muchomurka muchomurka komentáře u knih

Sesterstvo a síla moci Sesterstvo a síla moci Lucie Hlavinková

Knížka se nám líbila, ale za mě byla ze všech pěti nejslabší. Celkem mě překvapilo, jak holky šly samy za starostou. Fakt jsem se bála, co jim udělá. Ale naštěstí díky Fabiole a jejím kouzlům to dopadlo dobře.
Závěr byl miloučký, moc se nám líbil. :)

25.05.2024 4 z 5

Sesterstvo a největší kouzlo kočky Fabioly Sesterstvo a největší kouzlo kočky Fabioly Lucie Hlavinková

Knížka se nám líbila, byla napínavá. A teda oceňuji, jak autorka zpracovává i poměrně těžká témata tak, že jsou napsaná citlivě a akorát pro dětskou duši. I naše Bambulka to zvládla a i když se chvílemi lehce bála, zvládla to.

25.05.2024 4 z 5

Rozvíjíme pohybovou koordinaci dětí Rozvíjíme pohybovou koordinaci dětí Markéta Košťálová

Přehledná kniha plná aktivit pro rozvoj pohybové koordinace dětí pomocí her a různých aktivit. Oceňuji i teorii k dané problematice a také odkazový aparát.

21.05.2024 4 z 5

Metoda Montessori a jak ji učit doma. Předškolní léta Metoda Montessori a jak ji učit doma. Předškolní léta Elizabeth G. Hainstock

Přehledná kniha se spoustou tipů, jak na montessori. Oceňuji v závěru knihy návody, jak si aktitivity vyrobit doma.

21.05.2024 4 z 5

Proč má mravenečník dlouhý jazyk a jak jsou další zvířátka vybavena k životu Proč má mravenečník dlouhý jazyk a jak jsou další zvířátka vybavena k životu Radka Píro

Hezky zpracovaná knížka ze světa zvířat pro menší děti. Knížka byla logicky členěná, obrázky byly hezké, textu akorát a nabitý zajímavostmi. S Bambulkami můžeme doporučit.

18.05.2024 4 z 5

Jak myška hledala kamarády Jak myška hledala kamarády Nina Mav Hrovat

Příběh nic moc. Bambulka chtěla knížku přečíst, ale nebavila ji a už před koncem odešla. Ilustrace byly celkem pěkné, ale ani ty to nezachránily.

17.05.2024 2 z 5

Záhada zelené rukavice Záhada zelené rukavice Enid Blyton

Tahle knížka nás bavila, i když měla delší rozjezd. Nejen Pajda a strýček byli skvělí. Bambulka i muž byli napnutí, já si zrovna tady pamatovala, kdo loupeže prováděl, ale to vůbec nevadilo. Jsme natěšení na další díly.

17.05.2024 4 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Napínavé čtení, u kterého jsem si kradla chvilky, abych knížku mohla co nejdříve přečíst. Příběh byl mrazivý, úplně mi z něj tuhla krev v žilách. Ta hrůza a děs, co musely rodiny ztracených dívek prožívat. Jediné, co na knihách Tima Weavera nemusím, je dějová linie týkající Colma Healyho. To mě nebaví. Jinak nemám co vytknout a jsem napnutá, co přinese další díl.

16.05.2024 4 z 5

Pejsek je doma... Pejsek je doma... Štěpánka Sekaninová

Bambulku to celkem zaujalo, ale mě to nebavilo číst. Obsahově takové nemastné, neslané. Ale ilustrace byly skvělé, vtipné.

16.05.2024 3 z 5

Bažina v obýváku a jiná dobrodružství Bažina v obýváku a jiná dobrodružství Kristýna Plíhalová

Půjdu proti proudu, ale mně se knížka nelíbila. Ilustrace byly nepříjemné, chaotické. Příběhy celkem ušly.

16.05.2024 1 z 5

Hodné vajíčko Hodné vajíčko Jory John

Skvělé ilustrace. Co se týče příběhu, tak oproti Zlému semínku byl o něco lepší, poselství jasnější. Ale i tady bych pár vět nakonec ocenila.

