaimen přepracoval kus severské mytologie dopohádky pro děti.Kniha krasně ilustrovan.Mohu doporučit.

26.12.2018 5 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Co dodat super kus v pokračování začaté prace a Alice je taková akorát.Super že se F.K.rozhodl pokračovat v příběhu.Tak snad příště něco z těm japonci.Super kousek.Přečteno za odpoledne.

25.12.2018 5 z 5

Vzpomínky Göringovy sekretářky Vzpomínky Göringovy sekretářky Cindy Dowling

Četl jsem lepší i horší.Takže pod 50 procent,ale líbil se mi konec jak to bylo po válce takže nakonec čtyři hvězdy.

24.12.2018 4 z 5

O krásné panně Juliáně O krásné panně Juliáně Ivan Vičar

Klasická sbírka povídek a pověstí z kraje .O vládci hor ,a lidech chudých či bohatých a jejich životě.Za mě ano.

08.12.2018 4 z 5

Lysky na severu Lysky na severu Arthur Ransome

Taková libůska kniha obsahuje různě části rozpracovaných knížek Ransoma.Proto je spíše určena lidem kteří májí autora přečténého.Za mě ano.

11.11.2018 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Krásně zpracované severské legendy ,které se dají krásně číst bez velkého myšlení ,tak proto za mě ok.

04.11.2018 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Super na to že je to psané jako román tak ok.

28.10.2018 5 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Konec na můj vkus zrychlen,ale jako vzpomínka herce na bláznoviny z natáčení a mládí poměrně dobré.

21.10.2018 4 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Zdařilí kousek opět Kotleta nezklamal.Povídky mají spád a ta česká z Ústí se mi líbí nejvíc.

16.09.2018 5 z 5

Tajemství Šumavských skřítků Tajemství Šumavských skřítků Jaroslava Voráčková

Super obrázky klasika pověsti z Šumavy plné skřítků strašidel a lidských osudů.

24.08.2018 5 z 5

Vybrané báje a pověsti jihoslovanské Vybrané báje a pověsti jihoslovanské Karel Jaromír Erben

Až na to že je to psané starou češtinou tak super.

15.08.2018 5 z 5

Báje českého Pošumaví Báje českého Pošumaví Adolf Daněk

Super povídky z okolí Šumavy o pokladech či čertech a jiné strašidelné chásce.

04.07.2018 5 z 5

21 úderů 21 úderů František Kotleta (p)

Na Kotletu takové jiné ,málo krve i mrtvých .Podle mě zajímavý pohled a styl jinačí než jsme zvyklí.

23.06.2018 4 z 5

Příběhy z Haliče Příběhy z Haliče Jurij Vynnyčuk

Podle mě průměr nějaké pověsti ano,jiné slabší.

20.06.2018 3 z 5

O obrovi, který neměl srdce v těle: Norské pohádky O obrovi, který neměl srdce v těle: Norské pohádky Peter Christen Asbjørnsen

Severské pohádky jsou takové tvrdčí,plné trollů a jiných bajných zvířat....

09.06.2018 5 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Cesta z Polska do táborů ,až po konec války,silný příběh jen doporučuji není co dodat .

20.05.2018 5 z 5

Historické pověsti lidu českého Historické pověsti lidu českého August Sedláček

Krásný výěr pověstí z české historie,sice květnatou mluvou.Ale super.

02.04.2018 4 z 5

Bláznivé léto Bláznivé léto Tove Jansson

Může být opravdu léto tak bláznivé,a dáse opravdu zahrát na prknech divadla takový náročný kus.Super.

17.02.2018 4 z 5

Odstřelovačské eso - Deník z východní fronty a sovětského zajetí Odstřelovačské eso - Deník z východní fronty a sovětského zajetí Bruno Sutkus

Ze začátku pořád jako deník tehdy a tehdy,od půlky kdy šlo o zajetí v Rusku o mnoho lepší.Mě se to osobně líbílo.

28.01.2018 4 z 5