15.05.2024 4 z 5

Zlé semínko Zlé semínko Jory John

Knížka mě hned zaujala a fakt jsem se na ni těšila. Ale jsem taková rozčarovaná. Ilustrace skvělé, ale předání poselství bylo velmi strohé, ocenila bych pár vět navíc, nějaký doslov nebo tak.

15.05.2024 3 z 5

Jeden po druhém! Jeden po druhém! Marianne Dubuc

Příběh knížky byl milý, Bambulky si ji nechaly přečíst rády, nebyl špatný. Ilustrace milé. Ale knížka se ošklivě předčítala a myslím, že jednou přečíst stačilo, že tahle nebude patřit k těm, ke kterým se budeme opakovaně vracet.

15.05.2024 3 z 5

Venku Venku Alice Nikitinová

Tahle knížka vypadala zajímavě, ale nakonec nás celkem zklamala. Ilustrace celkem ušly, ale verše byly děsné. Kolikrát se ani pořádně nerýmovaly. Myslím si, že pro malé děti není kniha ta, po které by určitě sáhly.

15.05.2024 2 z 5

Hlava v hlavě Hlava v hlavě David Böhm

Půjdu s hodnocením proti proudu. Ač oceňovaná kniha, mně se nelíbila. Nápad dobrý. Ale jinak byla kniha zmatečná. A co se mi opravdu nelíbilo, byly ilustrace. Což je u knihy, která je na nich postavená, minimálně hloupé. Bambulku kniha také nezaujala. Občas z ní chtěla něco málo přečíst (a to ve chvílích, kdy jsem knihu měla v ruce já, jinak po ní ani nevzdechla), ale jinak nezájem. A ilustrace teda taky hodnotila záporně.

12.05.2024 2 z 5

Kočka v Zemi čísel Kočka v Zemi čísel Ivar Ekeland

Zajímavá kniha. Úplně chápu pocity kočky a bála jsem se, že skončím jako ona a, že to nedám, ale v kupodivu celkem ano. Teda zlomky mi hlavu trochu zamotaly. I tak bych ale jako kočka skončila, někde v hotelu se 20 pokoji. :)
A Bambulka? Ač kniha pro ni není ještě určená, překvapilo mě, jak ji bavila a chtěla stále číst, dokud jsme ji na jeden zátah nedočetly.

12.05.2024 4 z 5

Mega mamutice Matylda Mega mamutice Matylda Kim Hillyard

Moc krásná kniha, s citlivým poselstvím. Jsem ráda, že takové knihy jsou i pro děti.

12.05.2024 4 z 5

Jonáš a Nenáš - Zloděj na útěku Jonáš a Nenáš - Zloděj na útěku Kari Stai

Knížka se mi hodně nelíbila. Ani Bambulku nenadchla. Ilustrace divné a příběh, ač s nějakým poselstvím, také nic moc. Vracíme do knihovny. Jsem ráda, že tuhle jsem fakt nekoupila.

12.05.2024 1 z 5

260 cvičení pro děti raného věku 260 cvičení pro děti raného věku Walter Strassmeier

Hledám si inspiraci pro práci s batolaty na cvičení a doufala jsem, že najdu nějaké dobré tipy i zde. Úplně tomu tak nebylo, ale i tak hodnotím knihu velmi dobře, protože to byl ucelený přehled pro vývoj dítěte a co má kdy ve kterém období zvládat. Oceňuji také přehledy k jednotlivým kapitolám.

09.05.2024 4 z 5

Atlas Obscura pro děti Atlas Obscura pro děti Dylan Thuras

Atlas Obscura se nám s Bambulkou moc líbila. Knížka je napsaná čtivě, akorát textu a skvělé ilustrace. A jako doplněk si ještě zmíněná místa hledáme na internetu, ať víme, jak vypadají ve skutečnosti.

09.05.2024 4 z 5